تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل دامپزشکی استان با بنیاد علوی درشهرستان چاراویماق
تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل دامپزشکی استان با بنیاد علوی درشهرستان چاراویماق
خبرگزاری آریا-تفاهم نامه پروژه همکاری مشترک اداره کل دامپزشکی استان با بنیاد علوی در شهرستان چاراویماق به امضاء طرفین رسید.

آرمان تبریز-تفاهم نامه پروژه همکاری مشترک اداره کل دامپزشکی استان با بنیاد علوی در شهرستان چاراویماق به امضاء طرفین رسید.

به گزراش خبرنگار ما در تبریز؛ دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان با حضور در فرمانداری شهرستان چاراویماق در جلسه بررسی همکاری مشترک اداره کل دامپزشکی استان با بنیاد علوی شرکت نمود.

در این جلسه یعقوبی فرماندار شهرستان چاراویماق، با قدردانی از عملکرد اداره دامپزشکی شهرستان با اشاره به اینکه معیشت اهالی شهرستان از طریق دامداری محقق می شود، بر اهمیت نقش دامپزشکی در کنترل و پیشگیری بیماریهای دامی تاکید نمود و خواستار حمایت ویژه نهادهای استانی و بنیاد علوی از دامپزشکی شهرستان گردید.

در این جلسه مدیر کل دامپزشکی استان با تبیین اهمیت نقش دامپزشکی در حوزه بیماریهای دامی و با اشاره به تعداد قابل توجه جمعیت دامی شهرستان چاراویماق، اعلام آمادگی کامل این اداره کل را برای همکاری با بنیاد علوی، انجام پروژه های مشترک فیما بین اداره کل دامپزشکی و بنیاد علوی را در جهت بهبود وضعیت و پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی شهرستان و افزایش کیفی محصولات دامی را مهم و ضروری ارزیابی نمود و طرح پیشنهادی این اداره کل در جهت “افزایش عملیات پیشگیری و مبارزه با بیماهای دام و طیور را در قالب ۴ پروژه عنوان کرد.

این تفاهم نامه، طرح پروژه سمپاشی جمعیت و اماکن دامی و جمعیت دامی، پروژه واکسیناسیون تب برفکی، پروژه واکسیناسیون آبله و شاربن، پروژه واکسیناسیون طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR) تحویل فرماندار و نماینده بنیاد علوی گردید.

مهندس نیک نفس راهبر بنیاد علوی در شمالغرب کشور نیز با اشاره به نقش بنیاد علوی در محرومیت زدایی و انجام فعالیت های پروژه محور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، قول مساعد همکاری با دامپزشکی استان و اداره دامپزشکی شهرستان در خصوص تخصیص اعتبارات لازم جهت انجام پروژهای پیشنهادی اداره کل دامپزشکی را ارائه نمود.

در این جلسه تفاهم نامه اولیه به امضاء دکتر بهداد مدیر کل دامپزشکی استان، مهندس یعقوبی فرماندار شهرستان چاراویماق، مهندس نیک نفس راهبر بنیاد علوی در شمالغرب کشور، مهندس آیت شاهی دبیر نهاد آبادانی و پیشرفت شهرستان چاراویماق رسید و مقرر گردید بعد ازانجام بررسی های کارشناسی لازم نسبت به انجام توافقات نهایی اقدام گردد.