معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تشریح کرد: آخرین وضعیت مهم ترین پروژه های «کانال هدایت آب های سطحی»
معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز تشریح کرد: آخرین وضعیت مهم ترین پروژه های «کانال هدایت آب های سطحی»

خبرگزاری آریا-معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با بیان اینکه احداث کانال هدایت آب های سطحی جزو اولویت های شهرداری است، گفت: با احداث و تکمیل این کانال ها گام مهمی در جهت هدایت آب های سطحی برمی داریم. به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمدحسین اسحقی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آبگرفتگی برخی […]

خبرگزاری آریا-معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز با بیان اینکه احداث کانال هدایت آب های سطحی جزو اولویت های شهرداری است، گفت: با احداث و تکمیل این کانال ها گام مهمی در جهت هدایت آب های سطحی برمی داریم.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، محمدحسین اسحقی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص آبگرفتگی برخی از معابر طی بارندگی هفته گذشته گفت: شهرداری تبریز تلاش می کند تا با احداث کانال ها مشکل آبگرفتگی معابر تبریز را به شکل اساسی برطرف کند.

اسحقی با بیان اینکه در ابتدای سال جاری شاهد بارش های مداوم و با حجم بالای باران بودیم، ادامه داد: همیشه در فصل بهار در تبریز مشکل آبگرفتگی را داشتیم ولی با این وجود امسال آبگرفتگی در شهر اتفاق نیفتاد و با این حجم باران در ابتدای سال باید سیل اتفاق می افتاد که کانال های هدایت آب های سطحی نقش مهمی داشتند.

تشریح مهمترین پروژه های در حال احداث کانال و رسوب گیر

معاون عمرانی شهردار تبریز در تشریح مهمترین پروژه های درحال احداث کانال و رسوب گیر گفت: کانال زهره یکی از مهمترین پروژه های هدایت آب های سطحی است. این کانال از ولی امر به ابعاد ۱.۱۰ در ۱.۱۰ متر و به طول ۱.۵ کیلومتر احداث می شود که آب های سطحی را از کوی انقلاب تا خیابان عباسی هدایت کرده و به بیلان چایی منقل می کند. هزینه کل اجرای این پروژه ۷ میلیارد تومان بوده که هم اکنون در حال اجرا است.

اسحقی ادامه داد: کانال اطلس دیگر پروژه مهم که برای جمع اوری و هدایت اب های سطحی بخشی از اتوبان پاسداران می باشد که ابعاد این کانال بطول ۲۸۰ متر عرض متوسط ۲ و ارتفال ۲.۵ تا ۳.۵ متر و باهزینه ای بالغ بر ۲.۲ میلیارد احداث شده است.

وی ابراز داشت: کانال فرامنطقه ای خاوران که دیگر پروژه مهم دفع سیلاب و آب های سطحی به طول ۳.۷ کیلومتر است ۱۲ متر عرض و ۲.۵ متر ارتفاع داشته و آب های کل مسیل های خاوران را به سودره سی و از آنجا هم به بیلان چایی می رساند.

اسحقی افزود: این پروژه هم اکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی درحال اجرا است.

اسحقی در خصوص پروژه های رسوب گیر نیز گفت: رسوب گیر آخر ایلی سو در اراضی راه آهن با هزینه ۷.۵ میلیارد تومانی اجرا می شود همچنین یک رسوب گیر دیگر در حال مناقصه بوده که بعداز انجام این امور عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی در خصوص کانال کرجان نیز گفت: این کانال در منطقه ۷ قرار دارد که در حال تکمیل بوده و ۲۵۰ متر آن در حال اجرا است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری افزود: در سطح شهر تبریز و به همت شهرداری کانال های کوچک و بزرگ زیادی در حال اجراست تا بتوانیم شبکه کانال ها را تکمیل کنیم.