آیا تلفن همراه ۸۰۰ ساله سفر در زمان را اثبات می‌کند؟
آیا تلفن همراه ۸۰۰ ساله سفر در زمان را اثبات می‌کند؟
آرمان تبریز-درطول تاریخ کشف‌های عجیب وغریبی که دانسته ها و واقعیتها را به چالش بکشد، کم رخ ندادهاست. از آنجمله ماجرای شیء باستانی 800ساله‌ای است که بسیار شبیه گوشی‌های امروزی است.
آرمان تبریز-درطول تاریخ کشف‌های عجیب ‎وغریبی که دانسته ها و واقعیت‎ها را به چالش بکشد، کم رخ نداده‎است. از آن‎جمله ماجرای شیء باستانی ۸۰۰ساله‌ای است که بسیار شبیه گوشی‌های امروزی ‎است.

درطول تاریخ کشف‌های عجیب ‎وغریبی که دانسته ها و واقعیت‎ها را به چالش بکشد، کم رخ نداده‎است. از آن‎جمله ماجرای شیء باستانی ۸۰۰ساله‌ای است که بسیار شبیه گوشی‌های امروزی ‎است و در یکی از کاوش‌های باستانی در اروپا کشف شده‎ است. در ادامه با ما باشید تا درباره این تلفن همراه ۸۰۰ساله بیشتر بدانید.

تماس ازطریق لوح میخی!
براساس ادعای سایت «ToTheDeathMedia.com»، این شیء قرن سیزدهمی را نخستین‌بار در سال ۲۰۱۵، یک گروه باستان‎شناس طی پروژه حفاری «سالزبورگ» اتریش کشف کردند. این وسیله ازجنس رُس شبیه به تلفن همراه با سبک نوشتاری سومری‌هاست و روی کلیدهایش، چیزهایی به خط میخی حک شده‎است. لوح‌های میخی یکی از اولین ر‌وش های نوشتن بود که توسط سومری های باستان بین‌النهرین حدود ۳۵۰۰سال قبل از میلاد شکل گرفت. این لوح‌ها معمولاً در ایران و عراق امروزی یا همان بین‌النهرین باستان بسیار دیده شده‎است. حالا این سوال پیش می‌آید که چرا و چطور چنین لوح عجیبی آن هم با خط میخی سر از اتریش درآورده‎است؟   جواب قانع‎کننده‌ای به این سوال داده نشده‎است.

جد بزرگ نوکیا
اولین‎بار خبر کشف این شیء در کانال یوتیوب منتشر شد با این توضیح که: «آیا این مدرکی برای اثبات یک تمدن پیشرفته است یا سفر در زمان؟» تصویر تلفن همراهی که ادعا می‎شد از زمان قدیم آمده، در دستی با دستکشی سفید، در اینترنت پخش شد و توجه کاربران را به خود جلب کرد. از همان ابتدای انتشار، نظریه‌های مختلفی درباره این شیء مطرح شد اما با اطلاعات کمی که در ویدئو دردسترس بود، کارشناسان نمی‌توانستند دقیقا تایید کنند این ویدئو واقعی است یا خیر. به گفته آن‌ها کشف این شیء آن هم به خط میخی در اروپا، خود به تنهایی یک یافته حیرت‌انگیز است زیرا اتریش و بین‌النهرین باستان فاصله زیادی با هم دارند و این موضوع کمی گیج‌کننده است. یوفولوژیست‎ها بدون هیچ تردیدی آن را به فرازمینی‌ها ارتباط دادند و مدعی شدند که این کشف، مدرکی است برای اثبات «بازدید بیگانگان از تمدن‌های باستانی روی زمین و آوردن فناوری پیشرفته برای انسان‌های باستانی». برخی هم به دلیل شباهت این شیء به نسل اولیه گوشی‌های نوکیا بر فرضیه سفر در زمان تاکید داشتند؛ یعنی معتقد بودند افرادی با دانش امروزی به گذشته سفر و اقدام به طراحی شیئی شبیه   تلفن همراه کرده‌اند. با همه این گمانه‌ها نباید احتمال جعلی بودن آن را نادیده بگیریم. به‌دلیل نبود اطلاعات قابل اطمینان درباره حفاری، بسیاری متقاعد شده‎اند که کل قضیه فقط یک فریب است.

یک اثر هنری بدون دخالت فضایی‌ها
درحالی‌که نظریه‌ها درباره این شیء روزبه‌روز عجیب‌تر می‌شد، از یک استودیوی هنری با یکی از نشریات مشهور تماس گرفته می‌شود و فردی ادعا می‌کند این تلفن یک قطعه از آثار هنری است که توسط خودشان خلق شده و تصاویر اثر بدون اجازه آن‌ها با توضیحات جعلی و برای فریب مردم در یوتیوب و کانال‌‌های ماوراء‌الطبیعه منتشر شده‌است. به گفته این استودیو، داستان کشف این جسم توسط باستان‌شناسان کاملاً ساختگی است. از آن‎جایی‌که تا امروز هیچ توضیح قانع‌کننده‎ای درباره این تلفن همراه ارائه نشده‎است، هر ادعایی می‎تواند راست یا دروغ باشد.

  • منبع خبر : آخرین خبر