امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی کشاورزی با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-با حضور دكتر حمزه زاده رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مهندس شفيعي رييس سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان ، تفاهم نامه همکاری فی مابین، به امضاء طرفین رسید.

آرمان تبریز-با حضور دکتر حمزه زاده رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و مهندس شفیعی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ، تفاهم نامه همکاری فی مابین، به امضاء طرفین رسید.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ در حاشیه این جلسه حمزه زاده با اشاره به ابلاغ دستورالعمل گردشگری کشاورزی از سوی این وزارت خانه گفت: این دستورالعمل با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت آنها در جهت پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت و عملکرد آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش نامطلوب آثار زیست محیطی مصوب و برای اجرا ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان بازوی سازمان جهاد کشاورزی استان می تواند با ظرفیت شرکت های فعال در بخش کشاورزی خود از حضور گردشگران و شرکت های گردشگری بین المللی برای جذب سرمایه گذاری ، بازاریابی و صادرات محصولات خود استفاده کنند.

حمزه زاده افزود: با اجرای این تفاهم نامه می توان با استفاده از ظرفیت های سازمان از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کشاورزی، برگزاری جشنواره رویداد و همایش‌های مرتبط و موضوعی بهره برد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز ضمن تبریک هفته گردشگری گفت: هدف اصلی از عقد این تفاهم نامه توسعه روستائی در قالب تولیدات گردشگرمحوراست.

مهندس شهرام شفیعی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با ظرفیت نیروی انسانی آمادگی این را دارد در زمینه های آموزش تخصصی اعضاء در راستای تربیت راهنمایان تخصصی طبیعت گردی و گردشگری کشاورزی، معرفی برندهای شاخص و برجسته استان در زمینه تولیدات و محصولات کشاورزی ، مطالعه، پژوهش و تولید محتوا در ارتباط با اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و گردشگری روستایی، راه اندازی واحد نمونه گردشگری کشاورزی شهری با این سازمان همکاری نماید.