اولین فن بازار شمال غرب کشور در استان آذربایجان شرقی/ تحول در منطقه آزاد ارس با آموزش های فنی و حرفه ای اتفاق می افتد
اولین فن بازار شمال غرب کشور در استان آذربایجان شرقی/ تحول در منطقه آزاد ارس با آموزش های فنی و حرفه ای اتفاق می افتد
آرمان تبریز-معاون امور فرهنگی و آموزش منطقه آزاد ارس با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه همکاری های فیمابین دیدار و گفتگو کرد.

آرمان تبریز-معاون امور فرهنگی و آموزش منطقه آزاد ارس با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه همکاری های فیمابین دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،معاون امور فرهنگی و آموزش منطقه آزاد ارس با مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی در خصوص نحوه همکاری های فیمابین دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان شرقی یوسف داداش زاده، معاون امور فرهنگی و آموزش منطقه آزاد تجاری ارس به همراه مدیر و رییس اداره آموزش منطقه آزاد ارس با حضور در اداره کل آموزش فنی و حرفه ی آذربایجان شرقی با وکالتی مدیرکل و جمعی از معاونین و روسای ادارات این اداره کل در خصوص نحوه تعامل و همکاری‌های فیمابین و عملیاتی شدن تفاهمنامه همکاری  ما بین سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و منطقه آزاد تجاری ارس دیدار و گفتگو کرد.
بنابراین گزارش وکالتی در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه منطقه آزاد ارس به عنوان یک ظرفیت بزرگ برای کشور و استان گفت: ارتباطات با همسایگان و کشورهای همجوار مهم است، دیپلماسی مهارت از طریق این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی استفاده از ظرفیت های موجود در مجموعه را در راستای شکوفایی استان در همه زمینه ها در نهایت کشور در همه جهات و تحقق شعار جهش تولید بسیار مهم برشمرد .
وکالتی، با اشاره به رسالت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در آموزش‌های کوتاه مدت غیررسمی و اهمیت گواهینامه‌های آموزش فنی و حرفه ای که از ارزش جهانی برخوردار است، گفت: افراد دارای مهارت، توان کار در سایر نقاط دنیا را خواهند داشت و می‌توان با پرورش نیروی کار ماهر، در اعزام این افراد به سایر کشورها پیشقدم شد.
وی، در این خصوص خواستار رایزنی در زمینه صدور آموزش های فنی و مهارتی به کشورهای همجوار و تربیت نیروی کار ماهر آنان شد.
در این دیدار، یوسف زاده، معاون امور فرهنگی و آموزش منطقه آزاد تجاری ارس، ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت گرفته از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در منطقه آزاد ارس خواستار تعامل و همکاری و هم افزایی بیش از پیش در دو مجموعه در راستای عملیاتی شدن مفاد تفاهم‌نامه فیمابین شد.
وی، با اشاره به شعار جهش تولید و اهمیت بهره وری نیروی کار و رونق تولید گفت: نیازسنجی و احصاء نیازهای آموزشی صنایع و کارگاه های تولیدی فعال در منطقه آزاد ارس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به وجود افراد متخصص و وجود کارگاههای  مجهز در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان، ارتقای مهارت و تربیت نیروی کار ماهر و فعال در اولویت است.
داداش زاده، با اشاره به جمعیت ۶۰  هزار نفری منطقه و شرایط ویژه برخی از مشاغل با وجود کرونا گفت: ۷۵ درصد شغل های موجود در دنیا تحت‌الشعاع این ویروس قرار گرفتند و از بین خواهند رفت ولی مطمئن هستیم تحول در منطقه آزاد تجاری ارس با آموزش‌های فنی و حرفه‌ای اتفاق خواهد افتاد.
وی با اشاره به اینکه اولین صندوق پژوهش و فناوری مناطق آزاد، در منطقه آزاد ارس ایجاد شده، خواستار برگزاری اولین فن بازار شمال غرب کشور با همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان شد.
در این دیدار در خصوص برگزاری و حمایت از مسابقات ملی مهارت و اهمیت این مسابقات در شناسایی افراد نخبه و ماهر نیز، بحث و تبادل نظر شد .
داداش زاده در پایان، با اشاره به رونق صنعت کشاورزی در منطقه آزاد ارس و وجود گلخانه های صنعتی در این منطقه گفت: بیشتر افراد شاغل در حوزه کشاورزی این منطقه از شهرستانهای همجوار تامین می‌شود که با وجود ظرفیت ها و پتانسیل های خوب و همچنین وجود جوانان فعال و با استعداد در این صنعت، با استفاده از ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و آموزش تکنولوژی های نو و جدید در حوزه صنعت کشاورزی به این افراد می توانیم شاهد شکوفه های هر چه بیشتر این صنعت در  منطقه باشیم.