بیش از ۲ تن و سیصد کیلوگرم فرآورده های خام دامی در تبریز معدوم شد
بیش از ۲ تن و سیصد کیلوگرم فرآورده های خام دامی در تبریز معدوم شد
آرمان تبریز- مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: از اول سال 99 میزان 2300 کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی در شهرستان تبریز به دلیل غیرقابل مصرف بودن معدوم گردید.

آرمان تبریز- مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: از اول سال ۹۹ میزان ۲۳۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دامی در شهرستان تبریز به دلیل غیرقابل مصرف بودن معدوم گردید.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی آذربایجان شرقی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این میزان فرآورده خام دامی غیر بهداشتی طی بازدیدهای به عمل آمده از مراکز عرضه طی ۵/۱ ماه گذشته کشف و ضبط شده است، افزود: در این مدت ۳ واحد قصابی متخلف از نظر بهداشتی نیز به دلیل عدم توجه به تذکرات مامورین بهداشتی دامپزشکی و عدم رعایت موازین بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و یک کاروانسرا در اطراف تبریز و در مسیر جاده اسپیران به علت کشتار غیر مجاز دام، پس از صدور اخطارهای کتبی و تشکیل پرونده، به مراجع قضایی معرفی و پلمب گردیدند.

دکتر بهداد از مردم خواست تا ضمن توجه به هشدارهای بهداشتی دامپزشکی، گوشت و فرآورده های خام دامی را از مراکز عرضه معتبر تهیه نمایند و در هنگام خرید به مهر دامپزشکی و لیبل نصب شده بر روی لاشه دام توجه نمایند و در مورد مرغ و تخم مرغ به تاریخ تولید و انقضای درج شده بر روی بسته بندی آنها توجه نمایند.

وی در پایان افزود: تخلفات بهداشتی در زمینه تولید و توزیع فرآورده های خام دامی از چشمان تیزبین مامورین نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان مخفی نمی ماندو با افرادی که به خاطر تامین منافع شخصی سلامت مردم را به مخاطره می اندازند با جدیت و بدون اغماض اعمال قانون خواهند شد.

مدیرکل دامپزشکی استان همچنین از مردم خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۵۰۰۰۴۰۰۷۷۹۹ به کارشناسان این اداره کل اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد لازم صورت گیرد.