اجرای عملیات تعویض تاج باغات گردو و احداث باغ یکدست گردوی پیوندی در باغات شهرستان خداآفرین
اجرای عملیات تعویض تاج باغات گردو و احداث باغ یکدست گردوی پیوندی در باغات شهرستان خداآفرین
آرمان تبریز-مدير جهادكشاورزي شهرستان خداآفرين از اجراي عمليات تعويض تاج باغات گردو و احداث باغ يكدست گردوي پيوندي در سطح 2 هکتار از باغات این شهرستان خبر داد.

آرمان تبریز-مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین از اجرای عملیات تعویض تاج باغات گردو و احداث باغ یکدست گردوی پیوندی در سطح ۲ هکتار از باغات این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما؛ ، مهندس رشید نظمی در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب افزود: گردویکی از محصولات مهم خشکباری و تجاری شهرستان خداآفرین می­باشد.

وی گفت: درختان گردوی کشت شده در سالهای قبل به روش بذری تکثیر یافته و علاوه بر عملکرد پایین تر نسبت به ارقام اصلاح شده از لحاظ کیفیت نیز مطلوب نبوده و از بازارپسندی مناسبی برخودار نیستند، اصلاح و تعویض تاج درختان گردو و احداث باغات جدید گردوی پیوندی از اهمیت فراوانی برخوردار هستند.

مهندس نظمی ادامه داد: در همین راستا مدیریت جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین اقدام به تعویض تاج ۱۵۰ اصله از درختان گردو با رقم چندلر و احداث باغ الگویی گردوی پیوندی چندلر در سطح دو هکتار نمود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان خداآفرین افزود: امید است در سالهای آتی شاهد توسعه و اصلاح بیشتر باغات گردو در راستای دستیابی به رشد اقتصادی و جهش تولید باشیم.