سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان
سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان
آرمان تبریز-محمدباقر عالی گفت: در سال جاری اهداف کمی تولید باز هم با هدف رونق تولید در کشور بیشتر از سال قبل پیش‌بینی شده و تلاش خواهیم کرد تا در سال‌جاری طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع مس سونگون و کرمان با سرعت بیشتری انجام شود.سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان

آرمان تبریز-محمدباقر عالی گفت: در سال جاری اهداف کمی تولید باز هم با هدف رونق تولید در کشور بیشتر از سال قبل پیش‌بینی شده و تلاش خواهیم کرد تا در سال‌جاری طرح‌های توسعه‌ای در مجتمع مس سونگون و کرمان با سرعت بیشتری انجام شود.
سرعت بخشی به طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مناطق کرمان و آذربایجان

به گزارش خبرنگار ما؛ عالی با اعلام این خبر در جریان بازدید از طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون گفت: طرح توسعه معدن مس سونگون، احداث کارخانه فاز ۳ تغلیظ مس سونگون، طرح ذوب و پالایش، طرح هیپ لیچینگ، ایستگاه‌ پمپاژ خط انتقال آب خام از سد حاجیلر چای، ترفیع سد باطله و احداث پست برق درایستگاه‌‌های حاجیلرچای ازمهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در مجتمع سونگون است.
وی با بیان این‌که معدن مس سونگون از ذخایر معدنی قابل اتکایی برخوردار است افزود: در حال حاضر مصمم هستیم چرخه تولید در مجتمع مس سونگون تکمیل شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال‌زایی موجب رونق تولید در منطقه شود.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس در جریان بازدید از عملیات اجرایی هیپ لیچینگ ضمن تشکر از همکاران محترم با اشاره به آغاز پروژه هیپ لیچینگ از بهمن‌ماه سال گذشته گفت: با بهره‌برداری از این پروژه امکان فراوری خاک‌های اکسیدی و سولفوری کم‌عیار و تولید ۳ هزار تن کاتد فراهم می‌شود. ایازی