پیام شهردارتبریز به مناسبت روز تبریز :تبریز و نام پرافتخار آن، همواره در ساحت فرهنگ و تمدن بشری می درخشد
پیام شهردارتبریز به مناسبت روز تبریز :تبریز و نام پرافتخار آن، همواره در ساحت فرهنگ و تمدن بشری می درخشد
  آرمان تبریز-شهردار تبریز با صدور پیامی ۱۴مرداد، روز تبریز را تبریک گفت.به گزارش خبرنگار ما در تبریز متن پیام ایرج شهین باهر به شرح زیر است: بسمه تعالی تبریز و نام پرافتخار آن، همواره و در همیشه گذشته و حال، در ساحت فرهنگ و تمدن بشری می درخشد. این درخشش، عرصه های گوناگون زندگی و شهرنشینی، از هنر و ادب تا صنعت و تجارت و شهرسازی را در بر گرفته است.
پیام شهردارتبریز به مناسبت روز تبریز :تبریز و نام پرافتخار آن، همواره در ساحت فرهنگ و تمدن بشری می درخشد

آرمان تبریز-شهردار تبریز با صدور پیامی ۱۴مرداد، روز تبریز را تبریک گفت.به گزارش خبرنگار ما در تبریز متن پیام ایرج شهین باهر به شرح زیر است: بسمه تعالی

تبریز و نام پرافتخار آن، همواره و در همیشه گذشته و حال، در ساحت فرهنگ و تمدن بشری می درخشد. این درخشش، عرصه های گوناگون زندگی و شهرنشینی، از هنر و ادب تا صنعت و تجارت و شهرسازی را در بر گرفته است.
پیشینه سکونت در این شهر به چند هزار سال می رسد و دوره ای از تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران در این همه قرن نیست که در آن تبریز و تبریزی نقش آفرین نبوده باشد.
این شهر در ساحت هنر، دارای مکاتب خاص خود است و در عرصه شعر و ادب نیز همین بس که روز منتسب به فرزند این دیار- شهریار- به عنوان روز ملی شعر و ادب ایران نام گذاری شده است.
در پیشینه تجارت، مسافران جاده ابریشم تبریز را به خوبی می شناسند و در سیاست و حماسه، این تبریز و تبریزی است که علاوه بر شکل دهی بخش عظیمی از تاریخ پرافتخار انقلاب مشروطه، حماسه ۲۹ بهمن ۵۶ را در انقلاب شکوهمند اسلامی و بسیار حماسه های عاشورایی را در هشت سال دفاع مقدس رقم زده است.
تبریز با داشتن سه علامه بزرگ و حوزه های علمیه و مراکز دانشگاهی بزرگ از ربع رشیدی تا دومین دانشگاه کشور، حرف های بسیاری نیز در عرصه علم و اندیشه دارد.
تبریز عزیز در روزگار کنونی هم با اتکا به چنین داشته های گران قدر و به پشتوانه همت و شایستگی شهروندان فرهیخته و سخت کوش خود، از جمله مهم ترین شهرهای ایران و منطقه است که وضعیت و چشم انداز روشنی به عنوان یکی از مناسب ترین زیستگاه های شهری و شهروندی دارد و از همین رو این شهر بارها از سوی سازمان ملل متحد به عنوان پاک ترین و تمیزترین شهر شناخته و معرفی شده است.

اینک آیا روا نیست که چنین شهری یکی از روزهای تقویم ملی کشورمان را به عنوان “روز تبریز” به خود اختصاص دهد؟
بر همین اساس اینجانب به عنوان خادم تبریز و شهروندان عزیز تبریزی پیشنهاد کردم ۱۴ مرداد سالروز امضای فرمان مشروطه که تبریز نقش بی بدیلی در آن داشته است، به عنوان روز تبریز نام گذاری و در تقویم ملی ثبت شود.
این پیشنهاد در شورای فرهنگ عمومی استان به تصویب رسیده و اکنون مراحل تصویب نهایی را در شورای فرهنگ عمومی کشور طی می کند که امیدواریم با پیگیری مسئولان مرتبط به ویژه نمایندگان محترم مجلس، این مهم به انجام برسد و ۱۴ مرداد به عنوان روز تبریز در تقویم ثبت و برنامه های مناسب ملی برای آن تدارک دیده شود.