مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معدنی ایران مطرح کرد: احداث شرکتی همتراز با شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معدنی ایران مطرح کرد: احداث شرکتی همتراز با شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی
آرمان تبریز- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از تلاش این مجموعه برای احداث شرکتی همتراز با شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی خبر داد.

آرمان تبریز-مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از تلاش این مجموعه برای احداث شرکتی همتراز با شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، یونس الستی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان به معرفی شرکت سرمایه گذاری توسعه معدنی ایران پرداخت و گفت: این شرکت یازدهمین شرکت کشور در حوزه سرمایه گذاری و بنگاه داری است.
وی افزود: این شرکت وابسته به مجموعه خود دولت بوده و دستش برای سرمایه گذاری باز است؛ به طوری که ارزش بازدهی آن در یک سال گذشته ۵۴۰ درصد بود.
الستی ابراز امیدواری کرد با همراهی مسوولان ارشد استان بتوانند شرکتی مثل شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی دایر کنند.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات خاطرنشان ساخت: در قرارهای اولیه با استاندار مقرر شده در قبال هر سرمایه گذاری معدن در استان مجموعه های پایین دستی آن و کارخانجات مکمل هم ایجاد شود.
در این دیدار همچنین مدیرعامل هلدینگ پویاانرژی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت انرژی استان در بخش برق و گاز اذعان داشت: وضعیت زیرساخت های انرژی استان در شرایط بحرانی قرار دارد.
پورهاشم ادامه داد: هر صنعتی در استان بخواهد پا بگیرد به آب، برق و گاز نیاز دارد و همین امروز باید جنبید و نسبت به اجرای پروژه های زیرساخت اقدام عاجل کرد.
نماینده ولی فقیه در استان نیز ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات و تلاش های صورت گرفته گفت: در گذشته آنطور که در شان آذربایجان شرقی است به این استان توجهی نشده و از آنجا که این استان همواره تاریخ ساز بوده دشمن هم توجه زیادی روی آن دارد.
حجت الاسلام محمد علی آل هاشم متذکر شد: هر مشکل اقتصادی که در استان به وجود می آید دشمنان به تحریک مردم می پردازند چرا که روی حرکت های آذربایجان حساب باز کرده اند.
وی افزود: در ارتباط با پروژه های معادن و انرژی، شخص استاندار، مدیران استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همت خوبی دارند و از ظرفیتهای نمایندگان استان در مجلس و هیئت رئیسه نیز در این ارتباط باید استفاده کرد.
در این دیدار روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی و صمت و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان نیز به ارائه گزارش پرداختند.