بلاتکلیفی  سرمایه گذار پالایشگاه ارکان پارس هشترود در پیچ و خم بروکراسی اداری
بلاتکلیفی  سرمایه گذار پالایشگاه ارکان پارس هشترود در پیچ و خم بروکراسی اداری
آرمان تبریز: مدیر عامل پالایشگاه ارکان پارس هشترود با تاکید به اینکه افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند، افزود: متاسفانه بروکراسی ادارای مانعی بزرگ بر سرراه فعالیت این پالایشگاه شده و جلوی اشتغال 500 نفر را گرفته است.

آرمان تبریز: مدیر عامل پالایشگاه ارکان پارس هشترود با تاکید به اینکه افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند نباید در بروکراسی اداری گرفتار شوند، افزود: متاسفانه بروکراسی ادارای مانعی بزرگ بر سرراه فعالیت این پالایشگاه شده و جلوی اشتغال ۵۰۰ نفر را گرفته است.
به گزارش آرمان تبریز،علیرضا نگهبان در جمع خبرنگاران افزود: مشکلات اداری در استان دست و پاگیر است و باعث تاخیر در توسعه پالایشگاه شده و ضرر زیادی را به ما تحمیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه در جنگ اقتصادی قرار داریم و تولیدکنندگان در خط مقدم این مبارزه و جنگ قرار دارند، افزود:جهش تولید در سالی که با این عنوان از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده با بروکراسی اداری محقق نمی‌شود.
وی با بیان اینکه این پالایشگاه ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید و صادرات حلال‌های صنعتی را دارد ،افزود: این شرکت اولین پالایشگاه خصوصی دانش بنیان در کشور است و کلیه مراحل طراحی، ساخت و نصب مجموعه توسط مهندسان شرکت صورت گرفته است.
نگهبان گفت : ده سال است میلیاردها تومان سرمایه ما خاک می‌خورد و ما هنوز نتوانسته ایم بخاطر یکسری بروکراسی های اداری و تنگ نظری‌های مدیران تهرانی تمام فازهای این پالایشگاه را افتتاح کنیم.
وی افزود: متاسفانه از برخی ادارات چندین بار مجوز گرفته‌ایم ولی باز ما را دنبال گرفتن مجوز دیگری سرگردان می‌کنند.
وی ظرفیت روزانه این پالایشگاه را ۱۵۰ تن عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم تا این ظرفیت را به ۸۰۰ تن افزایش دهیم و در صورت حمایت مسئولان برای رفع مشکلات اداری و افتتاح بقیه فازهای این پالایشگاه می توانیم تولید روزانه خود را را به ۱۲۰۰ تن افزایش دهیم.
مدیر عامل پالایشگاه ارکان پارس هشترود با اشاره به اینکه طی امری بی سابقه در دنیا، نصب واحد حلال سازی این پالایشگاه طبق قولی که به استاندار وقت در سال ۹۷ داده بودیم در طی ۴۵ روزصورت گرفت ،گفت: با استارت اولیه در این پالایشگاه، در عرض ۴۵ روز در حدود یک میلیون دلار صادرات به کشور افغانستان و عراق داشتیم.
نگهبان افزود: در سال ۹۲ با شرکت در مناقصات کشوری در بین کشورهای ژاپن، روسیه، چین و هندوستان، پالایشگاه ارکان پارس برنده مناقصه شد و این افتخاری برای پالایشگاه ما محسوب می شود.

وی در خاتمه سخنان خود گفت: تقاضای ما از مسئولین استانی این است که قدری بیشتر در راستای رفع مشکلات این پالایشگاه کمک حال ما باشند و مسیر را بر ما مرتفع سازند تا در جهت اشتغالزایی و صادرات قدمهای بیشتر و بهتری برداریم.

 

 

منبع عکس: نصرنیوز