افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شهرستانهای ملکان و آذرشهر/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز به خاطر مدیریت خوب و قوی همواره تحت نظر بوده
افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در شهرستانهای ملکان و آذرشهر/ دانشگاه علوم پزشکی تبریز به خاطر مدیریت خوب و قوی همواره تحت نظر بوده
آرمان تبریز-معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به استان آذربایجان شرقی پروژه های عمرانی این استان را افتتاح کرد.

آرمان تبریز-معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر خود به استان آذربایجان شرقی پروژه های عمرانی این استان را افتتاح کرد.
صبح روز شنبه هیجدهم مردادماه نود و نه مصادف با عید غدیر خم معاون بهداشتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفری به استان آذربایجان شرقی چندین پروژه عمرانی آن را افتتاح نمود. به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این سفر که به همراهی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از مسئولین دانشگاهی انجام شد دکتر رییسی مراکز بهداشتی و درمانی شهرستانهای ملکان و آذرشهر را افتتاح نمود. وی همچنین از برخی پروژه های در دست احداث نیز بازدید کرده و در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.
دکتر رییسی در ساعات اولیه روز شنبه به لیلان از توابع شهرستان ملکان سفر کرده، مرکز خدمات بهداشتی و درمانی شبانه روزی آن را با متراژ ۱۷۰۰  متر مربع با هزینه ای حدود ۸۰  میلیارد ریال افتتاح نمود. گفتنی است افتتاح این طرح و طرح های مشابه آن در این روز همزمان با صد طرح بهداشتی، درمانی، آموزشی و تحقیقاتی با عنوان گرامی داشت یاد شهدای مدافع سلامت در عید غدیر خم انجام شد.
در ادامه سفر معاون وزیر، مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره دو شهرستان ملکان با ۸۵۰ متر مربع و با هزینه ای حدود ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید. لازم به ذکر است در مراسم افتتاح این مراکز جمعی از مسئولین دانشگاهی و شهرستان از جمله امام جمعه، نماینده و فرماندار این شهرستان نیز حضور داشتند.
مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره یک شهرستان ملکان سومین پروژه ای بود که توسط دکتر رییسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت افتتاح شد این مرکز با ۱۷۰۰ متر مربع و هزینه ای برابر با ۸۰ میلیارد ریال به بهره بردلاری رسید. گفتنی است معاون بهداشتی وزارت و هیئت همراه با بازدید از چند پروژه در دست احداث در نشستی در ساختمان فرمانداری این شهر حضور بهم رسانده با گرامی داشت این روز فرخنده و مولودی خوانی به استماع بیانات مسئولین پرداختند.  در این جلسه که با عنوان تقدیر و تشکر از زحمت کشان در عرصه درگیری با کوید نوزده تشکیل شد دکتر صومی در اظهاراتی خاطر نشان کرد: کرونا به ما نشان داد در هر دوران انسانهایی لازمند که برای نجات جان انسانهای دیگر از جان خود بگذرند.
امام جمعه این شهر نیز اظهار امیدواری کرد با لطف و عنایات اهل بیت علیهم السلام این بیماری از دوش مردم رنج کشیده رخت بربندد.
همچنین در این جلسه دکتر رییسی طی اظهاراتی با تبریک روز خبرنگار و عید ولایت با ارائه آمارهای خوشنود کننده گفت: جامعه پزشکی ایران خدمات غرورآفرینی نسبت به جهان و مخصوصا اروپا در مواجهه با کوید نوزده ارائه داده، ادعاهای ایشان را زیر سوال برد. وی اظهار نمود هیچ کس در شروع این مبارزه از دیگری جلو تر نبوده همه از نقطه سر خط آغاز کرده و جامعه پزشکی ایران شایستگی خود را در این مبارزه بروز داد. دکتر رییسی با بررسی خدماتی که در آذربایجان در زمینه بهداشت و درمان انجام شده گفت: دانشگاه علوم پزشکی تبریز به خاطر مدیریت خوب و قوی همواره مد نظر وزارت است.
درادامه در شهرستان آذرشهر مرکز شماره سه شهری این شهرستان توسط معاون بهداشتی وزارت افتتاح و به مرحله بهره برداری رسید. دکتر رییسی با بازدید از بخش های مختلف این مرکز در جریان ساخت و پیشرفت این مرکز قرار گرفت. گفتنی است این مرکز با  ۵۰۰ متر مربع مساحت و ۲۵ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.
دیگر مرکز این شهرستان که مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت مرکز شماره یک شهری و روستایی آن با مساحتی برابر ۵۵۰ متر مربع و اعتباری برابر ۲۵ میلیارد ریال بود
همچنین شایان ذکر است دکتر رییسی معاون بهداشتی وزارت بهداشت چندین طرح در دست احداث شهرستانهای مذکور و شهر تبریز را مورد بازدید قرار داده از نزدیک در جریان روند رشد و پیشرفت آن  قرار گرفت.