نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با مدیران شبکه سهند
نشست هم اندیشی مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی با مدیران شبکه سهند
آرمان تبریز-14 نفر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در نشستی با مدیران شبکه سهند در خصوص مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

آرمان تبریز-۱۴ نفر از نمایندگان استان آذربایجان شرقی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، در نشستی با مدیران شبکه سهند در خصوص مسائل مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش خبرنگار ماازآذربایجانشرقی؛ مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه این نشست در دو سال گذشته یکی از پربارترین جلسات اتاق فکر و کارگروه مشورتی صدا و سیما بوده که تمام موضوعات مربوط به مرکز استان و شهرستانها در آن مطرح شده است گفت : عصر امروز، عصر جنگ رسانه و جنگ روایت است که فارغ از حق و ناحق بودن، رسانه‌های مختلف به دنبال ارائه روایت خود بصورت پیشتازانه عامه‌پسند و حرفه‌ای هستند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، مهندس مرتضی صفری با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی دشمن سعی می کند با جنگ هیبریدی، شناختی و رسانه ای روایت مطلوب خود را ارائه نماید که اثرات دراز مدت و جدی دارد، افزود : نا امید کردن مردم ، القاء ناکارآمدی نظام و ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت از جمله اهداف رسانه های معاند است. لذا نقش رسانه ملی در این میان به عنوان قرارگاه مقابله با جنگ نرم بسیار اساسی و راهبردی است و این امر درباره مراکزی چون صدا و سیمای آذربایجان شرقی با توجه به رقابت این مرکز با شبکه های معاند و نیز شبکه های کشورهای همجوار دو چندان است و از حساسیت بیشتری برخوردار است.

وی تبیین بیانیه گام دوم و تهیه و اعمال پیوست رسانه ای در تمام برنامه ها مبتنی بر این بیانیه ، تحقق شعار جهش تولید ، نگاه فراگیر استانی و توسعه استان ، پیگیری مطالبات و دغدغه های مردم و طرح آنها ، کنشگری فعال درباره موضوعات مهم استان ، افزایش حضور در شبکه های سراسری ، حضور در فضای مجازی ، همکاری با دستگاه های اجرایی و امید آفرینی را از مهمترین رویکردهای این مرکز برشمرد و خاطر نشان کرد : صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی از نظر تعداد فرستنده، تعهد تولید و پخش جزو سه مرکز مهم کشور است و با داشتن ۱۱ فرستنده پرقدرت رادیویی و تلویزیونی و ۴۴۶ ایستگاه کم قدرت در سطح استان ، سالانه ۳۱ هزار و سیصد و نود ساعت برنامه تولید و پخش می کند .

وی در ادامه به نظرسنجی های مرکز تحقیقات سازمان اشاره و تصریح کرد : از نظر میزان مخاطب روند روبه رشدی داریم؛ از ۵۵ درصد مخاطب به ۷۱٫۷ درصد در بهار ۹۹ رسیده ایم و در رادیو نیز الان ۳۱ درصد مخاطب داریم و بخش خبری ۲۳ سیما ۹۵٫۶ درصد مخاطب دارد.

صفری در ادامه به تشریح عملکرد صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در حوزه های مختلف پرداخت و ادامه داد : درباره زلزله میانه و سراب بیش از ۶ هزار دقیقه، درباره سردار سلیمانی و تشییع ایشان بیش از ۱۱ هزار دقیقه و درباره مقابله با ویروس کرونا بیش از ۶۶۵ ساعت برنامه تولید و پخش کرده است . همچنین سریال جلال ۱ از جمله تولیدات فاخر این مرکز بود که در سال ۹۸ از شبکه یک سیما ، شبکه شما و بین المللی جام جم پخش شد و هم اکنون نیز فصل دوم این سریال را در دست تولید داریم و در آن نقش استان و تبریز در تحولات انقلاب اسلامی و سال های اولیه دفاع مقدس با محوریت شخصیت هایی چون شهید مدنی، شهید قاضی طباطبایی و شهید تجلایی بازنمایی می شود .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه به حضور پررنگ شهرستان ها در رادیو و تلویزیون پرداخت که بر اساس آمار و ارقام در دو سال گذشته حضور صدا و سیما در شهرستان های استان سه برابر شده است و بخش شهروند خبرنگار ارتباط بی واسطه صدا و سیما با مردم و شهرستانهاست .

مرتضی صفری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به امکانات و تجهیزات فرسوده فنی موجود مرکز در مقابل سایر مراکز استان خاطر نشان شد : امکانات فنی مرکز واقعاً جوابگوی پوشش تمامی برنامه های استانی و شهرستانی نیست و برای تامین، تجهیز و بروزرسانی تجهیزات موجود نیازمند همراهی ، همکاری و مشارکت مجمع نمایندگان هستیم  .

در ادامه این نشست رئیس مجمع نمایندگان استان نیز ضمن تقدیر و تشکر از صدا و سیما در برگزاری این نشست ، از آمادگی مجمع نمایندگان برای کمک به پوشش کامل دیجیتال در استان خبر داد .

دکتر یوسف داودی با تاکید بر اینکه توسعه شهرک های صنعتی استان و تامین زیرساخت های آنها درخواست جدی مجمع نمایندگان از دولت است گفت : برای رسیدن به اهداف جهش تولید ، باید زیرساخت های مهم آن تامین شود .

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی به موقعیت مهم آذربایجان شرقی در منطقه اشاره و افزود : موقعیت جغرافیایی استان به لحاظ همسایه بودن با چهار کشور خارجی و همجواری با ۱۵ کشور، آذربایجان شرقی را به حالتی استراتژیک تبدیل کرده که می توان از این ظرفیت به شکل مناسب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه باید در بحث توسعه، نگاه کلان به موضوعات داشته باشیم اظهار داشت : نگاه ما به پروژه های فنی و عمرانی نگاهی کلی است چرا که در صورت توسعه شهرستان ها ، استان در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت و تمامی این پیشرفت ها در نهایت برای کشور خواهد بود.

وی با انتقاد از اینکه به نوعی مبتلا به خود تحریمی هستیم ، ادامه داد : گاهاً تداخل کاری بین نهادها و ادارات در پروژه‌های توسعه‌ای و عمرانی در کشور مانع پیشرفت پروژه ها را سبب می شود.

داودی با تاکید بر توجه ویژه مجمع نمایندگان به حل مشکل صاحبان صنایع ، خلع ید شرکت ها و افرادی را خواستار شد که معادنی به اسم آنها ثبت شده و فاقد هیچ نوع فعالیت در معادن ثبت شده هستند .

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به نقش و جایگاه صدا و سیما در کشور و با قدردانی از خدمات و مجاهدت های رسانه ملی در مقابل امپراتوری رسانه استکباری و با ارج نهادن به تلاش های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در تولید برنامه های فاخر گفت : تولید سریال تاریخی جلال و آغاز تولید فصل دوم این سریال و نشان دادن شخصیت‌های انقلاب و نهضت آذربایجان مخصوصاٌ در ٢٩ بهمن و آشنا کردن این شخصیت ها با نسلی که چندین سال از آن فاصله پیدا کرده است، قابل تقدیر است.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد رضا میرتاج الدینی با بیان اینکه تهدیدهایی در جامعه در مورد مسائل اقتصادی داریم و ضعف هایی هم داریم که مشهود است افزود : برای عبور از این وضعیت ، باید تهدیدها را به فرصت ها ، ضعف ها را به قوت ها تبدیل و از تولید و صادرات حمایت کنیم .

وی مشکل قطعی آب تبریز را یکی از مهم ترین مسائل پیش روی نمایندگان عنوان کرد و خاطر نشان شد : با پیگیری های مستمر مجمع نمایندگان و مسئولین ، در کوتاه ‌مدت این مشکل رفع گردید و در این راستا پیگیر انتقال آب ارس به تبریز هستیم که این پروژه یکی از سنگین ترین پروژه های عمرانی استان می باشد و حدود ۳۵ کیلومتر آن در شرف اتمام است .

وی در پایان از برگزاری مراسم بزرگداشت یکصدمین سال شهادت روحانی مبارز ، نماینده ادوار دوم و چهارم مجلس مشروطه، شهید محمد خیابانی در راستای تجلیل از تلاش های روشنگرانه و مبارزات حق طلبانه این روحانی آگاه و مصلح اسلامی در مقابله با استبداد داخلی و سلطه خارجی خبر داد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر اینکه آنچه باید محور کاری نمایندگان باشد، توجه به توسعه همه جانبه استان است گفت : هر بخش و ایده ای چه به صورت منطقه ای و چه به صورت استانی یا بخشی ، مخاطب جمعی خود را دارد و همه انتظار دارند که مدیریت اجرایی استان و نمایندگان در راستای توسعه هر چه بهتر به آنها اهمیت دهد .

دکتر محمدحسین فرهنگی با بیان اینکه موضوع کرونا در استان به یک موضوع مهم و اصلی تبدیل شده است، افزود : آذربایجان شرقی جزو استان هایی است که از وضعیت قرمز فاصله نمی‌گیرد و این در حالی است که در بیشتر استانها شاهد تغییر وضعیت از قرمز به وضعیت زرد و حتی سفید هستیم، لذا باید این موضوع ریشه‌یابی و از همه گیری آن جلوگیری شود .

نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بحث کالاهای اساسی را از جمله مواردی دانست که می‌توان به عنوان اقدام مهم مجلس گزارش داد ، و ادامه داد : دسترسی مردم به کالاهای اساسی ، پروتئینی و مواد غذایی واقعاً در یک وضع ناهنجار است و مجلس تلاش می‌کند که به یک چارچوب اساسی در این زمینه دست پیدا کند و با استفاده از کارت ‌های اعتباری الکترونیکی این مشکل را حل نماید.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تقدیر از تلاش های صدا و سیما در پرداخت به مشکلات و مطالبات مردم ، گفت : مردم حق دارند برای اثبات کارآمدی نظام ببینند منتخبان خود در خانه ملت چه عملکردی از خود دارند و برای این امر نیازمند همکاری صدا و سیما در انعکاس عملکرد و اقدامات نمایندگان در حوزه های مختلف هستیم.

دکتر روح الله متفکر آزاد با تاکید بر اینکه باید مواظبت کنیم که فرصت نزاع در جامعه برای سران حکمرانی ایجاد نشود و این دیدگاه وجود نداشته باشد که دولت و مجلس به جان هم افتاده‌اند و دعوای سیاسی جناحی خود را انجام می دهند، گفت: ما ۶ نماینده مردم تبریز اسکو و آذرشهر با همدلی و همکاری، پیگیر مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه هستیم و با نشست ها و جلسات مختلف و تشریک مساعی و تقسیم کار، به دنبال حل مشکلات مختلف هستیم و اختلاف نظرهای شخصی را به موضوعات ربط نمی‌دهیم .

نماینده مردم شهرستانهای تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی افزود : به مسائل اساسی از جمله آب ، راه ، راه آهن ، مترو ، قطار ، اتوبان و امثال اینها حساسیم و با سلسله جلسات مشترک ، برنامه های میان مدت و بلند مدت مختلفی تدوین کرده ایم .

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی هم گفت : این مجمع و این دوره از نمایندگان مجلس با توجه به سوابقی که اینجانب در مجلس و با توجه به شناختی که از نمایندگان دارم یکی از کم نظیرترین دوره های نمایندگی است که من در تاریخ پارلمان دیده ام و خواهید دید که در چند سال آینده چه حرکت های خوبی از این مجموعه انسجام یافته انجام خواهد شد .

دکتر علیرضا منادی با تشریح قابلیت ها ، پتانسیل ها و امکانات مهم استان ، وضعیت آذربایجان را در حوزه اقتصاد بی نظیر دانست و اضافه کرد : آذربایجان و تبریز در طول تاریخ بارها پایتخت سیاسی شده و همیشه پایتخت اقتصادی بوده و بازار تبریز به عنوان بزرگترین بازار سرپوشیده جهان ، پرچم اقتصادی این استان است و اگر درآمد و منابع آن در خود منطقه هزینه شود با مدیریت صحیح می توان استان را به شکل مناسب مدیریت کرد و به کل ایران پاسخگو بود.

نماینده مردم شهرستانهای تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تمام تلاش همکاران ما در مجمع نمایندگان ارتقاء و توسعه استان در همه زمینه هاست ، اظهار داشت : همسایگی آذربایجان شرقی با چهار کشور خارجی ارمنستان ، آذربایجان و نخجوان ، ترکیه و عراق ظرفیت عظیمی است که هیچ کدام از استان ها از این ظرفیت برخوردار نیستند و باید با همتی جهادی ، حوزه اقتصاد کشور را به مرکزیت تبریز برسانیم.

نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی نیز در ابتدای سخنان خود با تقدیر و تشکر ویژه از تلاش های شبانه روزی مدیرکل و مجموعه همکاران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در خدمت به مردم ، جامعه و حاکمیت گفت : استان آذربایجان شرقی جزو اولین استان ها در حوزه معدن کشور است که حدود نزدیک به ده میلیارد تن ذخایر اثبات شده معدنی دارد و شهرستان ورزقان در قلب این منابع معدنی واقع شده و در حال حاضر یک و نیم میلیارد تن ذخیره قطعی مس دارد که بنا به نظر کارشناسان این میزان قابل افزایش به ۳ میلیارد تن و بیشتر است.

مهندس الهوردی دهقانی تاکیدکرد : ما در جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی همه جانبه دشمن هستیم لذا برای اینها باید برنامه های خاص تدوین کنیم و لازمه این کار ، بالابردن توانمندی خود و تکیه بر نیروهای داخلی است .

نماینده مردم شهرستانهای مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی نیز با مهم خواندن نقش صدا و سیما در کشور گفت : مشکل ما در حوزه اقتصاد و صنعت ، عدم توجه به پیوست‌های فرهنگی است و بی توجهی به آنها کشور را با این همه بحران روبه رو کرده است .

دکتر معصومه پاشایی با انتقاد از اینکه دو گمرک مهم استان در منطقه جلفا قرار دارد و متاسفانه در سنوات گذشته هیچ وقت استانداران به این مقوله توجه نکردند که استان را همانند شاهراه های اصلی بدن انسان ، راه های مواصلاتی را به هم وصل نمایند تصریح کرد : متاسفانه مدیران و مدیران کل به مدیریت استانی توجه نمی‌کنند و هر چقدر این تفکر در مدیران استانی وجود داشته باشد ، حاشیه نشینی و فقر کم نخواهد شد .

نماینده مردم شهرستان های هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه بهتر است صدا و سیما مطالبی را که از طرف نمایندگان ارائه می شود رصد و برآورد کرده و در هر مدل اجرایی که می توانند با به چالش کشیدن موضوع از دستگاه های اجرایی ، علت عدم عملیاتی شدن آن را پیگیری نمایند ، با گلایه مندی از وضعیت نامناسب راه های روستایی و مشکلات عدیده مردم در بحث ضمانت وام های ازدواج ، لزوم برنامه ریزی مدیران استانی برای ضمانت خرید محصولات فصلی و پرداخت تعهدات بیمه صندوق کشاورزی را خواستار شد.

مهندس حمزه امینی منابع طبیعی را یکی دیگر از بزرگترین مشکلات حوزه انتخابیه خود عنوان کرد که علی رغم وجود سند مشاع در دست کشاورزان ، اولین گام این دستگاه اجرایی ، جریمه میلیونی کشاورز به خاطر کاشت محصولات و وارد کردن خسارت به مردم به جای تعیین محدوده و مشاعات است .

وی از جمله عوامل مهم پیشرفت و توسعه استان را استفاده بهینه از معادن و ذخایر زیرزمینی دانست که در سرتاسر استان در تمام شهرستان ها وجود دارد و می‌توان با ایجاد امکانات تبدیلی و فرآوری، موجبات توسعه هر چه بهتر را فراهم کرد.

نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس شورای اسلامی نیز به توفیقات سریال جلال اشاره کرد و گفت : پیشنهاد می کنم تولید برنامه های فاخری از این دست که می تواند ظرفیت های استان را در حوزه های مختلف ادبی ، سیاسی ، تاریخی ، فرهنگی و هنری نسبت به وضعیت ، تاریخ و شخصیت های استان و پیشینه بسیار پر افتخار آذربایجان موثر باشد ، افزایش یابد .

مهندس غلامرضا نوری تامین آب شرب شهرستان و برخی از روستاها ؛ و آغاز عملیات آسفالت ریزی در برخی از نقاط حوزه انتخابیه خود را با توجه به نزدیک شدن به پایان فصل کاری در استان خواستار شد .

وی از عدم صدور معاینه فنی برای افرادی که بعداً نسبت به گازسوز کردن خودرو اقدام کرده اند، انتقاد کرد و افزود : این امر مشکلات جدی در شهرستان ایجاد کرده و باید در اسرع وقت ساماندهی شود چرا که مردم خودروها را در مراکز مجاز و با حمایت دولت گازسوز کردند و اقدام خودسرانه و غیر قانونی نبوده است .

نماینده مردم شهرستان های مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی هم به بیان برخی از مشکلات حوزه انتخابیه پرداخت و از تعطیلی پروژه اتوبان مراغه و هشترود ، نبود بیمارستان مجهز تامین اجتماعی ، عدم اجرای پایاب سد قلعه چای ، نامناسب بودن وضعیت راه های دسترسی و گاز رسانی به روستاها ، و عدم تغییر در کمربندی شهرستان عجب شیر انتقاد کرد و گفت : باید از منابع و پتانسیل های استان در جهت حل مشکلات شهرستان ها بهره گیری شود.

دکتر علی علیزاده افزود : مردم وضعیت کشور را درک می‌کنند ، وضعیت تحریم‌ها را درک می‌کنند ، وضعیت درآمد کشور را درک می کنند و این شرایط را تحمل می کنند، ولی بی‌عدالتی و تبعیض را تحمل کردن بسیار سخت است .

وی خاطر نشان شد : نمایندگان صاحب نظر در موضوعات مختلف هستند و می توانند بهترین مرجع در پیگیری مسائل حوزه های انتخابیه باشند .

نماینده مردم شهرستان های اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به مزیت های اتوبان تبریز ـ اهر و باکو گفت : این پروژه‌ جزو پروژه هایی است که بهره برداری از آن می‌تواند منجر به رفع بسیاری از مشکلات در این حوزه باشد و یکی از مطالبات جدی مردم منطقه از مجمع نمایندگان است.

مهندس احمد محرم زاده به توانمندی شهرستان های اهر و هریس در حوزه صنایع دستی پرداخت و گفت : شهرستان اهر به عنوان شهر ملی صنایع دستی ورنی معرفی شده و هر سال با اشتغال ۲۰ هزار نفر در این حوزه میزان ۱ یک هکتار ورنی در این شهرستان تولید و به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود ، فرش ناب هریس نیز به عنوان یک برند ایرانی مورد توجه خیلی از کشورهاست که نیاز است در خصوص بیمه و نقدینگی افراد شاغل در این حوزه همکاری لازم صورت گیرد .

وی با بیان اینکه هر کدام از حوزه های انتخابیه برای خود قابلیت های فراوانی در حوزه های گردشگری ، کشاورزی ، دامی ، صنایع دستی ، معادن ، آموزش عالی و… دارند، از عدم توزیع نامتوازن توسعه در استان انتقاد کرد و خواستار توجه بیشتر مسئولان به معادن حوزه انتخابیه خود شد.

نماینده مردم شهرستان ملکان در مجلس شورای اسلامی هم گفت : به اعتقاد بنده ، صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی یک مرکز فعال ، کوشا و تاثیرگذار است و ما می دانیم در حال حاضر که درگیر جنگ نرم ، جنگ اقتصادی ، جنگ سیاسی و فرهنگی هستیم ، جایگاه صدا و سیما بسیار مهم و ارزنده است و ما از تلاش های ارزشمند این مدیر انقلابی و همکارانشان تقدیر و تشکر می کنیم . دشمن با همه توان در حوزه های مختلف علیه کشور وارد جنگ شده و صدا و سیما در راس همه این هجمه هاست و مدیران و کارکنان آن همانند افسران جنگ نرم پای کار هستند و از امنیت فرهنگی دفاع می کنند.

مهندس سید علی موسوی بحث معیشت و نیازهای اقتصادی را از اصلی ترین مطالبات مردم در کشور دانست و گفت : جدی گرفتن بحث مطالبه گری مردمی بویژه در موضوعاتی که نیاز نظام است از نکات مهم پیگیری مجمع نمایندگان به شمار می رود.

وی در ادامه به تلاش های صورت گرفته در جهت تکمیل پارک موزه دفاع مقدس استان پرداخت و افزود : تکمیل محتوایی این پارک موزه، نیازمند حمایت جدی و همراهی مجمع نمایندگان است .

نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه آن چیزی که در دنیای امروز و در کشور حائز اهمیت است ، خام فروشی از مقوله صنعت است گفت : باید ظرفیت های تولیدی استان را با صنایع تبدیلی و تکمیلی به عامل ثروت تبدیل کنیم .

دکتر مهدی اسماعیلی با اشاره به اینکه ۱۳ درصد راه های استان در شهرستان میانه متمرکز است، از عدم تخصیص اعتبارات این بخش به حوزه انتخابیه انتقاد کرد.

وی ادامه داد : نزدیک ۲۰ سال هست که قول آب آشامیدنی سالم به مردم داده می شود، ۲۰ سال است که قول سد به مردم داده می شود ، هنوز که هنوز است از سد گرمی چای خبری نیست ، سد شهریار که یکی از بزرگترین سدهای شمالغرب کشور است و می تواند اراضی کاغذکنان و بخش مرکزی را تحت پوشش قرار دهد، هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده و از پایاب سدهای آیدوغموش هنوز نتوانسته ایم استفاده کافی را ببریم و همه اینها عزم جدی مجمع نمایندگان استان را می طلبد که برای کاهش بار مشکلات مردم کمک کنند .

نماینده مردم شهرستان شبستر در مجلس شورای اسلامی نیز عملکرد صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی را در استان قابل قدردانی دانست و گفت : به عنوان همرزم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی از پوشش شایسته رسانه ای تشیع سردار آسمانی به شکل ویژه تقدیر و تشکر می کنم چرا که این قضیه را هیچکس به غیر از صدا و سیما نمی توانست به این عظمت انعکاس دهد و این پوشش مثال زدنی بود و در طول تاریخ ماندگار خواهد شد .

مهندس جعفر راستی رسالت صدا و سیما را در مقابل تهاجم فرهنگی و بمباران تبلیغی افکار دشمن بسیار سنگین عنوان کرد و از همکاران صدا و سیما خواست در برنامه های تولیدی مبانی فکری حاج قاسم را به مردم نشر دهند .

وی ابراز داشت : در زمانی که حضرت آقا از تهاجم فرهنگی به عنوان شبیخون فرهنگی نام بردند اگر دستگاه های متولی امر با تمام قوا وارد میدان می شدند الان اوضاع به این شدت نبود .