نرم‌افزاری که اخبار دروغین را شناسایی می‌کند
نرم‌افزاری که اخبار دروغین را شناسایی می‌کند
آرمان تبریز--پژوهشگران ارتش آمریکا، یک نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند اخبار و اطلاعات دروغین را با دقت و سرعت شناسایی کند.

آرمان تبریز–پژوهشگران ارتش آمریکا، یک نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند اخبار و اطلاعات دروغین را با دقت و سرعت شناسایی کند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،پژوهشگران ارتش آمریکا، یک نرم‌افزار جدید مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که شاید بتواند اخبار دروغین را تشخیص دهد.

“ریموند توماس” (Raymond Thomas)، از پژوهشگران این پروژه گفت: اگر در فضای اطلاعاتی رقابت نداشته باشید، صرف نظر از اینکه چقدر عملکرد شما خوب است، با مشکلاتی رو به رو خواهید شد. ما قطعا این شرایط را تجربه کرده‌ایم و با افرادی مواجه شده‌ایم که برای دامن زدن به آن تلاش می‌کنند. اطلاعات دروغین می‌توانند گسترش یابند و تاثیر قابل توجهی داشته باشند.

توماس و گروهش تصمیم گرفتند نرم‌افزاری ابداع کنند که می‌تواند اطلاعات را بهتر و با سرعت بیشتری تجزیه و تحلیل کند. این نرم‌افزار که مبتنی بر شبکه عصبی است، می‌تواند حجم گسترده‌ای از متون را براساس واژه‌ها و عبارت‌ها مورد بررسی قرار دهد. این نرم‌افزار، برای زمانی که متون زیادی باید به سرعت بررسی و خلاصه شوند، کارآمد خواهد بود. پژوهشگران برای آموزش این نرم‌افزار، آن را با میلیون‌ها سند و مقاله در مورد موضوعات گوناگون آموزش دادند.

این نرم‌افزار جدید می‌تواند اطلاعات و اخبار دروغین را به صورت خودکار شناسایی کند و بدین ترتیب، بینش‌هایی را در زمان واقعی ارائه دهد.

توماس افزود: گام بعدی نرم‌افزار ما این است که قابلیت پیش‌بینی بیشتری داشته باشد تا امکان ارزیابی دقیق‌تر را فراهم کند.

 

  • منبع خبر : ایسنا