کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان در صدر اماکن پر بازدید آذربایجان شرقی
کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان در صدر اماکن پر بازدید آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان را پر بازدیدترین اماکن و جاذبه های گردشگری استان تا پایان روز چهارم فروردین 98، عنوان کرد.

آرمان تبریز-مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی کلیسای سنت استپانوس و موزه آذربایجان را پر بازدیدترین اماکن و جاذبه های گردشگری استان تا پایان روز چهارم فروردین ۹۸، عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، “مرتضی آبدار” با بیان این خبر، اظهار کرد: براساس آمارهای احصائی که تا پایان چهارمین روز فروردین ۹۸ صورت گرفته است، موزه ها و اماکن تاریخی استان با استقبال گردشگران و میهمانان نوروزی مواجه شده که در این میان، کلیسای سنت استپانوس، موزه آذربایجان ، موزه قاجار ، رصدخانه مراغه و موزه مشروطه جزو پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری استان قرار گرفته اند.

آبدار در خصوص موزه آذربایجان و استقبال چشمگیر گردشگران از این مکان نیز اظهار داشت: موزه آذربایجان تبریز با به نمایش گذاشتن “آثار فلزکاری هفت هزار ساله” در ایام تعطیلات نوروز برای گردشگران نوروزی، فرصتی مناسب را برای آشنایی بیشتر گردشگران با آثار تاریخی و منحصربفرد فراهم ساخته است، این موزه طی روزهای نخست سال ۹۸ در صدر اماکن پربازدید تبریز قرار گرفت، بطوریکه طبق آمار احصا شده تا پایان چهارم روز فروردین ۹۸، ۷ هزار و بیست بازدید از موزه آذربایجان به عمل آمده است.

وی با اشاره به اینکه موزه قاجار نیز یکی از مهم ترین و غنی ترین موزه های تبریز محسوب می شود، ادامه داد: این موزه که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر از اقصی نقاط دنیا و کشور است، تا پایان روز چهارم فروردین میزبان ۶ هزار و ۵۱۰ گردشگر بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: نوروز امسال کلیسای سنت استپانوس جزو اصلی ترین مقاصد بازدید مخاطبان قرار گرفته، بطوریکه تا چهارم فروردین سال جاری ۱۳ هزار و ۵۷۱ بازدید از این مکان انجام گرفته است.

آبدار در پایان گفت: رصدخانه مراغه با ۵ هزار و ۲۲۶ نفر و موزه مشروطه با ۴ هزار و ۹۶۱ بازدید از دیگر اماکن پربازدید چهار روز گذشته در ایام نوروز به شمار می آید.