انتقال آرامش و احساس امنیت به جامعه با تکیه بر تعامل بین رسانه و پلیس امکانپذیر است
انتقال آرامش و احساس امنیت به جامعه با تکیه بر تعامل بین رسانه و پلیس امکانپذیر است
آرمان تبریز- فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی؛ با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی مورد تأکید قرار دارد، گفت: آماده برگزاری دوره های آموزشی مشترک هستیم.

آرمان تبریز- فرمانده انتظامی آذربایجان‌شرقی؛ با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی مورد تأکید قرار دارد، گفت: آماده برگزاری دوره های آموزشی مشترک هستیم.

به گزارش خبرنگارما در تبریز؛ سردار حسین عبدی در دیدار با مدیرعامل و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: توجه به پیشگیری از وقوع جرم و فرهنگ‌ سازی مناسب در جامعه از لازمه‌های تامین و ارتقای احساس امنیت اجتماعی است که تعامل سازنده رسانه و ناجا می‌تواند زمینه این مهم را فراهم کند.
وی بر ضرورت تعامل سازنده و دوسویه رسانه و نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: انتقال آرامش و احساس امنیت به جامعه با تکیه بر تعامل بین رسانه و پلیس امکانپذیر است. نیروی انتظامی با پیشگیری و مبارزه با انواع جرایم در زمینه ایجاد ارتقا امنیت و احساس آرامش مردم تلاش می کند که یکی از راه های رسیدن به این اهداف انعکاس اخبار این نیرو است.
سردار عبدی با بیان این که تعامل رسانه ها با نیروی انتظامی، نقش مهمی در تامین امنیت دارد، افزود: انعکاس اخبار و اطلاع رسانی و آگاه سازی همراه با شفاف سازی برای مردم به طور قطع در اذهان عمومی تاثیر گذار بوده و موجب احساس امنیت در آنها می شود.
فرمانده نیروی انتظامی آذربایجان شرقی ادامه داد: رسانه ها به دلیل ارتباط مستقیم با اقشار مختلف مردم نقش بسزایی برای ایجاد آرامش در جامعه ایفا می کنند که این مهم با افزایش همکاری پلیس و خبرنگاران برای ایجاد محیطی امن در جامعه بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح کرد: نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی اصلی ترین نهاد حافظ نظم و امنیت عمومی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی را عهده دار است لذا پیش از هر سازمان دیگری نیازمند همراه سازی و جلب افکار عمومی هستیم.
سردار عبدی با اشاره به اینکه بهره‌مندی از ظرفیت خانه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان شرقی مورد تأکید قرار دارد، گفت: آماده برگزاری کلاس های آموزشی سواد رسانه ای در حوزه نیروی انتظامی با همکاری خانه مطبوعات هستیم.
تأکید بر تعامل حداکثری پلیس‌های تخصصی ناجا با اصحاب رسانه استان
همچنین مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات و رسانه‌های استان آذربایجان‌شرقی در سخنانی با تأکید بر تعامل و همکاری حداکثری میان این تشکل جامع رسانه ای و نیروی انتظامی استان اظهار داشت: بسیاری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی با تعامل و بهره مندی از ظرفیت های موجود در رسانه‌های استان قابل رفع است.
وی با بیان این‌که ارتقای سواد رسانه‌ای فرماندهان خدوم نیروی انتظامی یکی از راهکارهای مهم در برقراری ادبیات مشترک میان رسانه و پلیس است، گفت: هدف مشترک میان رسانه و پلیس ایجاد امنیت روانی و آرامش در جامعه است، اعتقاد داریم که توسعه تنها در بستر آرامش و امنیت اتفاق می‌افتد، بنابراین خود را ملزم به همکاری با نیروی انتظامی استان می دانیم.
شفیعی با بیان این‌که برگزاری کارگاه های آموزشی مشترک ضرورتی برای آشنایی اصحاب رسانه با مفاهیم رایج و تخصصی در نیروی انتظامی است، افزود: اصحاب رسانه استان آذربایجان‌شرقی ضمن این‌که در کار حرفه‌ای خود همواره قانون‌مند و قانون‌مدار بوده‌اند؛ در راستای منافع ملی، مصالح نظام و بازتاب مطالبات مردم تلاش دارند.
مدیرعامل خانه مطبوعات و رساه‌های استان آذربایجان‌شرقی خواستار تعامل حداکثری پلیس‌های تخصصی ناجا با اصحاب رسانه استان در انعکاس اخبار حوادث، رویدادهای جنایی و جریان های اجتماعی شد و افزود: در این راستا آماده تعریف کانال های ارتباطی مشترک و مطمئن برای انعکاس به‌هنگام، سریع و هوشمندانه اخبار ناجا هستیم.