سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان اردبیل/ امضای تفاهم‌نامه تأمین مسکن و ایجاد اشتغال برای ایثارگران اردبیل
سفر رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان اردبیل/ امضای تفاهم‌نامه تأمین مسکن و ایجاد اشتغال برای ایثارگران اردبیل
آرمان تبریز-تفاهم‌نامه تأمین 1500 واحد مسکونی و 1500 شغل برای ایثارگران استان اردبیل در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید.
آرمان تبریز-تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران استان اردبیل در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید.
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز سه‌شنبه ۸ مهرماه در ابتدای سفر خود به اردبیل با حضور در گلزار مطهر شهدای این شهر نسبت به مقام والای شهیدان ادای احترام کرد.
وی در دیدار با آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اردبیل دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را از بالاترین توفیقاتی دانست که نصیب انسان می‌شود و افزود: وقتی در محضر خانواده‌های شهدا و ایثارگران قرار می‌گیریم جز عزت نفس و بزرگی روح آنان چیزی نمی‌بینیم.
معاون رییس جمهور افزود: نگاه ما در مسیر خدمت به ایثارگران به عنوان اسطوره‌های جهاد و ایثارگری قطعاً نگاه مدیریت جهادی است و بر همین اساس علی‌رغم مشکلات هر هفته در یکی از استان‌های کشور حضور پیدا می‌کنیم. بنابر نام‌گذاری سال جاری با عنوان سال «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم تا مصادیق این جهش در خدماتی که به ایثارگران معزز ارائه می‌کنیم احصا شود و در حوزه‌هایی مانند مسکن، اشتغال و درمان ایثارگران به این مسئله بپردازیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه به تشریح اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های پیش‌روی این مجموعه در زمینه ارائه خدمات به ایثارگران پرداخت.
آیت الله عاملی نیز در این دیدار با بیان اینکه امنیت، عزت و سرافرازی کشورمان به برکت خون شهدا و ایثارگران به دست آمده است، افزود: این عزیزان بدون هیچ چشم‌داشتی در جبهه‌ها حاضر شدند و هرچند جبران کردن این فداکاری‌ها ممکن نیست، اما همه ما وظیفه داریم دین خود را به آن‌ها ادا کنیم.
امام جمعه اردبیل در ادامه به بیان نکات و مواردی در خصوص مشکلات مربوط به جامعه ایثارگری و مسائل فرهنگی مربوط به حوزه ایثار و شهادت پرداخت.
اوحدی در ادامه با حضور در مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی و ۱۵۰۰ شغل برای ایثارگران استان اردبیل و ساماندهی ۶۵۰ مزار مطهر شهید این استان در استانداری اردبیل با گرامی داشت یاد و خاطره تمام شهدا، تأکید کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران متعلّق به کارکنان مجموعه نیست و متعلّق به تمام مردم کشور است زیرا همه مردم مدیون شهدا هستند؛ ما نیز بر اساس سخن امام خمینی (ره) که فرمودند «خدمت به شهدا و ایثارگران خدمت به پیامبر اسلام (ص) است» حضور در این نهاد را توفیق بسیار بزرگی برای خود می‌دانیم و ان شاء الله بتوانیم از تک تک لحظات این خدمت به خوبی بهره ببریم.
وی ادامه داد: امروز شاهد بدترین تحریم‌ها و فشارهای ظالمانه علیه مردم کشورمان هستیم و به جرأت می‌توان گفت این چنین فشاری علیه یک کشور بی‌سابقه بوده است. مقاومت در برابر این فشارها بسیار سخت است، اما قطعاً شیرینی خاص خود را دارد. همانطور که در وصیت‌نامه شهدای بزرگوار می‌بینیم که در شب عملیات و زیر بمباران و گلوله‌های دشمن از زیبایی‌ها سخن می‌گفتند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با آرزوی سلامت و بهبودی برای مهندس اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل، گفت: در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در جوار مزار مطهر شهید سلیمانی بودیم و امروز در پایان هفته دفاع مقدس با تلاش‌ها و همراهی مهندس بهنام‌جو این توفیق برای ما ایجاد شد تا در استانی باشیم که نام آن تداعی کننده نام حضرت ابالفضل العباس (ع) است. شهدای ما نیز با تأسی به امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع) آن حماسه‌ها را آفریدند.
معاون رییس جمهور با اشاره به امضای تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران استان اردبیل گفت: خوشبختانه بر اساس این تفاهم‌نامه زمینه تأمین ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران عزیز این استان فراهم می‌شود. همچنین ۱۵۰۰ شغل نیز برای فرزندان ایثارگران ایجاد خواهد شد و امیدواریم تمام دستگاه‌ها برای حل مسئله اشتغال ایثارگران نهایت تلاش خود را به کار گیرند.
اوحدی ادامه داد: همچنین تفاهم‌نامه‌ای در زمینه ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای استان اردبیل به امضا رسیده است که طبق آن ۶۵۰ مزار بر اساس منویّات و نظرات مقام معظم رهبری ساماندهی می‌شود و با این کار ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای استان به صورت کامل به پایان می‌رسد.
در انتهای این مراسم دو تفاهم‌نامه «تأمین مسکن و اشتغال ایثارگران استان اردبیل» و «ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا» به امضای مهندس اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و بهروز ندایی معاون سیاسی و اجتماعی استانداری اردبیل رسید.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این سفر با مادر بزرگوار شهیدان «رحیمی»، جانباز گرانقدر «علیرضا مالوفی» و جانباز و آزاده سرافراز «جمشید آتش افروز» دیدار و گفت و گو کرد.
  • منبع خبر : isaar