مدیر کل دامپزشکی آذربایجانشرقی خبرداد؛ یکسال زندان برای فرد متخلفی که قصد فروش گوشت الاغ به مردم را داشت
مدیر کل دامپزشکی آذربایجانشرقی خبرداد؛ یکسال زندان برای فرد متخلفی که قصد فروش گوشت الاغ به مردم را داشت
آرمان تبریز-در بازرسی های بعمل آمده توسط اكيپ های نظارتي و بازرسي دامپزشكي لاشه یک راس الاغ کشف، ضبط و پس از طی مراحل قضایی معدوم سازی شد.

آرمان تبریز-در بازرسی های بعمل آمده توسط اکیپ های نظارتی و بازرسی دامپزشکی لاشه یک راس الاغ کشف، ضبط و پس از طی مراحل قضایی معدوم سازی شد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، دکتر امیر حسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان، در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر گفت: پیرو بازرسی های بعمل آمده توسط اکیپ های نظارتی و بازرسی دامپزشکی شهرستان تبریز، در یک خانه مسکونی یک لاشه مجهول الهویه کشف و ضبط گردید.

مدیر کل دامپزشکی استان تصریح کرد: لاشه کشف شده یک لاشه مجهول الهویه و فاقد مهر بهداشتی دامپزشکی و هویت های کشتارگاهی و بدون علائم بازرسی دامپزشکی بوده که حاکی از کشتار غیر مجاز خارج از کشتارگاه و قاچاق بوده و به دلیل فساد لاشه و پرخونی ضبط گردید.

دکتر بهداد گفت: در راستای تحقیقات تکمیلی و با انجام آزمایشات تخصصی دامپزشکی مشخص شد لاشه ضبط شده علاوه بر موارد فوق با توجه به علائم ممیزه متعلق به گونه تک سمی ها (گوشت الاغ) بوده است.

مدیر کل دامپزشکی استان در پایان تصریح کرد: فرد خاطی با تنظیم شکوائیه توسط واحد حقوقی این اداره کل تنظیم و به مراجع قضائی ارسال شده بود که به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق کشتار غیرمجاز دام به یکسال حبس تعزیری و امحاء لاشه محکوم گردید.