مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در برنامه رادیویی «دانیشیق» سهم چشمگیر آذربایجان شرقی در جذب مشارکت های مردمی
مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی در برنامه رادیویی «دانیشیق» سهم چشمگیر آذربایجان شرقی در جذب مشارکت های مردمی
آرمان تبریز-مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی سهم آذربایجان شرقی در همراهی خیران و جذب مشارکت های مردمی را قابل توجه عنوان کرد.

آرمان تبریز-مدیر کل بهزیستی آذربایجان شرقی سهم آذربایجان شرقی در همراهی خیران و جذب مشارکت های مردمی را قابل توجه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر فرگل صحاف با حضور در برنامه رادیویی «دانیشیق» ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه مردم آذربایجان شرقی، روحیه همدلی، همراهی و همیاری مردم استان را قابل تحسین دانست و تاکید کرد: میزان اعتبارات دولتی در استان با مشارکت های مردمی برابری می کند.
وی در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا که همزمان با عید نوروز بود، اقدام به برگزاری پویش همدلی کرده و در قالب این طرح بالغ بر یازده هزار بسته غذایی و جیره خشک برای افراد تحت پوشش تهیه شد. هم چنین با هماهنگی ارگان های مربوطه ۲۷۷ تُن مرغ بین خانوارهای نیازمند پخش شد.
صحاف با اشاره به ارائه تسهیلات کرونایی به افراد تحت پوشش به منظور تثبیت شغلی، از اختصاص وام ودیعه مسکن به افراد دارای پرونده و نیازمند استان خبر داد.
وی با بیان اینکه در آستانه ایام محرم و صفر و اعیاد قربان و غدیر قرار داریم، گفت: با توجه به شیوع کرونا از مردم عزیز استان درخواست دارم تا به جای ذبح قربانی و پخش نذورات و غذای گرم در این روزها، در صورت امکان با پرداخت مبالغ نقدی یا جیره خشک علاوه بر پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس به دلیل تجمعات دریافت صف نذری، در این شرایط اقتصادی به خانوارهای نیازمند واقعی کمک کنند.
مدیر کل بهزیستی استان تاکید کرد: از آغاز شیوع کرونا، پروتکل های بهداشتی در مراکز بهزیستی کاملا رعایت می شود و حتی بازدیدهای کارشناسان از مراکز نگهداری کودکان، سالمندان و … حذف شده و تمام ارتباط ها به صورت تلفنی یا اینترنتی انجام می شود.
صحاف در رابطه با شرایط استان از نظر سالمندی گفت: در حال حاضر تعداد ۴۰۰ هزار سالمند در آذربایجان شرقی وجود دارد که از این تعداد بیش از ۱۲ هزار سالمند دارای معلولیت هستند و از خدمات بهزیستی بهره می برند، اما با توجه به حرکت جمعیتی استان به سمت پیر سالی قطعا در آینده در رابطه با ارائه خدمات به این قشر با مشکل مواجه خواهیم شد.
وی بر ضرورت تکریم سالمندان و استفاده از تجارب و ظرفیت های سالمندان تاکید کرد.
صحاف در خصوص خدمات ارائه شده به معلولین در استان اظهار کرد: علاوه بر اقدامات صورت گرفته در بهزیستی، سایر ارگان ها نیز باید در رابطه با مناسب سازی محیط و فضاهای شهری و اداری برای معلولین همکاری کنند.
وی گفت: افراد خیر می توانند از طریق واریز مبالغ خود به حساب مشارکت های مردمی بهزیستی استان به شماره کارت ۲۱۱۴- ۷۹۳۴- ۹۵۷۰- ۶۳۶۷ از نیازمندان و خانواده های کم برخوردار حمایت کنند.