عزم جدی اداره کل دامپزشکی استان در برخورد با کشتارغیرمجاز دام /پلمب ۱۷ واحد قصابی متخلف در استان آذربایجان شرقی
عزم جدی اداره کل دامپزشکی استان در برخورد با کشتارغیرمجاز دام /پلمب ۱۷ واحد قصابی متخلف در استان آذربایجان شرقی
آرمان تبریز-معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از تعطیلی و پلمب 17 واحد قصابی متخلف در شهرستان های مرند و تبریز خبر داد.

آرمان تبریز-معاون سلامت اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی از تعطیلی و پلمب ۱۷ واحد قصابی متخلف در شهرستان های مرند و تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛دکتر مهدی حامی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان در دومین جلسه کمیته فنی اداره کل دامپزشکی استان ضمن اعلام این خبر گفت: طی ۲ ماه اول سال جاری ۱۷ واحد قصابی استان پلمب شده است که عمدتاً واحدهای روستائی بوده و کشتار غیر مجاز و خارج از ضوابط بهداشتی دامپزشکی در آنها صورت می گرفته است.

وی افزود: با ساماندهی صورت گرفته در سطح کشتارگاههای دام استان و جلسات هماهنگی متعدد برگزار شده، انتقال کشتار در روستاها به کشتارگاه های دام تحت نظارت در تمامی شهرستان های استان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان افزود: با همکاری شهرداری ها در خصوص ساماندهی کشتارگاه ها و تامین خودرو در کشتارگاه های تحت مالکیت، این موضوع در سطح استان تسریع خواهد شد.

وی همچنین از عزم جدی اداره کل دامپزشکی استان در برخورد با پدیده کشتار غیرمجاز خبر داد و افزود: در طول سالیان گذشته از اقدامات مشابه جلوگیری به عمل آمده است و همچنین با افزایش تعداد اکیپ های نظارتی و فعالیت اکیپ های ویژه برخورد با کشتار غیر مجاز در سطح استان، عزم جدی در این زمینه وجود دارد.