دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳
پ
  • شناسه : 22775
  • 16 مرداد 1399 - 20:38
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :
مدیرکل بنیاد و امور ایثارگران آذربایجانشرقی آذربایجان شرقی:

۹۹/۵ درصد ایثارگران و خانواده شهدا از ما درخواست تکریم را دارند/آذربایجان‌شرقی دارای ۹ هزار و ۸۳۹ شهید، ۲۳ هزار و ۹۷۵ جانباز و یک هزار و ۹۰۶ آزاده دارد

۹۹/۵ درصد ایثارگران و خانواده شهدا از ما درخواست تکریم را دارند/آذربایجان‌شرقی دارای ۹ هزار و ۸۳۹ شهید، ۲۳ هزار و ۹۷۵ جانباز و یک هزار و ۹۰۶ آزاده دارد
۹۹/۵ درصد ایثارگران و خانواده شهدا از ما درخواست تکریم را دارند/آذربایجان‌شرقی دارای ۹ هزار و ۸۳۹ شهید، ۲۳ هزار و ۹۷۵ جانباز و یک هزار و ۹۰۶ آزاده دارد
آرمان تبریز-مدیرکل بنیاد شهیدو امور ایثارگران آذربایجانشرقی گفت:   ۹۹/۵ درصد ایثارگران و خانواده شهدا از ما درخواست تکریم را دارند که حتی در این مهم نیز کوتاهی شده و متاسفانه در سنوات گذشته نیز بنیادشهید درخصوص فرزندان شهدا به صورت آزمون خطایی عمل کرده و در حق آنان تاحدودی اجحاف شده است.

آرمان تبریز-خبرگزاری آریا-مدیرکل بنیاد شهیدو امور ایثارگران آذربایجانشرقی گفت:   ۹۹/۵ درصد ایثارگران و خانواده شهدا از ما درخواست تکریم را دارند که حتی در این مهم نیز کوتاهی شده و متاسفانه در سنوات گذشته نیز بنیادشهید درخصوص فرزندان شهدا به صورت آزمون خطایی عمل کرده و در حق آنان تاحدودی اجحاف شده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  آذربایجانشرقی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با ذکر خاطره ای از یک جانباز در پاسخ به خبرنگار آریا افزود؛ مهم ترین دغدغه و اولویت ما توجه به بهداشت و درمان این عزیزان و تامین نیازهای درمانی وسلامتی این قشر می باشد.
وی همچنین ضمن تبریک پیشاپیش ۱۷ مرداد «روز خبرنگار» به فعالین حوزه خبر و رسانه و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه و خبرنگاران شهید با اشاره به نقش آنان در اطلاع رسانی تصریح کرد: نقش خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی  دقیق و سریع، روشنگری و آگاهی‌بخشی به جامعه وحفظ دستاوردهای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بسیار حائر اهمیت است.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان آذربایجان شرقی در خصوص تعداد آمار شهدا و ایثارگران نیزگفت: آذربایجان‌شرقی دارای ۹ هزار و ۸۳۹ شهید، ۲۳ هزار و ۹۷۵ جانباز و یک هزار و ۹۰۶ آزاده دارد و با احتساب خانواده‌آنها تقریبا ۱۸۰ هزار جامعه هدف استان در بنیاد شهید است که ۵۰ درصد در تبریز زندگی می‌کنند.

۵ شهید سلامت در این آذربایجانشرقی

​مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران آذربایجانشرقی درمورد شهدای حوزه سلامت هم خاطر نشان شد ؛ تاکنون از اوایل بروز ویروس کرونا  ۵ شهید سلامت در آذربایجانشرقی به ثبت رسیده است.

وی با اشاره بر  اینکه ۲۷۶ شهید از بانوان، ۲۹۲ جانباز از قشر زنان در استان داریم و در مجموع یک هزار و ۹۴۷ همسر شهید در استان داریم، که  دو هزار و ۲۲۵۷ دختر شهید، دو هزار و ۲۸۰ فرزند پسر شهید، یک هزار و ۴۷۲ پدر شهید، سه هزار و ۸۲۱ مادر شهید در آذربایجان‌شرقی را شامل می گردد.

پورحسن تاکید کرد: آذربایجان‌شرقی دارای ۹ هزار و ۸۳۹ شهید،  ۲۳ هزار و ۹۷۵ جانباز و یک هزار و ۹۰۶ آزاده دارد و با احتساب خانواده‌آنها تقریبا ۱۸۰ هزار جامعه هدف استان در بنیاد شهید است که ۵۰ درصد در تبریز ساکن هستند.

وی در ضمن مقایسه آماری  تعداد شهدای استان در کل کشور گفت: ۴/۳۳ درصد از شهدای کل کشور  و  ۴/۵ درصد جانبازان کل کشور و ۴/۴ درصد آزاده‌های کل کشور از استان آذربایجان‌شرقی هستند.

بنیاد شهید استان عین یک دولت است

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان  با تاکید بر اینکه ۹۹/۵ درصد ایثارگران از ما احترام و تکریم می‌خواهند که قطعا ما دریغ کرده‌ایم، افزود: بنیاد شهید استان به مثابه یک دولت است و وزارت‌خانه‌های متفاوتی دارد و در برنامه‌های آتی برای حذف موازی‌کاری‌ها تلاش خواهیم کرد.

پورحسن به معاونت بهداشت و درمان، تعاون و امور اجتماعی، فرهنگی و آموزشی و توسعه و مدیریت بنیاد شهید اشاره کرد و گفت: تشکیل شورای مشورتی و برگزاری جلسات با امام جمعه، شهردار، دادستان، علوم پزشکی، توزیع ۳ هزار و ۸۰۰ بسته بهداشتی برای جانبازگان، تحویل ۶۲۰ بسته برای خانواده دو شهید، سه شهید، توزیع ماسک، مواد ضدعفونی، لباس کادر بیمارستانی و غیره از دیگر کارهای بنیاد شهید استان در روزهای کرونایی است.

وی در زمینه مساعدت های تسهیلات و خدمات ارایه شده ادامه داد: برقراری ۹ هزار و ۴۴۳ ارتباط تلفنی در سال، ۳۸۱۵ دیدار در خانه و دیدار عمومی، اهدای ۱۰۰ مورد وام قرض الحسنه، اعطای وام نیز از دیگر اقدامات است.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران استان از تصمیم مدیریت جدید بنیاد به پرداخت معوقات عنوان نمود: طبق دستور ریاست سازمان امور ایثارگران و شهدا مقرر شد تا  ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از معوقات ایثارگران در کل کشور دستور پرداخت قرار بگیرد.

پورحسن در مورد آمار شهدای اقلیت های مذهبی هم خاطرنشان شد؛  ۱۳ شهید از اقلیت‌های مذهبی، ۳ نفر آزاده و یک نفر جانباز در این استان وجود دارد.

نقش خبرنگاران در اطلاع ­رسانی دقیق و سریع و دفاع مقدس بسیار حائر اهمیت است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی؛ در ادامه این نشست با عنوان اینکه  روز ۱۷ مرداد ماه مزین به نام شهید بوده و اکنون نزدیک به ۴ دهه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، تصریح کرد: با نگاهی گذرا به فراز و نشیب­ هایی که‌ در طی این ۴۰ سال ملت ایران با آنها روبه‌رو بوده است، نقش خبرنگاران در اطلاع ­رسانی دقیق و سریع، روشنگری و آگاهی‌بخشی به جامعه و حفظ دستاوردهای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بسیار حائر اهمیت است.

پورحسن؛ نقش فاخر و ارزشمند اصحاب‌رسانه را از زمان اوج مبارزات انقلابی به رهبری امام خمینی (ره)، و تصاویر و اطلاعاتی که در حافظه تاریخ انقلاب ثبت شده و به جای مانده است را بسیار حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: افتخارات دوران هشت سال دفاع مقدس ملت ایران در مقابل تجاوز بیگانه که فصلی تأثیر‌گذار در تاریخ این مرز‌ و‌ بوم است، بخشی از آن ماحصل تلاش خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه‌نگارانی بود که با هدف اطلاع‌رسانی و نیز انتقال فرهنگ اسلامی انقلابی جبهه، به این معرکه وارد شده بودند و قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه‌گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقاء محبوب رسیدند.

خبرنگارفقط یک واژه نیست

وی در ادامه با بیان اینکه خبرنگار، فقط یک واژه نیست، بلکه یک راه است  عنوان داشت:  شخصیت واقعی خبرنگار، حقوقی است نه حقیقی و خبرنگاری نیز تنها یک شغل نبوده، بلکه شخصیتی است جریان‌ساز که ریشه در تاریخ و جریان‌های تاریخ‌ساز بشری دارد. مهم‌ترین رسالت او ضمن دادن آگاهی به جامعه و مردم، این است که بتواند امیدواری نسبت به آینده را برای مردم ایجاد کند؛ او باید مردم را نسبت به اتفاقات، تغییرات و تحولاتی که در حوزه داخل، منطقه و بین‌الملل در شرف وقوع است هوشیار و هوشمند نگاه دارد.
مدیرکل بنیاد شهیدو امور ایثارگران آذربایجانشرقی با تأکید بر اینکه خبرنگار درمیان مردم، صدای مردم و مدافع حقوق مردم و تصویرگرِ روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نقش مؤثر و مناسب آن در هر زمانی، غیرقابل انکار است عنوان داشت: خبرنگار در جهت استیفای حقوق مردم و لزوم آگاه‌سازی آنها تلاش می‌کند و صادقانه برای ساختن فرهنگ غنی می‌نویسد و همواره در عمق جامعه زندگی می‌کنند و سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای، مرهون تلاش‌های شبانه روزی آنهاست. تحریف خبر و تخریب اخبار و وقایع، در نگاه یک خبرنگار حرفه‌ای و مدنی بیگانه بوده و در رسالت شغلی وی جایی ندارد.
پورحسن در ادامه بیان کرد: آن چیزی که امروز از یک‌سو خبرنگاری را تسهیل نموده و از سوی دیگر صحت و سقم اخبار و صداقت خبرنگاران را به چالش می‌کشد،  فضای مجازی است. زیرا  چند سالی است که خبر از رسانه پیشی گرفته و فرصت اعتبارسنجی و راست‌آزمایی خبر را در ثانیه‌ها، دقیقه‌ها و ساعت‌های اولیه پخش خبر از خبرنگاران گرفته است و در این جاست که خبرنگاران باید بنا به اخلاق حرفه‌ای خود از رقابت در انتشار اخباری که درستی یا نادرستی آن مشخص نیست پرهیز نموده و ابتدا به دنبال راست آزمایی آن بروند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثار آذربایجان شرقی، خبرنگار را در میان مردم، صدای مردم و مدافع حقوق مردم و تصویرگرِ روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی عنوان کرد و  نقش مؤثر و مناسب آن در هر زمانی را غیرقابل انکار دانست.

وی در پایان اشاره هم به آخرین وضعیت گلزار شهدای تبریزنمود و اظهار کرد :در خصوص فاز یک حرف‌های و حدیث های زیادی مطرح هست که ما هم انتقاد داریم ولی به هر حال تمام شده است و ما در تلاش برای اتمام وضعیت فاز ۲ با وجود ۲ هزار و ۴۰۰ شهید هستیم که نشان از نمود وشرایط مورد قبول نمی باشد .

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

جلسه کمیته فنی بازرگانی سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز برگزار شد 24 تیر 1403

جلسه کمیته فنی بازرگانی سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز برگزار شد

آرمان تبریز: اعضای کمیته فنی بازرگانی سرمایه گذاری و مشارکت شهرداری تبریز به بررسی پروژه‌ سرمایه‌گذاری شهرک مبل و چند پروژه حوزه شهرداری منطقه ۳ پرداختند.

متروی تبریز تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است 24 تیر 1403

متروی تبریز تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل است

آرمان تبریز: همزمان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، فعالیت قطار شهری تبریز تعطیل و خدمات دهی شرکت واحد اتوبوسرانی نیز روز عاشورا ارائه نمی شود.

شروع تمرینات تراکتور از چهارشنبه 24 تیر 1403

شروع تمرینات تراکتور از چهارشنبه

آرمان تبریز: زمان آغاز تمرینات تراکتور برای فصل آینده مسابقات مشخص شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.