از آغاز شیوع بیماری کرونا صورت گرفت؛  برگزاری ۱۰ جلسه‌ی ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی در برق تبریز
از آغاز شیوع بیماری کرونا صورت گرفت؛  برگزاری ۱۰ جلسه‌ی ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی در برق تبریز
آرمان تبریز-از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا تا پایان تیرماه 99، ده جلسه‌ی اضطراری ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار و 98 مصوبه در این زمینه به تصویب و اجرا رسیده است.

آرمان تبریز-از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا تا پایان تیرماه ۹۹، ده جلسه‌ی اضطراری ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار شرکت توزیع نیروی برق تبریز برگزار و ۹۸ مصوبه در این زمینه به تصویب و اجرا رسیده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛بازدید و بازرسی مستمر از امورهای بهره‌برداری در خصوص رعایت الزامات بهداشتی نیز از اقدامات مهم در زمینه‌ی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار بود. در این راستا، تیمی متشکل از نماینده‌ی دفتر روابط عمومی، دفتر ایمنی، اداره‌ی بازنشستگی و رفاه و نیز مدیریت بحران و پدافند غیرعامل از امورهای بهره‌برداری در خصوص رعایت الزامات بهداشتی به صورت مستمر بازدید و بازرسی به عمل می‌آورند.

همچنین از دیگر اقدامات و مصوبات ستاد کنترل و پیشگیری از بیماری‌های زیستی و واگیردار شرکت توزیع نیروی برق تبریز می‌‌توان به لغو کلیه‌ی ماموریت‌های خارج از استانی، حذف دستگاه ثبت انگشت و استفاده از سیستم شناسایی چشم، اطلاع‌رسانی و ارسال هرگونه پیام و هشدارهای پیشگیری از طریق روابط عمومی، جلوگیری از پخش هرگونه شایعات و اطلاعات نامعتبر و ناصحیح، کنترل و درخواست حذف کانال‌ها و گروه‌های غیرسازمانی در فضای مجازی اشاره کرد.

صدور مرخصی اجباری برای همکاران دارای بیماری‌های زمینه‌ای و خاص همچون بیماران قلبی، دیابتی، تنفسی، پیوندی؛ نظارت بر وضعیت بهداشتی آشپزخانه، نظارت و کنترل ورود مشترکین، ایجاد حایل پیشخوانی، ایجاد حایل توسط دیواره نایلونی، استفاده از برچسب‌های طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، الزام استفاده از ماسک، لغو کلیه‌ی جلسات غیر ضروری، لغو کلیه‌ی دوره‌های آموزشی، برگزاری چند دوره‌ی آموزشی به‌صورت وب‌کنفرانس توسط شرکت توانیر، توقف پذیرش میهمان در مهمانسراها، تهیه‌ی دستگاه ترمومتر، نصب بنر، ارسال پیامک و پیام‌های رادیویی مبنی بر ارائه خدمات غیر حضوری، نصب بنر و پیام‌های بهداشتی، گندزدایی و ضدعفونی محیط اداری از دیگر اقدامات صورت گرفته برای مهار و مبارزه با بیماری کرونا در شرکت توزیع نیروی برق بودند.

همچنین طی ۵ ماه گذشته، ۶۰۰ ماسک فیلتردار، ۹۳۰۰۰ ماسک معمولی، ۶۹۰۰ عدد دستکش لاتکس، ۱۱۲۶ عدد دستکش نایلونی، ۸۰۰۰ محلول ضدعفونی محیطی، ۳۶ گالن آب ژاول ۲۰ لیتری، ۱۲ دستگاه سمپاشی، ۱۰۴۰ بسته دستمال کاغذی و ۷۵۰ عدد شیلد صورت تهیه و در میان همکاران توزیع شد.

در این راستا و طی این مدت، ۱۱ عدد الکل ضدعفونی ۲۰ لیتری، ۱۶ عدد الکل ضدعفونی ۱۰ لیتری، ۱۶۵ عدد الکل ضدعفونی ۴ لیتری، ۷۲ عدد الکل ضدعفونی یک لیتری، ۴۸۴۱ عدد الکل ضدعفونی ۲۵۰ سی‌سی، ۶۰ عدد الکل اسپری ضدعفونی یک لیتری، ۲۴۰ عدد الکل اسپری ضدعفونی ۱۲۰ سی‌سی و ۱۰۰۰ لیتر آب‌اکسیژنه ویژه‌ی ضدعفونی دست تهیه و برای ضدعفونی و گندزدایی محیطی اماکن و استفاده‌ی کارکنان و مراجعان به‌کار رفته است.