دبیر کل اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی: بزودی مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی تبریز فعال می شود
دبیر کل اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی: بزودی مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی تبریز فعال می شود
آرمان تبریز--شخص شناخته شده و بانام از فرزندان انقلاب که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با متکی به علم و آگاه از مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و .... جانفشانی هایی در پیشرفت جامعه داشته است، بار دیگر به دعوت و تصویب هیات رئیسه اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی به مدیریت کل این اتاق منصوب شد تا همچون چند ماه گذشته راهنما و یاور کارآفرینان، تولیدکنندگان، صنعتگران، تجار و صادرکنندگان جامعه باشد.

آرمان تبریز–شخص شناخته شده و بانام از فرزندان انقلاب که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی با متکی به علم و آگاه از مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و …. جانفشانی هایی در پیشرفت جامعه داشته است، بار دیگر به دعوت و تصویب هیات رئیسه اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی به مدیریت کل این اتاق منصوب شد تا همچون چند ماه گذشته راهنما و یاور کارآفرینان، تولیدکنندگان، صنعتگران، تجار و صادرکنندگان جامعه باشد.
به این جهت با آقای مهدی قهرمانی از مسئولیت خطیرش گفتگویی انجام دادیم.
ابتدا از حضورش در اتاق می گوید: این دومین بار است که در اتاق بازرگانی تبریز به عنوان دبیر کل حضور دارم دفعه قبل حدود ۶ سال قبل بود که مدت کمی در اتاق بودم و از آن دوره خاطرات بسیار خوب و قابل افتخاری دارم که راه اندازی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در استان از آن جمله بود الحمدالله در طول این شش سال با حرکت رو به رشد مواجه بوده و استان ما یکی از موفق ترین استانهای فعال در موضوع شورای گفتگو بوده است.
وی گفت: همچنین راه اندازی و حرکت کمیسیونهای مشورتی در اتاق بود که در حال حاضر با تمام توان به عنوان بازوی فکری اتاق عمل می کند و بسیار پرتوان در کنار سایر اقدامات اتاق فعال هستند.
آقای قهرمانی در ادامه به برنامه های خود در اتاق اشاره کرده و می گوید: به چند موضوع اهمیت ویژه ای قائل هستم و همیشه تلاش کرده ام در آن مسیر باشم در این دوره نیز، علاوه بر توسعه حرکتهای شورای گفتگو و کمیسیونهای اتاق، تلاش خواهیم کرد تا با حمایت های هیات نمایندگان و هیات رئیسه، حرکتهای موثری برای اتاق برنامه ریزی کنیم باید به اطلاع برسانم در جلسات اخیر هیات نمایندگان مجوز راه اندازی مرکز پژوهشهای اتاق اخذ شده است و بر همین اساس و بنا بر تکلیف هیات نمایندگان، دبیر کل مکلف بود که چارت سازمانی و برنامه ریزی لازم را آماده کند و الحمدالله این اقدامات نیز انجام شده است و انشالله به همین زودیها شاهد فعالیت مرکز پژوهشهای اتاق تبریز که براساس حمایت از پژوهشهای دانشجویان دکتری و حمایت از پایان نامه ها سازمان دهی شده است فعالیت های خود را شروع خواهد کرد.
وی افزود: از دیگر اقدامات اتاق بحث شفافیت و گزارشهای مردمی به اعضای محترم اتاق است ک در همین مدت تمام فعالیت های هیات رئیسه و هیات نمایندگان به اطلاع کلیه اعضا رسیده است. همچنین براساس پیشنهاداتی که اتاق تبریز بنا بر پژوهشهای انجام یافته برای اتاق ایران ارسال کرده بود موضوع پنجره واحد در اتاق تهران عملیاتی شده است و پنج استان دیگر از جمله اتاق تبریز ظرف روزهای آتی عملیاتی خواهند شد.
وی افزود: از دیگر برنامه هایی که مورد توجه است حمایت از تشکل های قانونی و وابسته به اتاق بازرگانی است که در حال حاضر با پیگیریهای انجام شده اقدامات لازم معمول شده است و تمام تشکل ها حتما از همین نشریه برای اعضا معرفی خواهند شد.
قهرمانی گفت: در حوزه قانون مداری برای کلیه امور جاری اتاق آیین نامه های اجرایی تهیه شده و آنچه وظیفه دبیر کل بوده انجام شده است که بنده به صراحت اعلام می کنم برای تمام امور جاری اتاق شیوه نامه نوشته و تحویل داده ایم و امیدواریم کلیه موارد با طرح در سلسله مراتب مراحل قانونی خود را طی کند.
آقای قهرمانی سپس در پاسخ به این سوال که برای جوانان اتاق چه برنامه ای دارید گفت: انجمن جوانان اتاق، فعال شده است برای این عزیزان ملاقاتی با نماینده مقام معظم رهبری هماهنگ کردیم بنا بر فرموده حضرت حجت الاسلام آل هاشم این جلسه برای ایشان از جلسات بسیار صمیمی و کارشناسی بود و انشالله همانطوریکه در محضر نماینده مقام رهبری قول دادیم با تمام توان از فعالیت های نسل جوان حمایت خواهیم کرد.
وی که سالهای سال در واحدهای مختلف اجرایی فعال بوده و نقش مستمر و حساسی داشته است گفت: وظیفه خود می دانم از همکاران عزیز خود که در آن مدت کم همکاری بسیار صمیمانه ای با بنده داشته اند وتوانسته ایم قدمهای بسیار خوبی برداریم سپاسگزاری کنم همین بس که اتاق تبریز در موضوع پنجره واحد، اولین اتاق بوده است که در کمترین زمان ممکن تمام اقدامات لازم را به پایان رسانده است و این نبوده جز همکاری جانانه عزیزان ما در سیستم اداری اتاق. بر همین اساس بنده نیز بر خود وظیفه می دانم با تمام توان در خدمت این عزیزان باشم و هر آنچه از نواقص اداری متصور است برای همکارانم دریغ نکنم.
در پایان امیدوارم اتاق تبریز را در آینده ای نزدیک در رفیع ترین قله های افتخار کشور مشاهده و آنرا در سطح ملی که هم اکنون نیز جزو برترین ها است به عنوان اولین محفوظ داریم.