عملکرد مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز می‌تواند الگوی سایر شهرها باشد
عملکرد مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز می‌تواند الگوی سایر شهرها باشد
خبرگزاری آریا- مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور گفت: عملکرد مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.

خبرگزاری آریا- مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور گفت: عملکرد مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز می تواند الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، مرضیه حصاری با اعلام این مطلب اظهار کرد: در شهر تبریز در خصوص ایمنی و تصادفات اقداماتی خوبی انجام شده و همانند سال های قبل تصادفات در تبریز کاهش چشمگیری داشته است و امیدوارم عملکرد مجموعه حمل و نقل شهرداری تبریز الگویی برای سایر کلانشهرها باشد.
او با اشاره به مطلوب بودن تعداد دوربین های نصب شده برای کنترل ترافیک، ادامه داد: با توجه به گزارش معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز مبنی بر افزایش تعداد دوربین های کنترل ترافیک در میادین و تقاطع های شهر و اجرای موفق طرح زوج یا فرد، در آینده شاهد کاهش هرچه بیشتر تعداد تصادفات و تلفات جانی در شهر تبریز خواهیم بود.
مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور عنوان کرد: امیدواریم سازمان برنامه و بودجه اعتبارات مربوط به حوزه حمل و نقل و ترافیک را اختصاص داده و پرداخت اعتبارات ماده ۲۳ جرایم رانندگی صورت پذیرد تا کلانشهرها از جمله تبریز، بتوانند در خصوص زیرساختهای ترافیکی عملکرد مطلوبتری را ارایه دهند.
او عملکرد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز و مجموعه تحت مدیریت آن را در ایام شیوع کرونا قابل قبول ارزیابی کرده و با اشاره به عادی شدن فعالیت اتوبوس ها و به حرکت درآمدن قطار شهری، گفت: طبق ابلاغیه ستاد مبارزه با شیوع کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در همه شهرها تمهیداتی صورت گرفته که در تبریز نیز این تمهیدات با ضدعفونی کردن اتوبوسها و قطارها و تاکسی ها انجام شده است و تهیه و ارایه ماسک و دستکش با قیمتهای مصوب در ایستگاه ها از جمله کارهای خوبی بوده که در تبریز در حال انجام است.
حصاری در خصوص خرید اتوبوس برای کلانشهرها از طرف دولت، اظهار کرد: رییس جمهور در ستاد کرونا قول داده تا یک هزار و ۵۰۰ اتوبوس برای کلانشهرها و شهرهای بزرگ خریداری شود که در این خصوص پیش پرداختی به شهرداران داده خواهد شد.
او افزود: البته شهرداری و معاونت حمل و نقل شهرداری تبریز در این خصوص اقدامات اولیه را شروع کرده اما متاسفانه کمک دولت هنوز مشخص نشده است. در این خصوص با رییس بانک مرکزی مذاکراتی انجام شده تا اجازه فروش اوراق مشارکت به شهرداری ها داده شود و همچنین سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به پیش پرداختها اقدام کند.
مدیرکل دفتر حمل و نقل وزارت کشور در خصوص کمک به رانندگان اتوبوسهای بخش خصوصی که در ایام کرونایی متضرر شده اند، گفت: این افراد شناسایی شده اند و مقرر شده تا در چند حوزه از جمله معیشت به آنها کمک شود و احتمالا این مبلغ تا پایان خرداد به حساب رانندگان اتوبوسها و رانندگان باری پرداخت شود.
او از شناسایی رانندگان بیمه نشده خبر داد و افزود: طی مذاکراتی که در این خصوص با وزارت کار و صمت صورت گرفته، مقرر شده تا برای این افراد کمک بلاعوض و وام تعلق بگیرد.