نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: ضرورت جمع آوری زکات به شکل هدفمند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی: ضرورت جمع آوری زکات به شکل هدفمند
آرمان تبریز-نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي گفت: با توجه به جايگاه زكات در آموزه هاي ديني به عنوان بستر توزيع ثروت در جامعه، باید جمع آوري آن هدفمند باشد.

آرمان تبریز-نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: با توجه به جایگاه زکات در آموزه های دینی به عنوان بستر توزیع ثروت در جامعه، باید جمع آوری آن هدفمند باشد.

به گزارش خبرنگار ما؛  حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه شورای زکات استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در بخش زکات کارهای خوبی انجام گرفته است گفت: جذب حداکثری زکات‌های واجب و مستحبی در استان بسیار ضرورت دارد.

امام جمعه تبریز ترویج فرهنگ پرداخت زکات را بهترین راه برای دستگیری از محرومان دانست و افزود: شورای زکات شهرستان ها و بخش ها با محوریت زکات فطره و با هماهنگی ائمه جمعه تشکیل و شورای موجود هم تقویت شود.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل ستاد فرعی ساماندهی زکات فطره در فرمانداری ها گفت: از اعضای شورای زکات می خواهم سهمیه صندوق ها و پایگاه ها برای جمع آوری زکات بررسی شود و همچنین برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی صندوق های جمع آوری در جاهای مشخص جانمایی شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ادامه داد: فراهم سازی اقدامات قانونی برای تامین امنیت عاملین صندوق ها، محور قرار دادن مصلی ها برای جمع آوری زکات، ارائه کارنامه زکات فطره سال ۹۸ از جمله اقداماتی است که اعضای شورای زکات در استان باید به آن اهتمام داشته باشند.

وی با اشاره به نقش موثر رسانه ها در فرهنگ سازی و ترویج احکام مربوط به زکات افزود: بر این اساس فقر در جامعه ریشه کن و به یقین با جلوگیری از بروز مشکلات اجتماعی متعددی که ریشه در فقر دارد، سلامت جامعه تضمین می شود.

در این جلسه آقایان کلامی مدیرکل کمیته امداد امام(ره) استان، حجت الاسلام محمدزاده دبیر شورای زکات استان و صفری دبیر کمیته تبلیغات شورای زکات استان از اقدامات خود برای  ترویج فریضه زکات گزارش ارائه دادند.