بی ام و iX3 نسل جدید با پیشرانه کاملا الکتریکی معرفی شد
بی ام و iX3 نسل جدید با پیشرانه کاملا الکتریکی معرفی شد
آرمان تبریز- بی ام و برنامه‌های زیادی برای خودروهای برقی در این دهه دارد و در نهایت این برند آلمانی از خودروی بی ام و iX3 مدل 2021 رونمایی کرد.

آرمان تبریز- بی ام و برنامه‌های زیادی برای خودروهای برقی در این دهه دارد و در نهایت این برند آلمانی از خودروی بی ام و iX3 مدل ۲۰۲۱ رونمایی کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از Motor1، بی ام و برنامه‌های زیادی برای خودروهای برقی در این دهه دارد و در نهایت این برند آلمانی از خودروی بی ام و iX3 مدل ۲۰۲۱ رونمایی کرد. در آوریل ۲۰۱۸ مدل مفهومی این خودرو معرفی شد و نسخه نهایی آن شباهت زیادی به مدل مفهومی در نمایشگاه خودروی پکن دارد و حتی رینگ‌های مخصوصی دارد که ضریب درگ را ۵ درصد کاهش می‌دهد
بی ام و توانسته ضریب درگ این خودرو را به ۰٫۲۹ کاهش دهد که در کنار طراحی مخصوص رینگ‌ها، جلو پنجره کلیوی شکل بزرگ بسته و طراحی مخصوص زیر خودرو در کاهش مقاومت باد نقش داشته‌اند.
این خودروی تمام الکتریکی بر پایه X3 طراحی شده و یک کراس‌اوور کامپکت است که البته در مقایسه با برادر خود ۷٫۵ سانتیمتر ارتفاع کمتری دارد.
همانطور که در گذشته اعلام شده بود، خودرو بی ام و iX3 مدل ۲۰۲۱ یک موتور برقی دارد که قدرت آن به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود، شاید در آینده مدل xDrive آن با دو موتور برقی معرفی شود،
البته هنوز بی ام و اشاره‌ای به آن نکرده است. تک موتور الکتریکی این خودروی کراس‌اوور می‌تواند ۲۸۲ اسب بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند که توسط آن سرعت محصول جدید بی ام و در مدت زمان ۶٫۸ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
به گفته بی ام و، شتاب ۲۰۲۱ BMW iX3 مشابه با مدل بنزینی X3 30i است، البته سرعت آن بصورت الکترونیکی بر روی ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده تا برد آن کاهش چندانی نداشته باشد.
بی ام و iX3 مدل ۲۰۲۱ یک باتری ۸۰ کیلووات ساعتی دارد که ۷۸ کیلووات آن قابل استفاده است که بنابر سیکل WLTP، بردی برابر با ۴۶۰ کیلومتر دارد که بالاتر از مدل مفهومی است.
پس از اتمام شارژ، با استفاده از شارژر ۱۵۰ کیلوواتی می‌توانید ۸۰ درصد ظرفیت باتری را در مدت زمان ۳۴ دقیقه شارژ کنید، البته با ۱۰ دقیقه شارژ می‌توانید ۱۰۰ کیلومتر با آن رانندگی کنید.
این خودرو در چین به تولید می‌رسد و در همین کشور نیز به فروش می‌رسد. بی ام و فعلا برنامه‌ای برای عرضه این خودروی تمام الکتریکی در بازار ایالات متحده آمریکا ندارد.