برگزاری جلسۀ کووید-۱۹ با حضور دادستان تبریز
برگزاری جلسۀ کووید-۱۹ با حضور دادستان تبریز
آرمان تبریز-دادستان تبریزگفت: دکترصومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به پیگیری مسائل مدیریتی مربوط به بیماری کووید 19 حساسیت و جدیت دارند.
آرمان تبریز-دادستان تبریزگفت: دکترصومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به پیگیری مسائل مدیریتی مربوط به بیماری کووید ۱۹ حساسیت و جدیت دارند.
به گزارش خبرنگار ما ؛ با افزایش تعداد بیماران کووید-۱۹ نیازمند بستری در سطح استان، جهت ساماندهی و مدیریت بیماران جلسه ای با حضور مقامات اداری و قضائی استان، معاونین دانشگاه و روسای مراکز دولتی دانشگاهی و غیر دانشگاهی تشکیل شد.
محبوب علیلو دادستان تبریز ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبداله حسین(ع) اظهار داشت : حساسیت و جدیت دکتر محمدحسین صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به پیگیری مسائل مدیریتی مربوط به بیماری کووید ۱۹ مشهود بوده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، علیلو اظهار داشت: نمونه بارز ایثارگری ۸ سال دفاع مقدس رزمندگان جنگ تحمیلی، در عرصه مراکز درمان خصوصاً در بخش دولتی عیناً مشاهده شد همچنین تلاش وسعی کادر درمانی در مراکز دولتی و خصوصی تداعی ایثارگری رزمندگان اسلام شد و این امر قابل استنباط است.
دادستان افزود: اولویت دار ترین امور در وظیفه ملی و میهنی ما، صیانت از حقوق عمومی و مصداق بارز آن نجات جان انسانهاست و تا زمانیکه فعلی که بر عهده گرفته ایم و یا وظایفی که قانون برایمان مشخص کرده است را درست به انجام برسانیم قطعاً نوبت به مسائل قانونی نمی رسد.
دادستان تبریز گفت : در حرفه پزشکی پایبندی به وظیفه اخلاقی موجب تداوم خدمت رسانی می شود در حوزه ای که با مسائل خطیر جان انسانها قبول مسئولیت می کنند بیانگر این واقعیت مهم است که این افراد به جنبه انسانی موضوع بیشتر از جنبه مالی و مادی توجه دارند.
ایشان ضمن تشکر و قدرانی از زحمات کلیه ارائه دهندگان خدمت در مراکز درمانی و بهداشتی، خواستار همیاری بیش از پیش تمام ارگانها و نهادهای دولتی و خصوصی جهت عبور موفق از این بحران شد .
بر اساس گزارش فوق، دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت : باید بصورت قانونمند دست به دست هم دهیم تا از بروز مشکلات جلوگیری کنیم دکتر صومی خواستار بیشترین میزان همراهی بیمارستان های غیر دانشگاهی با دانشگاه  شد و اظهار داشت:با توجه به افزایش چند روز اخیر تعداد بیماران کرونایی، براساس وظیفه و رسالت می بایست تمهیدات ویژه‌ای برای این منظوردرنظر بگیریم وتمام توان خود را به کار میبریم تا مردم در مراکز درمانی متضرر نشوند .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن استماع گزارش وضعیت موجود مراکز درمانی غیر دانشگاهی تاکید کرد: بیماران کمترین زمان حضور در اورژانس ها را داشته باشند و برای جلوگیری از انتشار ویروس در انتقال و یا ارجاع بیماران نهایت دقت بعمل آید .
دکترصومی تاکید کرد: لازم است همکاران ما در تمام مراکز درمانی نسبت به مدیریت و ارائه خدمات درمانی مناسب اهتمام ویژه داشته باشند و تمام نیروهای پزشکی و پرستاری و سایر امکانات مراکز دولتی دانشگاهی و غیر دانشگاه ، موظف به بهره گیری از تمام امکانات هستند تا بتوانیم با مدیریت بهینه به مردم خدمات ارائه نمائیم .