نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: آتش‌نشانان قشر خدوم و محبوب شهروندان هستند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: آتش‌نشانان قشر خدوم و محبوب شهروندان هستند
آرمان تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از آتش نشانان به عنوان قشر خدوم و محبوب شهروندان یاد کرد.

آرمان تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از آتش نشانان به عنوان قشر خدوم و محبوب شهروندان یاد کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، شامگاه دیروز آتش نشانان با حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه بتریز دیدار و گفتگو کردند.

 حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، در این دیدار گفت: آتش نشانان افرادی هستند که فداکارانه و ایثارگرانه برای نجات جان و مال مردم در تلاش و تکاپو هستند.
وی با اشاره به رشادت های آتش نشانان در عملیات اطفاء حریق سال گذشته  بازار تبریز اظهار داشت: آتش نشانان همیشه و در همه حال خالصانه در خدمت شهروندان هستند و برای حفظ آرامش آن ها، ایثارگرانه فعالیت می کنند و نمونه این فداکاری ها شهادت فرمانده شهید راه خدمت، مهندس محمد قلیزاده بود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ضمن اشاره به گزارش عملکرد و برنامه ریزی های قابل قدردانی سازمان آتش نشانی در سال جاری برای ایجاد آتیه ای ایمن برای شهروندان بیان کرد: ایمنی برای یک شهر جزو ضروریات است و امیدوارم با تداوم تدوین و اجرای برنامه های ایمنی شهر، شاهد شهری بی حادثه باشیم.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ضمن قدردانی و با خطاب قرار دادن اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تبریز بیان افزود: بایستی رفع تمامی مشکلات آتش نشانان در اولویت قرار گیرد تا این قشر خدوم با آسودگی خاطر بیشتری به امدادرسانی بپردازند.
علیرضا زبردست، مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز نیز در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان حجت الاسلام والمسلین آل هاشم، به نقش آموزش و پیشگیری در کاهش میزان حوادث اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی اخیر سازمان آتش نشانی بر این مبنا استوار است که میزان حوادث با توسعه آموزش های شهروندی و ارتقاء فرهنگ ایمنی کاهش یابد.
وی همچنین به برنامه ریزی این سازمان برای طراحی و ساخت  ربات آتش نشان تاکید و بیان کرد: حفظ جان آتش نشانان از دیگر اولویت های اساسی این سازمان است که با عقد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد ایلخچی و معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، در آینده ای نزدیک شاهد به کارگیری ربات های آتش نشان در تبریز خواهیم بود.

در پایان این مراسم، ترفیع درجات تعدادی از آتش نشانان با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم، ایرج شهین باهر شهردار تبریز، اسماعیل فتحیان، مدیر کل حراست شهرداری و علیرضا زبردست، مدیر عامل سازمان آتش نشانی اعطاء شد.

بر اساس احکام صادره نفرات زیر به درجات مذکور نائل شدند:
علیرضا زبردست، مدیر عامل سازمان آتش نشانی به عنوان آتش پاد
بهنام اصلی زاده، جانشین و معاون مالی و اقتصادی  به عنوان آتش پاد دوم

حجت اعظمی، رئیس اداره توسعه سرمایه انسانی به عنوان آتش پاد سوم

وحید علی پور، رییس اداره برنامه ریزی عنوان آتش پاد سوم
ابوالفضل ولی پور،  معاون پیشگیری به عنوان آتش پاد دوم
اکبر دشتی جانشین حوزه عملیات به عنوان آتش یار
محمد رضا محمدی رئیس ایستگاه  به عنوان آتش یار
سیامک نوروزی مدیر روابط عمومی به عنوان آتش یار
حمید رهبری کارشناس پیشگیری به عنوان آتشیار سوم