به دنبال فضا سازی های رسانه ای صورت پذیرفت؛ تکذیب شایعه احتکار تراکتور
به دنبال فضا سازی های رسانه ای صورت پذیرفت؛ تکذیب شایعه احتکار تراکتور
آرمان تبریز-اخيراً فيلمي با عنوان احتکار تراکتوردر شبکه هاي مجازي دست به دست مي شود که شبهاتي رادر سطح جامعه ، به ويژه دربين کشاورزان ايجاد نموده است. براي روشن شدن موضوع ، سراغ حسين بالاگر مسئول روابط عمومي و امور بين الملل تراکتورسازي ايران رفته ، موضوع را از وي جويا شديم.

آرمان تبریز-اخیراً فیلمی با عنوان احتکار تراکتوردر شبکه های مجازی دست به دست می شود که شبهاتی رادر سطح جامعه ، به ویژه دربین کشاورزان ایجاد نموده است. برای روشن شدن موضوع ، سراغ حسین بالاگر مسئول روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران رفته ، موضوع را از وی جویا شدیم.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز،حسین بالاگر مدیر روابط عمومی و امور بین الملل تراکتورسازی ایران در خصوص روشن شدن قضیه به خبرنگاران در تبریز گفت : تصاویرمورد اشاره در فضای مجازی مربوط به تراکتورها تولیدی تراکتورسازی ایران در مجتمع تراکتورسازی تبریز می باشد که طی یک پروسه طبیعی در پارکینگ فروش محوطه مجتمع پارک شده و آماده ارسال به مشتریان و کشاورزان عزیز در سراسر کشور می باشد .
حسین بالاگر در خصوص دلیل پخش چنین شایعاتی اظهارداشت : آنچه مسلم است، اساساً دلیلی برای احتکار محصولات متصور نیست .
مسئول اطلاع رسانی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران همچنین افزود : البته در اسفند ماه سال گذشته که مصادف با اوج شیوع ویروس کرونا و محدودیت های قرنطینه ای و ترافیکی بود، برخی از شرکتهای حمل ونقل ، بواسطه رکود و یا کاهش فعالیتها، با تمامی ظرفیت کار نمی کردند و باالتبع این عوامل باعث تاخیر در ارسال و توقف تراکتورها در یک مدت کوتاه در پارکینگ فروش بوده که الحمدالله با بهبود نسبی ، وضعیت، این مشکل نیز مرتفع گردیده و ارسال تراکتور به مشتریان با روند مطلوبی دنبال می شود .
بالاگر خاطرنشان کرد : پارک این تراکتورها در محوطه ای باز که برای عموم قابل مشاهده است ،نشان از شفافیت عرضه و کثرت تولید این محصول مهم و استراتژیک برای کشاورزان دارد .مضافاً اینکه در سال جهش تولید ، ما در برخی از شر کتهای اقماری ، افزایش تولید ۱۰۰ درصدی داشته ایم که طبیعتاً میزان پارک تراکتورهای تولیدی بیش از پیش را نیز برای روزهای آتی ، پیش بینی می کنیم.
وی اظهار امیدواری کرد که در سالی که توسط مقام معظم رهبری به سال جهش تولید نام گذاری شده ، با تولید انبوه ، قیمت های کاذب بازار را شکسته و در وضعیت سخت تحریم های ظالمانه ، بتوانیم علاوه بر اینکه خللی در تولید ایجاد نشود ، با تولید و توسعه روزافزون ، شاهد گام های بلند و رو به جلو در رقابت با محصولات مشابه خارجی و مطرح دنیا باشیم.
وی در پایان از رونمائی موتور نسل جدید تراکتورهای چهار سیلندر به عنوان نمونه ای از حرکت های توسعه ای و پویا در امر تحقیق ، توسعه و تولید روزافزون و قابل رقابت با بازارهای خارجی یاد کرد و افزود : تراکتورسازی ایران به عنوان یک مجموعه ای که در تولید محصولات خود ، نزدیک به۹۵ درصد خودکفا شده ، سهام آن در بورس عرضه و به صورت یک شرکت سهامی عام اداره می شود ،قطعا، هرگز به احتکار و مسائل حاشیه ای ورود نمی کند و این در حالی است که این مجموعه، علاوه بر تولید و فروش داخلی ، چندین سال است که به عنوان صادر کننده نمونه ملی در کشور مطرح است .