گام به گام تا کاشت یک میلیون اصله درخت در تبریز؛ کاشت ۱۹۷ هزار و ۷۴۶ اصله درخت و درختچه تا پایان هفته اول خرداد
گام به گام تا کاشت یک میلیون اصله درخت در تبریز؛ کاشت ۱۹۷ هزار و ۷۴۶ اصله درخت و درختچه تا پایان هفته اول خرداد
آرمان تبریز-در راستای تحقق شعار سال ۹۹ شهرداری تبریز مبنی بر توسعه و افزایش سرانه فضای سبز، مناطق و سازمان های مجموعه شهرداری تبریز طی هفته های گذشته از آغاز نهضت درختکاری اقدام به کاشت بیش از ۱۹۷ هزار اصله درخت و درختچه کرده است.

آرمان تبریز-در راستای تحقق شعار سال ۹۹ شهرداری تبریز مبنی بر توسعه و افزایش سرانه فضای سبز، مناطق و سازمان های مجموعه شهرداری تبریز طی هفته های گذشته از آغاز نهضت درختکاری اقدام به کاشت بیش از ۱۹۷ هزار اصله درخت و درختچه کرده است.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، شهرداری تبریز در هفته های اخیر علاوه بر اجرای نهضت آسفالت در خیابان ها و محلات مختلف شهر برای تحقق وعده کاشت ۱ میلیون اصله درخت و درختچه در تبریز همت کرده است و در این راستا شاهد نگاه ویژه شهرداری تبریز به بحث فضای سبز هستیم.

کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه یکی از برنامه های مهم شهرداری تبریز به شمار می آید تا گام بلندی برای باغ شهر شدن دوباره تبریز باشد که روزگاری به باغ شهر ایران معروف بود.

مجموعه سازمان های مرتبط و مناطق دهگانه شهرداری با برنامه ریزی جامع اقدام به درختکاری و گلکاری در حجم وسیع کرده اند تا چهره شهر در این روزهای بهاری، زیبایی خاصی به خود گیرد.

در ادامه، آمار درختکاری شهرداری تبریز به تفکیک مناطق از آغاز نهضت درختکاری تا پنجشنبه ۸ خرداد را مشاهده می کنید که این آمار در کل ۱۹۷ هزار و ۷۴۶ اصله بوده و در یک هفته گذشته نیز بیش از ۳۶ هزار اصله در مناطق مختلف کاشته شده است.

منطقه ۱: ۳۳ هزار و ۱۲۸

طی هفته گذشته بیش از ۶ هزار اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه یک تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۳۳ هزار و ۱۲۸ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای ولیعصر، پارک پروین اعتصامی، پارک ولیعصر، محور بلوار استاد شهریار، چایکنار، آنالار واتالار، چشم انداز، ولی امر، قله و نگین پارک کاشته شد.

منطقه ۲: ۱۰ هزار و ۱۲۵

طی هفته گذشته بیش از ۷۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه دو تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۱۰ هزار و ۱۲۵ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای جاده ائل گلی، بلوار ۲۹ بهمن، دروازه تهران، میرداماد و عباس میرزا انجام شد.

منطقه ۳: ۲۶ هزار و ۵۰۰

طی هفته گذشته بیش از ۷۱۷۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه سه تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۲۶ هزار و ۵۰۰ اصله درخت رسیده است.

این درختان در پارک های کل حوزه، رفیوژها، خیابانها ولچکی ها کاشته شده است.

منطقه ۴: ۱۶ هزار و ۸۰۰

طی هفته گذشته بیش از ۶۷۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه چهار تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۱۶ هزار و ۸۰۰ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای فاز یک، قدس، بلوار آذربایجان، ۴۲ متری، ستارخان، چایکنار، دامپزشکی، ۱۳۰ متری و پاسداران انجام شد.

منطقه ۵: ۳۷ هزار

طی هفته گذشته بیش از ۶۶۹۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه پنج تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به ۳۷ هزار اصله درخت رسیده است.

منطقه ۶: ۹ هزار

طی هفته گذشته بیش از ۱۰۰۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه شش تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۹ هزار اصله درخت رسیده است.

این درختکاری در پل مایان تا سه راهی فرودگاه، سه راهی فرودگاه تا پل مایان، میدان مدنی تا سه راهی فرودگاه، قراملک، جاده سنتو شمالی(میدان مدنی تا پل عباس دوران)، جاده سنتو جنوبی(میدان کارگر تا میدان راه آهن) و شهرک امام خمینی(ره) انجام شده است.

منطقه ۷: ۱۲ هزار و ۶۲۱

در پارک ها و خیابان های سطح حوزه منطقه هفت تبریز از آغاز نهضت درختکاری تاکنون بیش از ۱۲ هزار و ۶۲۱ درخت و درختچه کاشته شده است. در هفته گذشته آمار درختکاری و نهال کاری این منطقه ۲۳۰۹ اصله بوده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای اتوبان کسائی، کوی لاله، باند وسط خیابان شهید صمدی، باند کندرو، پاک مهر ولایت، ۳۵ متری لاله، صادقیه، پارک رازی و تلاش، خیابان نور گلکاری و نرسیده به میدان امام حسین انجام شده است.

منطقه ۸: ۱۴ هزار و ۱۱۱

طی هفته گذشته بیش از ۱۷۵۰ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه هشت تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۴ هزار و ۱۱۱ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در محورهای فلسطین، رضا نژاد، داخل مهرانه رود و باغ گلستان انجام شده است.

منطقه ۹: ۱۰ هزار و ۸۹۴

طی هفته گذشته بیش از ۵۶۷ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه ۹ تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۴ هزار و ۱۱۱ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در تفرجگاه بزرگ ایل باغی، پارک مسافر، بلوار شهدای غواص، بلوار شیخ شهاب الدین اهری، ۳۵ متری خاوران، ۶۵ متری خاوران، بلوار خاوران، پارک یاس، شهید باقری، جلالی، پرفسور هشترودی، ضلع جنوبی اتوبان شهیدکسایی، محوطه ساختمان اداری و محوطه مرکز همایش های بین المللی انجام شده است.

منطقه ۱۰: ۹ هزار و ۲۷۰

طی هفته گذشته بیش از ۲۴۰۶ اصله درخت و درختچه در حوزه شهرداری منطقه ۱۰ تبریز کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۹ هزار و ۲۷۰ اصله درخت رسیده است.

کاشت این درختان و درختچه ها در خیابان های فجر، اتوبان پاسداران، ۴۲ متری، شمس تبریزی و سه راهی توکلی انجام شده است.

تفرجگاه عون بن علی: ۱۸ هزار و ۲۹۷

طی هفته گذشته بیش از ۱۵۴۵ اصله درخت و درختچه در این تفرجگاه کاشته شده است. این آمار از آغاز نهضت درختکاری تاکنون به بیش از ۱۸ هزار اصله درخت رسیده است.