در طول تاریخ ایران هیچ افتخاری به اندازه  ۸ سال دفاع مقدس ارزشمند نیست/ هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است
در طول تاریخ ایران هیچ افتخاری به اندازه  ۸ سال دفاع مقدس ارزشمند نیست/ هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است
آرمان تبریز-مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی گفت: در طول تاریخ ایران هیچ افتخاری به اندازه  8 سال دفاع مقدس ارزشمندنیست واین دوران طلایی مایه‌ شکوه و عظمت جمهوری اسلامی است  و امنیت پایدار و اقتدار نظامی اسلامی برگرفته ازاین پایمردی ها می باشد .

آرمان تبریز-مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی گفت: در طول تاریخ ایران هیچ افتخاری به اندازه  ۸ سال دفاع مقدس ارزشمندنیست واین دوران طلایی مایه‌ شکوه و عظمت جمهوری اسلامی است  و امنیت پایدار و اقتدار نظامی اسلامی برگرفته ازاین پایمردی ها می باشد .

هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود:هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است و استمرار این مهم،مستلزم همت جمعی می باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی درادامه این نشست در خصوص اجرای برنامه های چهلمین سال دفاع مقدس تصریح کرد: امسال برنامه‌های چهلمین سال دفاع مقدس از سوم خرداد شروع شده و تا ۲۹ اسفند ادامه خواهد داشت و بر خلاف سنوات قبل این برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس پُررنگ ‌تر خواهد بود که از دیروز آغاز شده است.

عباسقلی‌زاده همچنین  دیدار با نماینده ولی‌فقیه، اجرای برنامه‌های داخلی و اجتماع برای استماع بیانات رهبری با حضور پیشکسوتان دفاع مقدس به صورت آنلاین، رژه موتورسواران برای شروع برنامه‌های دفاع مقدس، افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس در پارک شمیم پایداری با اتخاذ برخی محدودیت ورعایت پروتکل ها جهت جلوگیری از شیوع کرونا، برپایی

نمایشگاه‌ها در سطح استان، عطرافشانی گلزار شهدا، رونمایی از کتب، دیدار از خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان، جلسات مختلف بررسی و تجزیه و تحلیل و هم‌اندیشی را از دیگر برنامه های  دفاع مقدس دانست.

سردارعباسقلی زاده تاکید کرد، موضوع ساماندهی گلزار شهدا برابر دستور رهبر معظم انقلاب باید بر اساس سلایق و امال نظربا نظر خانواده شهدا باشد، گفت: فاز یک گلزار سهدای وادی رحمت با انتقادات زیادی روبرو شد که به حالت معلق درآمد ولی فاز دوم فقط مسقف‌سازی شده است که با جلسه‌های متعدد با حضور خود خانواده شهدا برای چگونگی آن برگزار شده است.

وی اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در استان ما مطرح هست اصرار برآوردن شهید گمنام است ولی محل مناسبی برای آنها درنظر گرفته نشده به طوری که الان در ۶۳ نقطه با ۲۰۵ شهید گمنام در استان داریم که متاسفانه در چند محل مشکل یادمان وجود دارد .

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجانشرقی با اشاره به جزئیات برنامه های هفته دفاع مقدس یادآوردشد: به خاطرچهلمین سالگرددفاع مقدس برنامه‌ها ی این مراسم به صورت مستمر و با تشکیل کمیته و کارگروه‌ها تا اسفند ادامه خواهد یافت.

۲۵۰ نسخه کتاب تا پایان سال گذشته در مورد دفاع مقدس در سطح استان به چاپ رسیده است

این فرمانده ارشد در سپاه عاشورا؛ با اشاره به اقدامات فرهنگی این مجموعه خاطر نشان شد ، ۲۵۰ نسخه کتاب تا پایان سال گذشته در مورد دفاع مقدس در سطح استان به چاپ رسیده و این  رقم امسال به ۳۴۰ مورد کتاب رسیده است.

وی در خصوص میزبانی از پیکر شهدا افزود: ۲۰۵ شهید گمنام در ۶۳ نقطه استان آرمیده‌اند و در ۱۲ نقطه دیگر نیز درخواست میزبانی از پیکر شهید گمنام  اعلام گردیده است.

وی به برگزاری نمایشگاه‌های هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه‌ها از فردا آغاز به کار می‌کند ولی به خاطر شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس رویکرد اصلی برگزاری آن به شکل مجازی و از طریق شبکه‌های اجتماعی و صداوسیما خواهد بود.

برای ساماندهی گلزار شهدا در شهرهای مختلف استان برنامه داریم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی همچنین در خصوص ساماندهی گلزار شهدا نیز گفت: برنامه‌هایی برای ساماندهی گلزار شهدا در شهرهای مختلف استان و به خصوص تبریز داریم چراکه از نظر ظاهری قابل رسیدگی بوده و وضعیت گلزار شهدا در برخی از مناطق متناسب با شان و منزلت شهدا نیست .

عباسقلی زاده با اشاره به اینکه ساماندهی گلزار شهدا برابر دستور رهبر معظم انقلاب باید با اعمال نظر خانواده شهدا باشد عنوان کرد: برای عملیاتی شدن این مهم  ساماندهی گلزار شهدا در تبریز نیز انجام می‌شود و فاز یک گلزار شهدای وادی رحمت با انتقادات زیادی روبه رو شد که به حالت تعلیق درآمد اما فاز دوم  مسقف‌سازی شد.

این یادگار دفاع مقدس با گرامیداشت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس به تشکیل کمیته‌های مختلف برگزاری برنامه‌های این هفته اشاره کرد و افزود: ۲۵ کمیته برای برگزاری برنامه‌های هفته دفاع مقدس استان تشکیل شده و برنامه‌های متعددی برای تبیین تاریخ و آرمان‌های دفاع مقدس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح استان برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی در پایان با بیان اینکه امسال به دلیل ویروس کرونا رژه نیروهای مسلح در استان برگزار نمی‌شودگفت: برنامه رژه نیروهای مسلح امسال به صورت موتوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا خواهد شد .

وی در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری آریا در خصوص آسیب شناسی برنامه های هفته دفاع مقدس در طول سنوات قبل گفت ؛ ما هم قبول داریم که متاسفانه برخی از برنامه ها شاید آنچنان که مد نظر ایثارگران باشد نیست و شاید خلاهایی دارد اما یک گروه کارشناسی در این ارتباط تشکیل یافته و ما آمادگی داریم از نقطه نظر کارشناسان ، خبرنگاران و صاحبان قلم برای رفع خلاها و نواقصات دراین خصوص بیشترین همکاری را داشته باشیم .