جوان فراری که کرونا برای کشورش سوغات آورد (+عکس)
جوان فراری که کرونا برای کشورش سوغات آورد (+عکس)
آرمان تبریز- طبق اعلام رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی در کره جنوبی، یک جوان 24 ساله که 3 سال پیش از کره شمالی به جنوبی گریخته بود، احتمالا کرونا را به همسایه شمالی سوغات برده است.

آرمان تبریز- طبق اعلام رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی در کره جنوبی، یک جوان ۲۴ ساله که ۳ سال پیش از کره شمالی به جنوبی گریخته بود، احتمالا کرونا را به همسایه شمالی سوغات برده است.

یک جوان ۲۴ ساله فراری متهم به وارد کردن ویروس کرونا به کشور کره شمالی شده است.

به گزارش عصرایران، با وجودی که دولت کره شمالی به طور رسمی هویت فردی را که اخیرا مدعی شده با عبور غیرقانونی از مرز کره جنوبی و ورود به شهر زادگاهش در کره شمالی، ویروس کرونا را به این کشور وارد کرده فاش نکرده است، اما رسانه‌های کره جنوبی هویت فرد مزبور را اعلام کرده‌اند.

این فرد جوانی ۲۴ ساله به نام ” کیم گئون هیوک” است که ۳ سال پیش از شهر محل زندگی خود یعنی  شهر” کائه‌سانگ” به  قصد فرار به سمت کره جنوبی کوله‌بار بسته و با عبور از کوه‌ها و رودخانه مرزی خودش را زنده به همسایه جنوبی رسانده است.

او حالا پس از ۳ سال زندگی در کشور کره جنوبی به دلیل مطرح شدن اتهام “تجاوز به عنف” به کشور زادگاهش بازگشته است. بازگشت او نیز به شیوه فرار غیرقانونی بوده است.

پس از بازگشت او به شهر زادگاهش، علایم ابتلا به کرونا در او ظاهر شده  است.

پلیس کره جنوبی اعلام کرده دلیل فرار این متهم ۲۴ ساله باز شدن پرونده‌ای با عنوان اتهامی تجاوز به عنف برای او از سوی مراجع قضایی این کشور بوده است.

این جوان، هم موقع فرار به همسایه جنوبی و هم زمان بازگشت به زادگاهش به صورت غیرقانونی از مرز رد شده است.

به دستور رهبر کره شمالی شهر ” کائه‌سانگ” به دلیل نخستین محل ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شده است. رهبر کره شمالی همچنین به ارتش این کشور دستور داده درباره نحوه عبور غیرقانونی این جوان از مرز دو کره  در سال ۲۰۱۷ و امسال تحقیقات لازم را انجام دهند.

از سرنوشت این جوان اطلاعی در دست نیست.