نامه دانشمندان به مؤسسه ملی سلامت آمریکا: داوطلبان واکسن کرونا، باید در معرض ویروس قرار گیرند!
نامه دانشمندان به مؤسسه ملی سلامت آمریکا: داوطلبان واکسن کرونا، باید در معرض ویروس قرار گیرند!
خبرگزاری آریا- گروهی از دانشمندان برجسته در نامه‌ای به "مؤسسه ملی سلامت" آمریکا درخواست کردند که پس از اینکه داوطلبان جوان واکسن کووید-19 را دریافت کردند، باید در معرض ویروس قرار بگیرند تا از قابلیت محافظتی واکسن اطمینان حاصل شو

خبرگزاری آریا- گروهی از دانشمندان برجسته در نامه‌ای به “مؤسسه ملی سلامت” آمریکا درخواست کردند که پس از اینکه داوطلبان جوان واکسن کووید-۱۹ را دریافت کردند، باید در معرض ویروس قرار بگیرند تا از قابلیت محافظتی واکسن اطمینان حاصل شود.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از بی‌بی‌سی، گروهی از دانشمندان از جمله برندگان جایزه نوبل در نامه‌ای به رئیس “مؤسسه ملی سلامت” آمریکا اعلام کردند که “آزمایش‌های چالش‌ برانگیز” می‌تواند پیشرفت واکسن را تسریع بخشد.
مدیر برنامه توسعه واکسن “کووید-۱۹” دانشگاه “آکسفورد” گفت: چنین مطالعاتی باید عملی و پرمعنی باشد.
در حال حاضر ۲۳ واکسن کروناویروس در سراسر جهان در مرحله آزمایشات بالینی است.
تنها راهی که میتوان فهمید این واکسن‌ها عملکرد مناسبی دارند، این است که یک تعداد کافی از داوطلبان در زندگی روزمره خود در معرض کروناویروس قرار بگیرند و آلوده نشوند.
تحقق این امر می‌تواند به سال دیگر کشیده شود.
این نامه با امضای بیش از ۱۰۰ شخصیت برجسته علمی از جمله ۱۵ دانشمند برنده نوبل ارسال شده است.
در این نامه خواسته شده که پس از اینکه داوطلبان جوان و سالم واکسن کرونا را دریافت کردند، عمداً در معرض کروناویروس قرار گیرند.
این دانشمندان مدعی شدند که خطر این کار برای سلامتی آن‌ها بسیار کم بوده ولی مزایای بالقوه این کار برای جامعه بسیار زیاد است.
همچنین در این نامه آمده است: اگر کارآزمایی‌های چالش‌ برانگیز بتواند با ایمنی و سلامتی، فرآیند توسعه واکسن را توسعه دهد، پس یک توجیه قوی برای استفاده از آن وجود دارد.
این نامه که از آزمایش‌های چالشی حمایت می‌کند، توسط “آدریان هیل”( Adrian Hill) مدیر انستیتو جنر دانشگاه آکسفورد امضا شده است.
دانشگاه آکسفورد خود در حال تولید یکی از مهم ترین واکسن‌ها علیه کروناویروس است.