با تهیه و توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی؛ آغاز مرحله نخست رزمایش مواسات سپاه عاشورا با حضور سردار خرم
با تهیه و توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی؛ آغاز مرحله نخست رزمایش مواسات سپاه عاشورا با حضور سردار خرم
آرمان تبریز-توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی تامین شده توسط بسیجیان و خیران استان، عصر امروز در قالب مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه آغاز شد.

آرمان تبریز-توزیع ۴۰ هزار بسته معیشتی تامین شده توسط بسیجیان و خیران استان، عصر امروز در قالب مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز،فرمانده سپاه عاشورا در آیین آغازین مرحله نخست این رزمایش در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) تبریز گفت: مردم ولایتمدار آذربایجان شرقی در لبیک به توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نیمه شعبان، رزمایشی از همدلی و مواسات را شکل داده و سپاه عاشورا با تکیه بر شبکه منسجم و مردمی بسیج، کمکهای نقدی و غیرنقدی خیرین، اصناف و بازاریان را تجمیع و ۴۰هزار بسته معیشتی را برای مرحله نخست این رزمایش فراهم کرده است.

سردار عابدین خرم، با تاکید بر شناسایی معسرین و آسیب دیدگان از کرونا شامل افراد بیکار شده، صاحبان کسب و کارهای تعطیل شده و اقشار مستضعف جامعه در پهنه محلات و روستاها توسط بسیج گفت: بانک اطلاعاتی فراهم شده، زمینه را برای رساندن بسته های حمایتی به دست جامعه هدف با کمترین ضریب خطا را فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در آیین آغاز توزیع ۴۰هزار بسته معیشتی مرحله نخست رزمایش کمک_مومنانه گفت: رهبر معظم انقلاب با تشریح مفهوم مواسات، گفتمانی پیشرو در فعالیت های خیریه و نوع دوستانه و موجی از حرکت های جهادی را در شرایطی کلید زدند که کرونا بحران معیشتی و اقتصادی برای بخشی از جامعه را بوجود اورده است و سپاه و بسیج استان نشان دادند بازوی توانمند انقلاب و مورد اعتماد و خادم مردم عزیزمان هستند.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم با اشاره به سبقه روشن مردم ولایتمدار تبریز و آذربایجان شرقی در گرفتن دست مستمندان آبرومند، بر حفظ شان دریافت کنندگان این بسته ها تاکید کرد.

امام جمعه تبریز اظهار امیدواری کرد با ساماندهی حرکت های جهادی، آسیب دیدگان از کرونا، تنگناهای معیشتی را پشت سر بگذارند.

وی در پایان با تقدیر از اصناف و خیرین استان خواستار تداوم همدلی و مواسات بعنوان وظیفه انسانی، دینی و انقلابی شد.

توزیع بسته های معیشتی رزمایش کمک_مومنانه و جمع آوری کمکهای نقدی و غیرنقدی با محوریت بسیج سازندگی و پایگاه های تمام محلات استان انجام می گیرد.
آیین آغاز این رزمایش بصورت زنده از شبکه استانی سهند پخش و ارتباط زنده با شبکه های سراسری برقرار شده و خبرنگاران و عکاسان خبری برای ثبت و ضبط صحنه های ماندگار از مواسات و همدلی مردم در کنار بسیجیان به تلاش می پردازند.