۵هزار تاکسی تبریز به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شد
۵هزار تاکسی تبریز به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شد
آرمان تبریز-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از تجهیز ۵ هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی خبر داد.

آرمان تبریز-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز از تجهیز ۵ هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛سعید بشیریان در گفتگو با برنامه تلویزیونی «تبریزیم» اظهار داشت: ۱۱ هزار تاکسی در سطح شهر تبریز مشغول به فعالیت است که از این تعداد در فاز نخست ۵ هزار تاکسی به سیستم پرداخت الکترونیکی مجهز شده است.

بشیریان هدف از این اقدام را کاهش پرداخت‌های نقدی و گام نهادن به سوی پرداخت‌های الکترونیکی عنوان کرد و افزود: بدین ترتیب مسافرین می‌توانند از طریق گوشی‌های هوشمند و بارکدخوان نسبت به پرداخت کرایه خود اقدام کنند.

او ادامه داد: این اقدام از طریق اپلیکیشن «تبریزلی» انجام خواهد یافت و هم اکنون توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تبریز در مرحله آماده سازی تبلیغات و ارائه آموزش های لازم برای شهروندان تبریزی است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز یادآور شد: همچنین برای آن دسته از شهروندانی که گوشی هوشمند نداشته و یا سالمند هستند نیز پیش بینی‌های لازم انجام یافته است؛ به طوری که می‌توانند با تهیه کارت و افزایش اعتبار آن، کرایه خود را بپردازند.

بشیریان یادآور شد: هدف نهایی مجموعه تاکسیرانی شهرداری تبریز کاهش تدریجی پرداخت‌های نقدی در تاکسی های شهری است.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی کرایه تاکسی ها نسبت به سال ۹۸، گفت: کلیه مراحل قانونی این افزایش نرخ کرایه انجام یافته و پس از ابلاغ شورای شهر به شهرداری، به رانندگان و همشهریان اطلاع رسانی خواهد شد.

او در پایان یادآور شد: با تاکید ستاد مقابله با کرونا، روزانه ۵ خودرو گشتی در سطح شهر وظیفه نظارت بر عملکرد رانندگان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط آنها را بر عهده دارند.