۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد ریال در تبریز به بهره برداری رسید
۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد ریال در تبریز به بهره برداری رسید
آرمان تبریز-۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد ریال شامل کف‌سازی، مسیرگشایی و پارک محله‌ای عصر امروز در حوزه شهرداری منطقه ۱ تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.

آرمان تبریز-۷ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۴۷ میلیارد ریال شامل کف‌سازی، مسیرگشایی و پارک محله‌ای عصر امروز در حوزه شهرداری منطقه ۱ تبریز افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، این پروژه‌های عمرانی همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری تبریز افتتاح و به بهره برداری رسیدند. برای این پروژه‌ها که شامل مسیرگشایی، کف‌سازی، آسفالت‌ریزی و بهره‌برداری از پارک‌های محله‌ای است، ۲۴۷ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

نورپردازی و کف‌سازی کوچه پروین اعتصامی با اعتبار ۶.۵ میلیارد ریال

بازآفرینی و به‌سازی معابر تاریخی شهر و معابر منتهی به اماکن گردشگری تاریخی می تواند در زیبایی و جذب گردشگر داخلی و خارجی مثمر ثمر باشد. احداث پیاده‌راه‌ها در بافت مرکزی و تاریخی شهر یکی از برنامه‌های اصلی مدیریت شهری است که با جدیت بیشتری آن را پیگیری می‌کند. خانه پروین اعتصامی شاعره نامدار ادبیات ایران، محل رجوع گردشگران داخلی و خارجی است که نیازمند به‌سازی معابر منتهی به این خانه و طراحی نورپردازی در ساختمان این خانه تاریخی بود. در همین راستا شهرداری منطقه ۱ تبریز کف‌سازی کوچه پروین اعتصامی را به طول ۲۱۰ متر و عرض ۷ متر و نورپردازی ساختمان این خانه تاریخی را در دستور کار قرار داده و با اعتبار ۶.۵ میلیارد ریالی این پروژه مهم گردشگری را به سرانجام رساند.

پارک محله‌ای ۷ تیر با اعتبار ۶۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال

ارائه خدمات محله‌ای به مناطق مختلف شهر فارغ از خدمات عمومی یکی از دیگر از طرح‌‎های مدیریت شهری در این دوره است که ساخت پارک‌های محله نیز در این راستا صورت می گیرد. توسعه فضای سبز در داخل محلات برای کاهش آلودگی هوا و بهره‌مندی آسان شهروندان به فضای سبز، مدیریت شهری را مجاب به تملک املاک و ساخت پارک‌های محله‌ای کرده است که پارک ۷ تیر در منطقه ۱ شهرداری تبریز از جمله این طرح‌ها است. این پارک با ۴۱۰۰ متر مربع و اعتبار ۶۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ساخته شده است که ۵۵۵ میلیارد ریال آن هزینه تملک و ۵۰۰ میلیارد آن هزینه احداث این پارک شد.

پارک گلکار با اعتبار ۱۰۲ میلیارد ریال

گسترش شهرنشینی و احداث مجتمع‌های مسکونی، اهمیت توسعه فضای سبز پایدار را بیش از پیش نمایان می‌سازد. افزایش سرانه فضای سبز شهری و توسعه اماکن تفریحی در مناطق شهری از دیگر مأموریت‌های مدیریت شهری در حوزه فضای سبز است که نسبت به نیازها و مطالبات مردمی اقدام به احداث پارک گلکار کرده است که به دلیل وجود مجتمع‌های مسکونی فراوان در این منطقه، می تواند محل مناسبی برای تفریح و آرامش شهروندان این مسیر باشد. پارک گلکار با اعتبار ۱۰۲ میلیارد ریال و مساحت ۴۵۰۰ متر مربع احداث شده که ۹۶ میلیارد ریال هزینه تملک و ۶ میلیارد ریال هزینه ساخت این پارک شده است.

بازگشایی خیابان ۱۲ متری فارابی به ۷ تیر

پروژه خیابان ۱۲ متری جدیدالاحداث که در جنب پمپ بنزین خیابان فارابی به طرف کوچه روشن و نهایتاً به خیابان ۷ تیر متصل می‌شود، می‌تواند نقش مهمی در کنترل ترافیک و تسهیل در عبور و مرور این مسیر ایجاد کرده و مسیر کوچه روشن که سال‌های متمادی بن‌بست بود، هم اکنون نفس تازه‌ای خواهد کشید و این امر به رضایتمندی شهروندان واقع در این کوی می انجامد. این پروژه به طول ۲۵۰ متر با هزینه ۱۰ میلیارد ریال تکمیل شده و همچنین ۸۰۰ تن آسفالت‌ریزی اساسی به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع در این مسیر صورت گرفته است که امروز افتتاح شد.

زیر سازی و آسفالت بلوار استاد شهریار با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال

در راستای اجرای طرح های ساماندهی و روان سازی مسیرهای پرتردد سطح منطقه، زیرسازی مسیر بلوار استاد شهریار در دستور کار شهرداری منطقه ۱ قرار گرفته بود که حدفاصل زندان تبریز تا روگذر گلکار به میزان ۳۰۰۰۰ متر مربع و با هزینه ۳۰ میلیارد ریال، مورد آسفالت‌ریزی اساسی قرار گرفت. میزان آسفالت به کار رفته در این پروژه ۵۰۶۰ تن است که این پروژه نیز عصر امروز به بهره برداری رسید.

زیرسازی و آسفالت سربالائی ولی عصر(عج) با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال

پروژه مهم اصلاح، زیرسازی اساسی و استراتژی مناسب در سربالائی ولی عصر (عج) یکی از این مطالبات شهروندان بوده که جامعۀ عمل پوشیده و اقدامات عمرانی انجام پذیرفته که حدود ۳۰۱۰ تن آسفالت‌ریزی در این مسیر عملیاتی شد. طول این مسیر ۱۲۵۰متر بوده و ۱۵ متر عرض دارد که ضمن آسفالت تراشی، لکه گیری، درزگیری، اصلاح جداول و زیر سازی اقدام به ۵۰۰ تن آسفالت بیندر و ۲۵۰۰ تن آسفالت توپکا شده است. زیرسازی و آسفالت سربالائی ولی عصر(عج) در ۱۸۰۰۰ متر مربع و به میزان ۳۰۱۰ تن آسفالت و با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال صورت گرفته است.

زیرسازی و آسفالت خیابان شهید شفیع زاده (فاز ۱) با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال

فاز اول پروژه زیرسازی بلوار شهید شفیع‌زاده به طول ۶۴۰ متر و عرض میانگین ۱۳/۵ متر با مساحت ۸۶۰۰ متر مربع است که یکی از مهمترین پروژه های حوزه ترافیکی و تسهیل در عبور و مرور این محدوده پرتردد شهر و منطقه محسوب می شود. پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان شهید شفیع زاده (فاز ۱) در ۱۷۵۰۰ متر مربع و به میزان ۲۲۰۰ تن آسفالت و اعتبار ۲۰ میلیارد ریال صورت گرفته و به بهره برداری رسید.

این پروژه ها می‌توانند در توسعه فضاهای سبز به ویژه در راستای اهداف منطقه مبنی بر محله محوربودن فعالیت ها و همچنین در روان سازی و ایمن سازی مسیرهای پرتردد و پر تراکم نقش مهمی ایفا کرده و بسیاری از مشکلات شهروندان در این حوزه‌ها را رفع کنند.