تلاش می کنیم مشکل فضای فیزیکی در تشکیلات قضایی استان وجود نداشته باشد
تلاش می کنیم مشکل فضای فیزیکی در تشکیلات قضایی استان وجود نداشته باشد
آرمان تبریز-رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: تلاش می کنیم مشکل فضای فیزیکی در تشکیلات قضایی استان وجود نداشته باشد.

آرمان تبریز-رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: تلاش می کنیم مشکل فضای فیزیکی در تشکیلات قضایی استان وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛موسی خلیل اللهی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از قضات و کارمندان نمونه دستگاه قضایی استان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر، اظهار داشت: از همه همکاران قضایی و اداری که در طول یکسال گذشته با تلاش های شبانه روزی اقدامات بزرگی را رقم زدند و یکی از این اقدامات بحث پرونده های معوقه بوده که در این زمینه، دادگستری استان عملکرد خوبی در کشور داشته و مورد توجه قرار گرفته است.
وی افزود: با توجه به میزان بالای ورود و کیفیت پرونده ها کار بسیار سنگینی بود اما با کار شبانه روزی همکاران قضایی و اداری رسیدگی به پرونده های معوقه محقق شد.
خلیل اللهی اضافه کرد: از مرداد ۹۸ اقدامات متعددی در زمینه تکریم همکاران و ارباب رجوع در خصوص تامین فضای فیزیکی و مسایل رفاهی انجام شده است.
وی با بیان اینکه در برخی مناطق فضاهای فیزیکی در شان مراجعه کنندگان و همکاران اداری و قضایی نبود بر همین اساس از ابتدای امر اقدام به تامین زمین کردیم، افزود: ۱۳ هزار متر مربع زمینی در تبریز برای احداث مجتمع خانواده خریداری و مقدمات آن فراهم شده و به زودی کلنگ زنی خواهد شد.
رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی ادامه داد: همچنین ۷ هزار مترمربع زمین در «آبش احمد» خریداری و عملیات اجرایی شروع شده و امید داریم تا پایان سال به محل جدید منتقل شود.
وی با بیان اینکه در شهرستان بستان آباد ۵ هزار مترمربع زمین خریداری شده و اقدامات مقدماتی انجام شده اضافه کرد: به منظور آسایش بانوان همکار دادگستری استان برای اولین بار در کشور مهدکودک توسط دادگستری استان ایجاد می شود.
وی با اشاره به اتمام ۵ پروژه در قالب ۶ هزار مترمربع در یکسال گذشته، گفت: این طرح ها از دوره گذشته شروع شده بود که تنها مشکل پیشرفت فیزیکی داشتند اما بعد از تامین اعتبارات مورد نیاز طی یکسال به اتمام رسید و از جمله کارهای بی نظیر است.
خلیل اللهی با بیان این که اجرای پروژه هایی با این کیفیت موجب جلب اعتماد قوه قضائیه به استان شده است، گفت: با توجه به این موضوع تلاش خواهیم کرد مشکل فضای فیزیکی در تشکیلات قضایی استان وجود نداشته باشد.