بهبودی خبر داد: ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه های اجرایی در جشنواره شهید رجایی
بهبودی خبر داد: ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه های اجرایی در جشنواره شهید رجایی
آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از اتمام ارزیابی عملکرد سال 1398 دستگاه های اجرایی استان در مرداد ماه جاری در قالب جشنواره شهید رجایی خبر داد.

آرمان تبریز-رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از اتمام ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ دستگاه های اجرایی استان در مرداد ماه جاری در قالب جشنواره شهید رجایی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، داود بهبودی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارزیابی دقیق عملکرد کارکنان و سازمان‌ها از حساس‌ترین موضوعاتی است که جهت شناخت و پیش‌بینی رخدادهای مرتبط با رفتار سازمانی، مسئولیت‌پذیری، پاسخگویی و آگاهی از وضعیت عملکرد دستگاه در ارتباط با تقویت اعتماد عمومی انجام می‌گیرد.
وی افزود: وجود چنین نظامی در دستگاه‌های اجرایی علاوه بر این‌که منجر به برقراری ارتباط محیط بیرونی و درونی سازمانی می‌گردد، چالش های سازمان‌ها را در تحقق برنامه‌های مبتنی بر پویایی، تدوین استراتژی و راهبردهای عملی برای تحقق اهداف برنامه برطرف می‌ کند.
بهبودی تصریح کرد: جشنواره شهید رجایی همه ساله با هدف نهادینه کردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاه‌های اجرایی و پایش میزان اجرای مطلوب برنامه جامع اصلاح نظام اداری برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در این جشنواره دستگاههای اجرایی از دو منظر شاخصهای اختصاص و شاخصهای عمومی مورد ارزیابی قرار میگیرند. شاخص‌های عمومی شامل محورهای (اصلاح ساختار سازمانی، توسعه دولت الکترونیک، مدیریت سرمایه انسانی، بهبود فضای کسب‌وکار و ارتقای بهره‌وری، ارتقاء سلامت اداری، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت عملکرد) و شاخص‌های اختصاصی شامل محورهایی مثل شاخص مند نمودن توزیع اعتبارات، بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، نظارت و ارزیابی و غیره به بررسی و ارزیابی شاخص‌های مبتنی بر اهداف، وظایف و رسالت‌های اصلی دستگاه می‌پردازد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی توضیح داد: فرایند ارزیابی عملکرد سال ۱۳۹۸ در دستگاه‌های اجرایی در دو مرحله ارزیابی اولیه و نهایی انجام می‌پذیرد که ارزیابی اولیه از تاریخ ۱۱ تیر لغایت ۵ مرداد ۹۹ انجام و پایان یافته است.
وی ادامه داد: رسیدگی به اعتراضات دستگاه‌های اجرایی از تاریخ ۶ لغایت ۹ مرداد و نهایی نمودن آن در سامانه مدیریت عملکرد از تاریخ ۲۵ لغایت ۳۰ مرداد جاری انجام خواهد گرفت و در نهایت بر مبنای امتیاز کسب‌شده، دستگاه‌های برتر مطابق بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور انتخاب و معرفی خواهند شد.
در خصوص نحوه برگزاری جشنواره در سالجاری، با توجه به شرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی مروبطه در چهارچوب ضوابط ابلاغی ستاد ملی کرونا اقدام خواهد شد و هنوز در خصوص برگزاری حضوری یا کجازی آن تصمیم قطعی اتخاذ نشده است.