شورای تامین، بالاترین جایگاه برای برقراری امنیت در استان است
شورای تامین، بالاترین جایگاه برای برقراری امنیت در استان است

آرمان تبریز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، ارتباط نزدیک و صادقانه مسئولان با مردم را شرط استمرار امنیت پایدار عنوان کرد و گفت: مدیران اجرایی وظیفه دارند با ارتباط با رسانه‌ها، حرکت رو به رشد کشور را برای مردم بویژه قشر جوان که آینده کشور به دست آنها ساخته خواهد شد، تبیین کرده […]

آرمان تبریز-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی، ارتباط نزدیک و صادقانه مسئولان با مردم را شرط استمرار امنیت پایدار عنوان کرد و گفت: مدیران اجرایی وظیفه دارند با ارتباط با رسانه‌ها، حرکت رو به رشد کشور را برای مردم بویژه قشر جوان که آینده کشور به دست آنها ساخته خواهد شد، تبیین کرده و جامعه را نسبت به آینده امیدوار کنند.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،علیار راستگو در ویژه‌برنامه دستاورد که به مناسبت هفته دولت از شبکه استانی سهند پخش می‌شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی گسترده‌ترین حوزه استانداری است و وظایف مهم حاکمیتی از قبیل برقراری امنیت، برگزاری انتخابات و تامین آزادی‌های سیاسی و مدنی در این حوزه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای تامین، بالاترین جایگاه برای برقراری امنیت در استان است، افزود: این شورا با ۲۳ کارگروه و کمیته تخصصی به صورت مستمر آخرین وضعیت امنیتی استان را بررسی و متناسب با رویدادهای مختلف تصمیمات لازم را اتخاذ می‌کند.

راستگو ادامه داد: در سایه هماهنگی و همکاری خوب مجموعه اعضای شورای تامین استان، آذربایجان شرقی از امن‌ترین استان‌های کشور است و ما امروز از امنیت پایدار برخورداریم که مدیون تلاش‌های دستگاه‌های دخیل در این حوزه و پشتیبانی سایر دستگاه‌های استانی است.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان، شبانه‌روز بر ضد انقلاب اسلامی و آرمان‌های ملت ایران فعالیت می‌کنند، افزود: به رغم تلاش‌ها و تبلیغات سوء دشمنان، فرهنگ غنی مردم آذربایجان اجازه نداده که در بحث امنیت، مشکلی در سطح استان پیش بیاید و در طول رخدادهایی که در استان برگزار شده همیشه سرافراز بوده‌ایم.

راستگو، ارتباط نزدیک و صادقانه مسئولان با مردم را شرط استمرار امنیت پایدار عنوان کرد و گفت: همه کسانی که به نحوی در این نظام مسئولیت دارند باید در برابر مردم پاسخگو باشند و اگر مردم بدانند که مسئولان برای حل مشکلات تلاش می‌کنند قطعاً همراهی خوبی خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دولت و دستگاه‌های اجرایی بیشترین میزان پاسخگویی را دارند، افزود: برای ارتقای توان اجرایی در جامعه و جلب اعتماد و همراهی مردم، باید با صداقت رفتار کنیم و مسائل و مشکلات را بدون تعارف با مردم در میان بگذاریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت ۴۸ حزب و تشکل سیاسی در استان خبر داد و گفت: در سایه توجه دولت، خانه احزاب استان در سال ۹۷ تشکیل شد و هم‌اکنون ۳۴ حزب و تشکل سیاسی در آن عضو هستند.

راستگو با بیان اینکه استانداری با تمام گرایش‌های سیاسی در ارتباط است، گفت: خوشبختانه تشکل‌های سیاسی در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند و این یکی از افتخارات دولت است که فضای مناسب برای فعالیت تشکل‌های سیاسی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به برگزاری ۵ انتخابات در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم، گفت: در آخرین انتخابات که مربوط به یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود، ۶۲ هزار نفر نیرو در سطح استان سازمان‌دهی شد و در ۲۱ شهریور هم مرحله دوم این انتخابات در حوزه میانه برگزار می‌شود.

راستگو به اقدامات انجام شده در حوزه پدافند غیرعامل نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه هم کارهای بزرگی انجام شده و طرح جامع پدافند غیرعامل به عنوان نقشه راه این حوزه در استان تهیه شده و در حال اجراست.

وی از تشکیل قرارگاه‌های تخصصی پدافند سایبری، شیمیایی، زیستی در استان به عنوان مهم‌ترین اقدامات این حوزه نام برد و گفت: در تمام دستگاه‌های اجرایی و شهرستان‌های استان نیز کمیته پدافند غیرعامل تشکیل شده و در حال حاضر همه پروژه‌های استان با پیوست پدافند غیرعامل اجرا می‌شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در تشریح اقدامات دولت در استان در حوزه اجتماعی، گفت: در بخش بهداشت و درمان، تعداد تخت‌های بیمارستانی استان از ۵۰۶۴ تخت در سال ۹۲ به ۶۷۳۰ تخت در حال حاضر رسیده و تعداد تخت‌های مراقبت ویژه نیز از ۵۲۳ تخت به ۸۲۳ تخت افزایش یافته است.

وی افزود: در هفت سال گذشته، ۴۵۰ هزار مترمربع به فضای درمانی استان افزوده شده و تا پایان دولت دوازدهم نیز ۲۰۰ هزار مترمربع فضای درمانی جدید به بهره‌برداری خواهد رسید.

راستگو همچنین افزایش تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد استان از ۳۰۰ سمن در سال ۹۲ به ۷۶۳ سمن، راه‌اندازی ۵ دفتر تسهیل‌گری در مناطق حاشیه‌نشین استان، احداث ۳۶۰۰ کلاس درس با مشارکت خیران و افزایش سه برابری تعداد نشریات و رسانه‌های مجوزدار استان را به عنوان مهم‌ترین اقدامات حوزه اجتماعی برشمرد و گفت: این اقدامات نشان از توجه دولت به نقش مردم و رسانه‌ها به عنوان نمایندگان افکار عمومی است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی در پایان امیدآفرینی را یکی از وظایف اصولی مسئولان نظام دانست و گفت: ایجاد یاس و ناامیدی از طریق القای ناکارآمدی نظام از ترفندهای جدی دشمنان انقلاب اسلامی است و بر این اساس همه ما وظیفه داریم از هر فرصتی برای تبیین اقدامات و تلاش‌های دولت و مجموعه دست‌اندرکاران نظام برای حل مشکلات مردم استفاده کنیم.

وی افزود: مدیران اجرایی وظیفه دارند با ارتباط با رسانه‌ها، حرکت رو به رشد کشور را برای مردم بویژه قشر جوان که آینده کشور به دست آنها ساخته خواهد شد، تبیین کرده و جامعه را نسبت به آینده امیدوار کنند.