بازدید رئیس هیئت مدیره شرکت مس از طرح توسعه ای کارخانه آهک اهر/بهره برداری از کارخانه آهک اهر تا پایان سال ۹۸
بازدید رئیس هیئت مدیره شرکت مس از طرح توسعه ای کارخانه آهک اهر/بهره برداری از کارخانه آهک اهر تا پایان سال ۹۸

آرمان تبریز-رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس صبح امروز در بازدید از روند پیشرفت پروژه کارخانه آهک اهر گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در ارتباط با مجتمع مس سونگون است که با راه‌اندازی آن آهک مورد نیاز کارخانجات تغلیظ مس سونگون تضمین خواهد شد. به گزارش خبرنگار ما، رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس با […]

آرمان تبریز-رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس صبح امروز در بازدید از روند پیشرفت پروژه کارخانه آهک اهر گفت: این طرح یکی از مهم‌ترین طرح‌های توسعه‌ای شرکت مس در ارتباط با مجتمع مس سونگون است که با راه‌اندازی آن آهک مورد نیاز کارخانجات تغلیظ مس سونگون تضمین خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ما، رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس با تأکید بر این‌که همچنین با بهره‌برداری از این طرح قیمت تمام‌شده آهک مصرفی کاهش چشمگیری خواهد داشت گفت: به‌دلیل برخی مشکلات اجرایی در روند بهره‌برداری از این طرح مشکلاتی پیش آمد که هم‌اکنون تمام مشکلات اجرایی این طرح حل‌شده و ان‌شاءالله تا پایان سال ۹۸ شاهد افتتاح این طرح خواهیم بود.
وی افزود: معدن آهک گوره درق اهر ذخیره‌ای ۱۰ میلیون تنی با کیفیت بسیار خوب و عیار ۵۳/۵ درصد دارد و طراحی کارخانه فعلی بر پایه ظرفیت اسمی ۱۵۰ تن در روز انجام شده است.
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس گفت: این طرح به اشتغال‌زایی بیش از ۱۰۰ نفری در منطقه اهر منجر می‌شود و گام مهمی در جهت عملیاتی نمودن منویات مقام معظم رهبری در «رونق تولید» در شهرستان اهر است.
استمرار فعالیت‌های اکتشافی در معدن مس مزرعه
رئیس هیأت‌مدیره شرکت مس در ادامه ضمن بازدید از معدن مس مزرعه گفت: با تعامل انجام شده با هیات‌مدیره معدن مس مزرعه مشکلات مربوط به پرسنل این معدن حل شده است.
وی افزود: ان‌شاءالله با به ثمر رسیدن مطالعات اکتشافی در پهنه اهر شاهد تامین ماده معدنی بیشتری جهت استمرار فعالیت‌های شرکت مس در منطقه اهر باشیم.
عالی تاکید کرد: در این راستا تلاش مضاعف همکاران حوزه اکتشافات نقش بسزایی در رونق‌بخشی به تولید در منظقه آذربایجان دارد.