قرآن‌استور ابتکاری جالب از سوی مؤسسه «طنین آسمانی ندای وحی»
قرآن‌استور ابتکاری جالب از سوی مؤسسه «طنین آسمانی ندای وحی»
آرمان تبریز-ناصر غیاث‌خواه، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی هنری «طنین آسمانی ندای وحی» امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که کتاب قرآن منبع اصلی برای شناخت و تحقیق در دین مبین اسلام است، اظهار داشت: همه مسلمانان دوست دارند قرآن کریم را بخوانند و با معانی آن آشنا شوند، به همین دلیل هر سال تعداد زیادی کتاب قرآن با رسم الخطهای مختلف و در قطع‌ها و ویژگی‌های گوناگون چاپ و منتشر می شود.

آرمان تبریز-ناصر غیاث‌خواه، مدیر عامل مؤسسه فرهنگی هنری «طنین آسمانی ندای وحی» امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که کتاب قرآن منبع اصلی برای شناخت و تحقیق در دین مبین اسلام است، اظهار داشت: همه مسلمانان دوست دارند قرآن کریم را بخوانند و با معانی آن آشنا شوند، به همین دلیل هر سال تعداد زیادی کتاب قرآن با رسم الخطهای مختلف و در قطع‌ها و ویژگی‌های گوناگون چاپ و منتشر می شود.
به گزارش خبرنگار ما در تبریزوی خاطرنشان کرد: کتابت قرآن کریم سابقه ای دیرینه داشته و از همان زمان شروع نزول قرآن آغاز شده است. در طول تاریخ قرآن کریم یکی از محورهای اساسی هنر خوشنویسی در کشور های اسلامی بوده و در میان خوشنویسان کمتر کسی را می توان یافت که بخشی از قرآن یا کل کتاب وحی را نگارش نکرده باشد. این امر موجب شده تا آثار بسیار ارزشمندی از کتابت قرآن با خط هنرمندان خوشنویس در دسترس باشد.
غیاث‌خواه ادامه داد: علاوه بر متن عربی قرآن، ترجمه و تفسیرهای گوناگونی از قرآن نیز به زبان های مختلف منتشر شده است. افزون بر این در هر زبان نیز ترجمه های متعددی از قرآن تهیه شده که هر کدام ویژگی های خاصی دارند، به عنوان مثال در حال حاضر بالغ بر ۸۰ نمونه ترجمه فارسی قرآن با سبک های مختلف در دسترس علاقمندان می باشد.
مدیر عامل مؤسسه ندای وحی ادامه داد: قرآن و ترجمه های آن علاوه بر انتشار بصورت کتاب چاپی به شکل‌های دیگری مانند نسخه های الکترونیکی، نرم افزار های قرآن، اپلیکیشن های قرآن، فایل های صوتی و تصویری و قلم های قرآنی هوشمند و… نیز تهیه و منتشر می شود.
وی با بیان این‌که تنوع در حوزه محصولات قرآن بسیار زیاد است، یادآور شد: قرآن بدون ترجمه با رسم الخط های مختلف و با خط هنرمندان خوشنویس قدیمی و معاصر، انواع قرآن با ترجمه فارسی و با روش‌های مختلف، قرآن نفیس، محصولات دیجیتال قرآن و محصولات قرآنی ویژه کودکان از جملخ داستان‌های قرآنی، آموزش قرآن، سرگرمی و بازی‌های قرآنی و … تنها بخشی از محصولات فرهنگی تولید شده در عرصه قرآنی است.
غیاث‌خواه با اشاره به این‌که بهره‌مندی از روش‌های نوین برای دسترسی به محصولات قرآنی و خرید آسان و بی‌دغدغه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مؤسسه فرهنگی هنری «طنین آسمانی ندای وحی» برای مخاطبان خود بوده است، گفت: متأسفانه با وجود آثار متنوع و ارزشمندی که در حوزه محصولات قرآنی منتشر می‌شوند، اطلاع رسانی در این زمینه بسیار کم و ناکارآمد است. دسترسی به تمامی این محصولات شاید در تهران و چند شهر بزرگ ممکن باشدریال اما عملا شهرستان‌های کوچک و دور از مرکز از این تولیدات بی‌اطلاع هستند و راه ساده و مستقیمی برای تهیه و خرید آن در اختیار ندارند.
وی افزود: در حال حاضر به طور معمول افراد از چهار روش مراجعه به دفاتر فروش انتشارات قرآنی و پدیدآورندگان محصولات قرآنی، مراجعه به کتاب فروشی‌های مخصوص کتب و محصولات مذهبی، خرید آنلاین از سایت‌های متفرقه و خرید آنلاین از سایت قرآن استور (مرجع تخصصی محصولات و تولیدات قرآنی) می توانند محصولات و آثار قرانی شامل (قرآن، تفسیر قرآن، ترجمه فارسی قران، آثار صوتی، اپلیکیشن‌ها و..) را تهیه کنند.
مدیر عامل مؤسسه ندای وحی با بیان این‌که سایت «قرآن استور» به آدرس الکترنیکی http://quranstore.ir/ بعنوان مرجع تخصصی محصولات و تولیدات قرآنی طی سالیان گذشته توانسته مورد اقبال جامعه قرآنی و عموم مردم داخل و خارج از کشور باشد، گفت: خرید از یک سایت تخصصی مانند قرآن استور که در آن قرآن و محصولات قرآنی با تنوع بسیار زیاد عرضه می شود و کارشناسان آن مخاطبان را در انتهاب محصول مناسب راهنمایی می کنند، می تواند تجربه متفاوتی برای خریداران فعال در فضای مجازی باشد.
وی ادامه داد: سایت قرآن استور یک مرجع تخصصی و جامع برای ارائه و معرفی محصولات و تولیدات مرتبط با قرآن کریم است که بر خلاف روش‌های سنتی خرید، امکان تهیه قرآن و سایر محصولات قرآنی را به صورت برابر برای همه افراد (ساکنین شهرهای بزرگ تا روستاها و نقاط مرزی کشور) فراهم می‌کند. همچنین در سایت قرآن استور می‌توانید مجموعه متنوع و گسترده‌ای از آثار قرآنی را یکجا ببینید و آنها را با هم مقایسه کرده و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید.
غیاث‌خواه با بیان این‌که سایت قرآن استور برای راحتی انتخاب خریداران محصولات قرآنی را در ۶ بخش قرآن بدون ترجمه، قرآن با ترجمه فارسی، قرآن نفیس، محصولات دیجیتال قرآن و محصولات قرآنی برای کودکان تقسیم بندی کرده  است، گفت: در سایت قرآن استور، قرآن و محصولات قرآنی با تصویر و توضیحات متنی نمایش داده می شوند، زمانی که به دنبال یک ترجمه خاص از قرآن کریم می گردید یا می خواهید رسم الخطی ساده و خوانا از آن پیدا کنید امکان مشاهده ویژگیهای ظاهری محصول قبل از خرید بسیار سودمند و مفید است.
وی یادآور شد: تمامی محصولات عرضه شده در سایت قرآن استور دارای عکس و محتوای متنی هستند، که می توانید آنها را ملاحظه کنید، همچنین اگر به دنبال محصولات قرآنی ویژه ای هستید می توانید یک کلمه مربوط به آن محصول مانند نام پدیدآورنده یا قسمتی از نام محصول را در سایت جستجو کرده و به محصول مورد نظر برسید.
غیاث‌خواه خاطرنشان کرد: امکان ارتباط مستقیم با کارشناس قرآنی، بررسی و مقایسه محصولات با یکدیگر، پیگیری سفارش محصولات، ایمنی در خرید محصولات، انتخاب بهتر با مشاهده نظرات دیگران، خرید آنلاین، خرید با تخفیف های ویژه از جمله ویژگی های منحصر به فرد سایت قرآن استور است.
مدیر عامل مؤسسه ندای وحی با بیان این‌که سایت قرآن استور دارای نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماد اعتماد الکترونیک (اینماد) از وزارت صنعت ،معدن و تجارت است، گفت: علاقه‌ندان به فرهنگ و معارف قرآنی اگر به دنبال یک خرید با تخفیف ویژه هستند؛ سایت قرآن استور در مناسبت های ملی و مذهبی محصولات را با تخفیف های ویژه عرضه می کند، همچنین هر روز تعدادی از محصولات موجود در سایت در بخش تخفیف شگفت انگیز عرضه می شود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است.