سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: نقش مجتمع مس سونگون در رونق اقتصادی و اشتغال جسته‌ است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی: نقش مجتمع مس سونگون در رونق اقتصادی و اشتغال جسته‌ است
آرمان تبریز-مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان و دکتر فتحی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشستی اختصاصی به بررسی مباحث پیرامون اشتغال، تولید و ... پرداختند.

آرمان تبریز-مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان و دکتر فتحی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشستی اختصاصی به بررسی مباحث پیرامون اشتغال، تولید و … پرداختند.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در نشست اختصاصی با مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان(مس سونگون) با اشاره به نقش این معدن در توسعه منطقه گفت: توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال در سایه تلاش های مستمر فعالان عرصه صنعت و تولید است و مجتمع مس سونگون به لحاظ توانمندی ها و ظرفیت های بالای تولید در رونق اقتصادی و توسعه اشتغال منطقه نقش برجسته‌ای ایفا نموده است.دکتر حسین فتحی لازمه دستیابی به اقتصاد پویا را حمایت از تولید کنندگان و صیانت از منابع انسانی شمرد و اظهار کرد: تحقق این امر با تکمیل زنجیره تولید و بهره وری و استفاده از ظرفیت های داخلی میسر می گردد و توسعه و پیشرفت مادی و معنوی کشور در گرو رونق و جهش تولید، تحقق خواهد یافت که بهره مندی از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های منابع انسانی لازمه آن است.

وی با اشاره به انتخاب مجتمع مس آذربایجان(مس سونگون) به عنوان واحد نمونه تولیدی در سطح استانی و ملّی افزود: قطعاً این موفقیت در سایه تلاش های مدیریت و کارگران مجتمع صورت گرفته است، که نشان از اتحاد و یکدلی و همسو بودن مدیران و پرسنل آن مجموعه هست که جای تقدیر دارد و بنده نیز این موفقیت رابه کارگران و مدیران این مجموعه تبریک عرض می نمایم.

در این نشست مهندس رضاشریفی نیز گزارشی از اقدامات، فعالیت ها و پروژه های در دست اقدام و طرح های توسعه مجتمع مس آذربایجان ارایه نمود.

مدیر مجتمع مس آذربایجان با اشاره به ضرورت فرآوری فاز ۳ تغلیظ مس سونگون به عنوان پیش زمینه احداث کارخانجات ذوب و پالایش گفت: این پروژه پیشرفت خوبی دارد و چنانچه در اخبار نیز منتشر شد در چند روز گذشته ۵ محموله سنگین از تجهیزات اصلی این پروژه نیز وارد مجتمع شد.

وی با اشاره به رکورد های تولیدی ثبت شده در سال رونق تولیدی افزود: تمامی مناطق تابعه شرکت ملّی صنایع مس ایران در سال گذشته علی الرغم وجود شرایط نامناسب روابط بین المللی توانست رکوردشکنی های بزرگی در زمینه تولید و صادرات و … به ثبت رساند که در طول سابقه این شرکت بی نظیر بوده است و نیز در سه ماهه اول امسال با لطف خداوند و مدیریت خوب دکتر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملّی صنایع مس ایران با وجود تمامی مشکلاتی که بیماری کرونا بوجود آورده است و موجب کاهش ساعات کاری، کاهش حضور پرسنل به یک سوم و … گردیده این روند رکورد شکنی در تولید ادامه دارد و یقیناً با بهبود شرایط سلامتی جامعه، شتاب عملیاتی در جهت تحقق شعار سال یعنی جهش تولید افزایش خواهد یافت و با افتخار در پایان سال شاهد ثبت رکورد جهشی در زمینه تولید خواهیم بود.

مهندس شریفی با اشاره به انتخاب مجتمع مس سونگون به عنوان واحد نمونه تولیدی در سطح استانی و ملّی نیز افزود: کسب این موفقیت را مدیون تلاش های کارکنان مجتمع مس سونگون هستیم، کارکنانی که به همکار بودن با آن ها افتخار می کنم.