انتصاب یک جوان ۲۸ ساله در خودروسازی/صنعت خودرو اسیر ساختار شبه دولتی+سند
انتصاب یک جوان ۲۸ ساله در خودروسازی/صنعت خودرو اسیر ساختار شبه دولتی+سند
آرمان تبریز-طبق اسناد به دست آمده، اخیرا در یکی از خودروسازی ها فردی با نام "م.م" در مجموعه بازرسی منصوب شده است.
آرمان تبریز-طبق اسناد به دست آمده، اخیرا در یکی از خودروسازی ها فردی با نام “م.م” در مجموعه بازرسی منصوب شده است.


به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، شبه دولتی بودن و سیاسی کاری در صنعت خودرو علاوه بر کوتاه کردن دست بخش خصوصی واقعی منجر به ایجاد ناکارآمدی در صنعت و بازار خودرو گردیده است. تغییرات، انتصابات و تحولات این صنعت در بدنه خودروسازی مملو از مصادیقی است که به خوبی صحت این موضوع را نشان می دهد. از حضور افراد با سوابق نظارتی و امنیتی در بخش های مهم فنی و تخصصی گرفته تا حضور جوانانی بدون هیچ تجربه کاری در پست های نظارتی.

در جدیدترین انتصاب، “م.م” به عنوان سرپرست بازرسی یکی از خودروسازی منصوب گردیده است این در حالی است که پیش از این سمت، وی به مدت چند سال مدیرکل بازرسی یکی از شرکت های تابعه همین خودروسازی بوده است. از نکات قابل توجه در خصوص م.م سن و مدرک تحصیلی وی است. طبق اسناد به دست آمده، م.م متولد ۷۱ است که هنوز مدرک فوق دیپلم خود از آموزشکده سما دانشگاه آزاد نگرفته است.

در این انتصاب دو سوال اساسی مطرح است:

اول اینکه انتصاب وی در مجموعه خودروسازی به جایگاه پدر وی ارتباط داشته یا براساس شایستگی ایشان بوده؟

دوم براساس کدام مبنا یک جوان که به تازگی با معدل حدود ۱۴٫۸۳ در رشته کامپیوتر فوق دیپلم خود را تمام کرده و هنوز مدرک آن را دریافت نکرده است، چندین سال است که در کسوت مدیرکل بازرسی مشغول به کار شده است؟ آیا هیچ مدیر توانمندی با تجربه در این زمینه وجود نداشته است؟

متاسفانه سیاسی کاری و نفوذ دولت ها در مجموعه های خودروسازی زیان های بسیاری را بر این صنعت تحمیل کرده است؟

  • منبع خبر : منبع: خط بازار