آتش نشانی عشق است نه شغل و تلاش گران این عرصه جان خویش را برای نجات مردم به خطر می اندازند
آتش نشانی عشق است نه شغل و تلاش گران این عرصه جان خویش را برای نجات مردم به خطر می اندازند
آرمان تبریز-آتش نشانی عرصه ایثارگری و فداکاری است و آتشن نشانان با عشق خودشان را به دل حوادث می زنند تا ایمنی و آسایش را به مردم هدیه دهند.

آرمان تبریز-آتش نشانی عرصه ایثارگری و فداکاری است و آتشن نشانان با عشق خودشان را به دل حوادث می زنند تا ایمنی و آسایش را به مردم هدیه دهند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با اعلام مطلب فوق گفت: روز ۷ مهر یاد آور ایثار و از خودگذشتگی آتش نشان های غیوری بود که در جدال با آتش خصم زبون در سال ۱۳۵۹ به فیض شهادت نائل شدند و حوادثی از این دست مکررا تکرار و حماسه آفرینی فرزندان غیور آتش نشان هر روز در صیانت از ایمنی شهروندان ادامه دارد  این روز  بهانه ای است تا یادی شود از این عزیزان که کمبود امکانات و تجهیزات را با از خودگذشتگی و سخت کوشی خود جبران نموده و ذره ای از همت خود نمی کاهند. هفتم مهرماه روزیست که برای تقدیر از زحمات آتش نشانان فداکار به عنوان روز آتش نشان و خدمات ایمنی نامگذاری شده است و همه ساله در شهرداری های استان مراسم تجلیل از این قهرمانان برگزار می شد ولی امسال بخاطر وجود بیماری کرونا این تجلیل ها بصورت محدود برگزار شد.

مهندس طالب پور با اعلام اینکه انشاء الله روزی برسد، شاهد هیچ گونه حوادثی در سطح جامعه نباشیم، گفت: آتش نشانی عشق است نه شغل و تلاش گران این عرصه جان خویش را برای نجات مردم به خطر می اندازند و آتش نشانی عرصه ایثارگری و فداکاری است و تلاشگران این جبهه با عشق خودشان را به دل حوادث می زنند تا ایمنی و آسایش را به مردم هدیه دهند.

وی با اشاره به تلاش های آتش نشانان در دوران مهار ویروس منحوس کرونا اظهار داشت: آتش نشانان همیشه جان برکف هستند  و پیشتازان خط مقدم حوادث می باشند. از سیل و زلزله تا سوانح و عملیات امداد و نجات که بی توقع و بدون ترس پای در دل آتش و حادثه می‌گذارند تا با به خطر انداختن جان خود، همنوعان خودشان را از خطر رها نمایند. اما از وقتی که جهان میزبان مهمان ناخوانده‌ای کوئید ۱۹ شد، باز هم آتش‌نشانان از روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، با جان و دل به کمک حافظان و مدافعان سلامت آمدند تا نقش مؤثری را در راه ریشه‌کن شدن این ویروس منحوس داشته باشند و علاوه بر کار روزانه، با اراده خستگی‌ناپذیر کمر همت به کار شبانه در راه پاک‌سازی و ضدعفونی مناطق و اماکن شهرها و روستاها داشته باشند و در این راه موفق عمل کردند.

مدیرکل دفتر امور شهری با اشاره به تجهیزات آتش نشانان اظهار داشت: بالاترین تجهیزات امداد و نجات در اختیار آتش نشانی است و برای افزایش کمک های امدادی باید خدمات بیشتری به آتش نشانان در حوزه تجهیزات از سوی دولت ارائه شود که خوشبختانه تاکنون اقدامات خوبی در این راستا انجام گرفته که می توان به تحویل خودرو های مجهز و استاندارد، تجهیزات مدرن امداد و نجات اشاره کرد و شهرداری‌های استان هم خوشبختانه طی سالهای اخیر توجه جدی به تجهیز سازمانها و واحد‌های آتش نشانی داشته‌اند و خوشبختانه در سالهای اخیر اعتبارات خوبی برای احداث و تکمیل ایستگاه های استاندارد تخصیص یافته که امسال نیز ١٠ ایستگاه به مرحله بهره‌برداری رسیده اند.

وی افزود: استخدام های مکرر طی چند سال اخیر در پست های آتش نشانی، گزینش زبده ترین جوانان این مرز و بوم خون تازه ای در سازمان ها و واحد های آتش نشانی جاری نموده و نوید بخش ارگانی پویا ،روز آمد و تجربه های گران قیمت همرا ه با علم و تخصص در آینده ای بسیار نزدیک می باشد .