سارکوزی: پوتین همیشه سر حرفش می‌ماند
سارکوزی: پوتین همیشه سر حرفش می‌ماند
آرمان تبریز-در شرح خاطرات رئیس جمهور سابق فرانسه که روز جمعه در پاریس منتشر شد، نیکولا سارکوزی – که در سال‌های 2007 تا 2012 بر سرکار بود- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را مردی می‌داند که بر سر حرفش می‌ماند.

آرمان تبریز-در شرح خاطرات رئیس جمهور سابق فرانسه که روز جمعه در پاریس منتشر شد، نیکولا سارکوزی – که در سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ بر سرکار بود- ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را مردی می‌داند که بر سر حرفش می‌ماند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خبرگزاری تاس، سارکوزی در کتابش “زمان طوفان” افشا کرد: او (پوتین) با دقت گوش می‌دهد، بسیار مؤدب، قابل دسترس، دلسوز و مشتاق لبخند زدن است. او به طرز استثنایی وقف دوستان و باورهایش است، اما می‌تواند این وضعیت را در صورتی که قانع به موضوعی شود، تغییر دهد.
بنا بر نوشته‌های سارکوزی، “بسیار مهم و دشوار است که بتوان اعتماد پوتین را به دست آورد، اما به محض اتفاق افتادن این موضوع، او به طرف صحبت متفاوتی تبدیل می‌شود.”
رئیس جمهور سابق فرانسه که مکرراً با پوتین مذاکره می‌کرد، نوشت: او همیشه بر سر حرفی که گفته باقی می‌ماند، اما بیشتر از هر چیز، به ویژه در ارتباطاتش، از استانداردهای دوگانه بدش می‌آید.
به گفته سارکوزی، کسی نمی‌تواند رودررو با پوتین خوب باشد، و بعد پشت سر او حرف بزند. وادار کردن او به انجام کاری هم غیرممکن است.
سارکوزی نوشت: رئیس جمهور روسیه آماده این است که مخالفت خود را اعلام کرده و بر سر آن کوتاه نیاید.
وی اضافه کرد: او کاملاً می‌فهمد که شما خط قرمزی دارید که از آن عبور نمی‌کنید؛ در صورتی که شما نیز موافقت کنید که او حد و مرزهایی دارد که از آن‌ها عبور نمی‌کند. او کار شما، چه خوب و چه بد، را فراموش نمی‌کند؛ به ویژه اگر فکر کند به او خیانت شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری آریا