ایجاد شهرک پرورش ماهی ۷۰ واحدی به ظرفیت ۱۴۰۰ تن در جلفا
ایجاد شهرک پرورش ماهی ۷۰ واحدی به ظرفیت ۱۴۰۰ تن در جلفا
آرمان تبریز- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد شهرک پرورش ماهی ۷۰ واحدی به ظرفیت 1400 تن در شهرستان جلفا خبر داد.

آرمان تبریز- مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد شهرک پرورش ماهی ۷۰ واحدی به ظرفیت ۱۴۰۰ تن در شهرستان جلفا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛  مهندس قاسم جعفروند در حاشیه بازدید از مزارع پرورش ماهی شهرستان جلفا در گفتگو با خبرنگاران یکی از طرحهای با اهمیت در شهرستان جلفا را طرح ۷۰ واحدی پرورش ماهی قزل آلا در حاشیه اراضی منطقه آزاد تجاری ارس عنوان نمود و افزود: با تکمیل و راه اندازی این طرح بزرگ ۱۴۰۰ تن به ظرفیت تولیدی شهرستان و استان اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهرستان جلفا با ۱۸ واحد پرورش ماهی، که ۱۷ واحد فعال( سردآبی قزل آلا) و یک واحد غیرفعال، یکی از قطب های پرورش ماهی استان می باشد افزود: در این شهرستان شهرک پرورش ماهی ۷۰ واحدی ۲۰ تنی در حال تاسیس است که به زودی با بهره برداری کامل آن ۱۴۰۰ تن به ظرفیت تولید شیلات استان افزوده می شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا نیز گفت: در این شهرستان از ۱۸ واحد مزارع پرورش ماهی یک واحد خاویاری می باشد که تنها پرورش ماهی خاویاری در استان می باشد.

مهندس رضا عباسی در ادامه کل تولید ماهی شهرستان جلفا را در سال ۹۸، ۴۹۱ تن اعلام نمود.