وضعیت روشنایی معابر تبریز، در حد استاندارد است
وضعیت روشنایی معابر تبریز، در حد استاندارد است
آرمان تبریز--مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در بازدید از وضعیت روشنایی معابر سطح شهر تبریز گفت: وضعيت روشنايي شهر مطلوب بوده و در حد استاندارد قرار دارد.

آرمان تبریز–مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در بازدید از وضعیت روشنایی معابر سطح شهر تبریز گفت: وضعیت روشنایی شهر مطلوب بوده و در حد استاندارد قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ عادل کاظمی مدیرعامل، رسول احمدزاده معاون مالی و پشتیبانی،جعفرفرشباف معاون برنامه‌ریزی و مهندسی، سعید رسالی معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ، یونس مرامی مدیر روابط عمومی و احمد اصغری‌آذر مدیر امور نظارت بر بهره‌برداری ازوضعیت روشنایی شهر تبریز بازدید کردند.

کاظمی درارتباط بااین بازدید سه ساعته گفت: پس از بازدید از اتوبان‌ها، کنارگذرها، بلوارها، میادین و مناطق مختلف سطح شهر به‌صورت میدانی،وضعیت روشنایی شهر مطلوب ارزیابی می‌گردد و در برخی از مناطق نظیر روگذرها، زیرگذرها و پارک‌ها مشکلاتی درموردروشنایی معابروجودداشت که این موارد به شهرداری تبریز به عنوان متولی روشنایی معابراین مناطق ارجاع داده شد.

وی دررابطه با اقدامات انجام شده‌ی شرکت در قبال روشنایی معابر گفت: طی سال ۹۸، جهت توسعه و اصلاح بهینه‌ی روشنایی معابر بالغ بر۷ میلیارد و۶۰۰ میلیون تومان چراغ، پایه‌ی چراغ و متعلقات روشنایی خریداری شده است. همچنین در سال ۹۸، بالغ بر۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از این اقلام و تجهیزات دربخش روشنایی معابر مصرف شده است.

وی با اشاره به اینکه برای سال ۹۹، بالغ بر۴ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان در بخش روشنایی معابر، بودجه‌ پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت تخصیص منابع، طی سال‌جاری تنها ۲ میلیارد و۹۷۱ میلیون تومان برای این بخش می‌توانیم هزینه کنیم.

افزایش ۱۰۳ درصدی قیمت چراغ و لامپ روشنایی معابر

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از افزایش ۱۰۳ درصدی قیمت چراغ‌ها و لامپ‌ها طی سال‌جاری خبر داد و یادآور شد: در سال ۹۸، بالغ بر ۲ میلیارد و ۷۴۱ میلیون تومان لوازم روشنایی برای نگهداشت روشنایی معابر شامل خرید لامپ و چراغ هزینه شده است و در سال ۹۹ پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۳ میلیارد و ۸۳۸ میلیون تومان هزینه کنیم. با این حال هزینه‌ی پرسنل بخش روشنایی معابر در سال ۹۹، بالغ بر یک میلیارد و ۴۲۹ میلیون تومان و هزینه‌ی قرارداد با پیمانکاران این بخش بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

کاظمی هزینه‌ی لازم برای نگهداشت شبکه‌ی روشنایی معابر را بالغ بر ۸ میلیارد تومان ذکر کرد و اظهار داشت: با توجه به این شرایط با ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کسری منابع در این حوزه مواجه هستیم.

وی روشنایی معابر را ویترین شرکت توزیع نیروی برق تبریز دانست و با بیان اینکه مردم نسبت به تامین و پایداری روشنایی معابر حساس هستند، ادامه داد: در شرایط فعلی از عدم توازن میان منابع و مصارف رنج می‌بریم و به دلیل تغییرات شدید قیمت‌ها، دریافت خدمات اعتباری و خرید کالا به حداقل رسیده است. با این حال، تلاش کرده‌ایم تامین اقلام روشنایی معابر به طور کامل انجام شده و حفظ روشنایی معابر برای رفاه حال مردم به نحو احسن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: بالغ بر سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان طی سال جاری، جهت خرید لامپ و اقلام روشنایی از طریق مناقصه اقدام شده است و امیدواریم مردم عزیز نیز در این شرایط خاص، با در نظر گرفتن وضعیت موجود، برای عبور کم‌عارضه از این وضعیت، ما را همراهی کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز در پایان با اشاره به اینکه ۳ درصد از مصرف انرژی در حوزه‌ی شرکت را روشنایی معابر تشکیل می‌دهد، با تاکید بر اینکه هدف شرکت گسترش هر چه بیشتر خدمات‌رسانی برای مشترکان عزیز است، افزود: از سال گذشته تاکنون ۴۰۰۰ شعله چراغ ال.ای.دی خریداری شده و ۲۰۵ هزار شعله انواع چراغ گازی، ال.ای.دی و کم‌مصرف در حوزه‌ی شرکت توزیع نیروی برق تبریز در بخش روشنایی معابر در حال بهره‌برداری است.

گفتنی است در این برنامه سه ساعته از روشنایی معابر بلوار نیایش (کمربند میانی)، بلوار آزادی، کوچه‌باغ، قره‌آغاج، خیابان شمس تبریزی، شهرک ارم، خیابان ۴۲ متری انقلاب، خیابان ستارخان، بلوار فرودگاه، بلوار سنتو و اتوبان پاسداران بازدید به‌عمل آمد.