رشد و تحرک سرمایه گذاری در استان مدیون بخش خصوصی است
رشد و تحرک سرمایه گذاری در استان مدیون بخش خصوصی است
آرمان- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی به تشریح وضعیت بودجه استان در سال جاری پرداخت و گفت: رشد و تحرک سرمایه گذاری ها در استان مدیون بخش غیردولتی و نهادهای خصوصی است.

آرمان تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی به تشریح وضعیت بودجه استان در سال جاری پرداخت و گفت: رشد و تحرک سرمایه گذاری ها در استان مدیون بخش غیردولتی و نهادهای خصوصی است.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز، داود بهبودی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه مجمع عمومی نمایندگان استان اظهار کرد: در راستای تولید اسناد برنامه ای توسعه ای، سند آمایش استان تا افق ۱۴۲۰ و دومین سند تدبیر توسعه در قالب ۱۴ محور و ۶۴ پروژه تهیه شده است.
وی در مورد وضعیت بودجه سال ۹۹ استان توضیح داد: بودجه هزینه ای (جاری) استان که حدود ۵۶۰ میلیارد تومان است، در سال ۹۹ بطور میانگین حدود ۸ درصد رشد داشته است.
بهبودی میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را در سال جاری حدود ۹۰۴ میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: این اعتبارات نیز ۲۲ درصد رشد داشته است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم بهره مندی دستگاه های استان از اعتبارات تبصره ۱۹ بشرط ترکیب ۳۰ درصد دولتی و ۷۰ درصد غیردولتی تاکید کرد.
بهبودی متذکر شد: امسال نمایندگان مجلس برای تامین کسری بودجه با چالش بسیاری مواجه خواهند شد که امید است چاره اندیشی های لازم را به موقع به عمل آورند.
در ادامه این جلسه مراسم افتتاح بزرگترین مرکز داده همراه اول در غرب و شمالغرب کشور بصورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس مجلس و وزیر ارتباطات و با سخنرانی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.