تامین سلامت عمومی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ماست/ مشکلی در تامین انسولین در استان وجود ندارد
تامین سلامت عمومی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ماست/ مشکلی در تامین انسولین در استان وجود ندارد
آرمان تبریز-مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: هیچ مشکلی از بابت تامین انسولین مورد نیاز بیماران دیالیزی در استان وجود ندارد.

آرمان تبریز-مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: هیچ مشکلی از بابت تامین انسولین مورد نیاز بیماران دیالیزی در استان وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛بدر شکوهی در جلسه کمیته بیماری‌های خاص استان، با قدردانی از اقدامات و فعالیت‌های انجام شده اداره کل بیمه سلامت و انجمنهای فعال در زمینه رسیدگی به مشکلات بیماران خاص استان، گفت: تامین سلامت عمومی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ماست و در این زمینه رسیدگی به وضعیت بیماران خاص از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است.

وی خواستار همکاری بیشتر و مستمر انجمن‌های مختلف بیماری‌های خاص با بیماران شد و ادامه داد: رفع نیا‌زهای این عزیزان باید در بستر یک برنامه‌ریزی کاربردی، تخصصی و برنامه محور رفع شود.

شکوهی با اشاره به محدودیت منابع دولتی در حمایت از بیماران خاص، اظهار داشت: خوشبختانه بسیاری از افراد مبتلا به بیماری‌های خاص در استان‌، تحت پوشش بیمه سلامت و سایر مراکز حمایتی هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استان افزود: انتظار داریم خیرین نیک اندیش استان در این زمینه نیز ورود کرده و برای درمان و نجات جان هزاران بیمار خاص در جامعه، همت کنند.

شکوهی با اشاره به برخی مشکلات در تامین دارو بیماری‌های خاص در استان، گفت: به رغم تمامی مشکلات، موفقیت‌های بسیار خوبی در زمینه تولیدات بومی اقلام دارویی مختلف داریم.

وی افزود: در زمینه انسولین نیز هیچ مشکلی در استان وجود ندارد و امیدواریم نیاز بیماران دیالیزی به این دارو توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز تامین شود.

فرگل صحاف، مدیرکل بهزیستی استان نیز در این جلسه به برخی اقدامات حمایتی این اداره کل از اشخاص دارای بیماری‌های خاص و تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت: میزان حمایت نقدی اداره کل بهزیستی استان از بیماران خاص در سال ۹۸، بیش از ۱۷۰ میلیون تومان است.

وحید مجیدی، مدیرکل بیمه سلامت استان نیز در این جلسه از ارائه مستمر خدمات بیمه‌ای به بیماران خاص در استان خبر داد و عنوان کرد: میزان پرداخت اداره کل بیمه سلامت به بیماران خاص استان در نیمه نخست سال ۹۹ بیش از ۶۵ میلیارد ریال بوده است.

وحید مثمر، مدیرکل انتقال خون استان نیز در این جلسه از کاهش ۳۰درصدی اهدای خون در استان پس از شیوع بیماری کرونا خبر داد و عنوان کرد: به رغم شرایط فعلی، اداره کل انتقال خون استان آمادگی خود را برای دریافت خون از همشهریان عزیز اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در فرآیند دریافت خون، رعایت می‌شود.

وی همچنین گفت: مرکز انتقال خون استان، آماده دریافت پلاسمای خون بهبودیافتگان بیماران کرونا است.