ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بخش خبری ساعت ۲۳ در خصوص رعایت موارد بهداشتی نمازگزاران
ارتباط تلفنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بخش خبری ساعت ۲۳ در خصوص رعایت موارد بهداشتی نمازگزاران
آرمان تبریز--دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت 23 شبکه استانی سهند، روز پنج شنبه ، هیجدهم اردیبهشت ماه نودو نه ، درخصوص مجاز بودن برپایی نماز جماعت در۹ شهرستان آذربایجان شرقی ، موارد بهداشتی که نمازگزاران باید رعایت کنند را تشریح کرد.

آرمان تبریز–دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اطلاع رسانی به هموطنان عزیز از آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان آذربایجان شرقی ، طی ارتباط تلفنی با بخش خبری ساعت ۲۳ شبکه استانی سهند، روز پنج شنبه ، هیجدهم اردیبهشت ماه نودو نه ، درخصوص مجاز بودن برپایی نماز جماعت در۹ شهرستان آذربایجان شرقی ، موارد بهداشتی که نمازگزاران باید رعایت کنند را تشریح کرد.
به گزارش خبرنگار ما در تبریز-دکتر صومی با بیان این مطلب اظهار کرد: اصول بهداشتی باید توسط خود افراد رعایت شود تا امکان انتقال ویروس فراهم نشود، پروتکل‌های خاصی نیز تدوین شده و به ائمه جمعه و جماعت اعلام شده است.
وی برضرورت وضو گرفتن نمازگذاران در خانه واستفاده از ماسک ، به همراه داشتن سجاده و مهر شخصی و رعایت فاصله اجتماعی توسط نمازگزاران تاکید کرد.
دکتر صومی ادامه داد: توصیه می‌کنیم تا حد امکان نمازگزاران از جای مسقف خارج شوند و یا پنجره‌ها را باز بگذارند و در جایی نماز بخوانند که امکان تهویه مناسب وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این که اجازه برگزاری نماز جمعه و جماعت یک هفته‌ای است، خاطرنشان کرد: سفید بودن وضعیت شهرستان‌ها بسته به تعداد بیماران بستری در آن شهرستان بوده و هنوز در مورد برپایی نماز درهفته آینده تصمیم‌گیری نشده است و تصمیم‌گیری در این خصوص بستگی به وضعیت شهرها تا سه‌شنبه هفته آینده دارد.
وی در ادامه با اشاره به افزایش موارد مثبت در استان اظهار کرد: در طول دیروز و امروز ۷۵۰ تست به ازای هر روز گرفته شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز افزود: در بین تست‌های گرفته شده در دو روز قبل ۱۹۸ مورد و روز گذشته ۱۲۶ مورد مثبت بود و امروز نیز ۴۵۰ نمونه گیری انجام شده که ۱۰۴ مورد آن مثبت بود.
دکترصومی در خاتمه سخنانش گفت: بسیاری از این موارد سرپایی هستند و تعداد محدودی بستری داریم، اما ترسی که در این مورد هست اینست که این تعداد افزایش‌ها در آینده خودشان را به صورت بستری نشان دهند، از این رو تاکید می‌کنیم تا مردم حتما توصیه ها را مراعات کنند.